Práce v IT pro stát

Petr

Práce v IT pro stát
« kdy: 21. 05. 2017, 22:31:40 »
Ahoj, mate někdo zkušenosti s vývojem či analýzou ve státní společnosti či úřadu. Myslím teď napr. NBÚ, CEZ, Pošta, Dráhy, různé úřady, fondy atd. Pokud ano, prosím dojmy sem. Zajímalo by mě jak to tam funguje.


Fis

Re:Práce v IT pro stát
« Odpověď #1 kdy: 21. 05. 2017, 22:59:50 »
Ja sice pro stat vyvoj nedelal, ale delal jsem leta ve statnim admina. Fungovalo to dobre. Hlavne asi proto, ze jsem byl sef a meli jsme super tym. Strasne moc jsem se tam naucil, protoze bylo spoustu casu hrat si s novyma technologiema. Je tam jeden strasnej problem. Ze te nezaplatej, protoze se jede podle tabulek. A kdyz chytnes sefa kkta nebo tym na pikacu, tak tam dlouho nevydrzis, protoze proste nemas duvod.

Fantomas

Re:Práce v IT pro stát
« Odpověď #2 kdy: 21. 05. 2017, 23:48:02 »
Naprosto stejna zkusenost, hodne casu na sebevzdelavani, moznost si vyzkouset nejnovejsi it hracky, ale plat na pikacu. A deti bohuzel papaji penize v cim dal vetsim mnozstvi, jeste se drzim, ale uz to budu muset utnout a nabyte zkusenosti nekde lepe prodat.

Fis

Re:Práce v IT pro stát
« Odpověď #3 kdy: 22. 05. 2017, 00:02:00 »
Jeste bych k tomu dodal, ze bych v dome,kdy na IT trhu chybi cca 150.000 lidi povazoval za hrich jit delat do statniho. Zase na druhou stranu, lepsi tam nez zacinat nekde na telefonickym supportu. To je podle me rok az dva zbytecne zahozenyho casu.

Petr

Re:Práce v IT pro stát
« Odpověď #4 kdy: 22. 05. 2017, 07:57:03 »
Takže myslíte ze není možné získat na smluvní plat třeba 70 tisíc jako vývojář/analytik? Co se mi tam líbí na těch nabídkách je to, ze většinou tam člověk v době kdy je nedostatek lidi dostane šanci vést externí týmy, zadávat práci, připravovat veřejné zakázky, být v roli garanta atd. proste klapani kódu většinou dělají externí firmy.



Cek

Re:Práce v IT pro stát
« Odpověď #6 kdy: 22. 05. 2017, 12:41:29 »
Takže myslíte ze není možné získat na smluvní plat třeba 70 tisíc jako vývojář/analytik? Co se mi tam líbí na těch nabídkách je to, ze většinou tam člověk v době kdy je nedostatek lidi dostane šanci vést externí týmy, zadávat práci, připravovat veřejné zakázky, být v roli garanta atd. proste klapani kódu většinou dělají externí firmy.

Smluvni plat podle mych zkusenosti jedine jako sef, ktereho tam nekdo dosadi pres znamosti, jinak bez sance.

Kate

Re:Práce v IT pro stát
« Odpověď #7 kdy: 22. 05. 2017, 13:01:01 »
Takže myslíte ze není možné získat na smluvní plat třeba 70 tisíc jako vývojář/analytik? Co se mi tam líbí na těch nabídkách je to, ze většinou tam člověk v době kdy je nedostatek lidi dostane šanci vést externí týmy, zadávat práci, připravovat veřejné zakázky, být v roli garanta atd. proste klapani kódu většinou dělají externí firmy.

Smluvni plat podle mych zkusenosti jedine jako sef, ktereho tam nekdo dosadi pres znamosti, jinak bez sance.

Nebo externí konzultant.

Cek

Re:Práce v IT pro stát
« Odpověď #8 kdy: 22. 05. 2017, 13:26:44 »


Smluvni plat podle mych zkusenosti jedine jako sef, ktereho tam nekdo dosadi pres znamosti, jinak bez sance.

Nebo externí konzultant.

No jasne, ale pak to neni plat ale normalni externi dodavka. Vzhledem k

Co se mi tam líbí na těch nabídkách je to, ze většinou tam člověk v době kdy je nedostatek lidi dostane šanci vést externí týmy, zadávat práci, připravovat veřejné zakázky, být v roli garanta atd. proste klapani kódu většinou dělají externí firmy.

jsem nepredpokladal ze to je to co hleda...

Petr

Re:Práce v IT pro stát
« Odpověď #9 kdy: 22. 05. 2017, 13:34:08 »


Smluvni plat podle mych zkusenosti jedine jako sef, ktereho tam nekdo dosadi pres znamosti, jinak bez sance.

Nebo externí konzultant.

No jasne, ale pak to neni plat ale normalni externi dodavka. Vzhledem k

Co se mi tam líbí na těch nabídkách je to, ze většinou tam člověk v době kdy je nedostatek lidi dostane šanci vést externí týmy, zadávat práci, připravovat veřejné zakázky, být v roli garanta atd. proste klapani kódu většinou dělají externí firmy.

jsem nepredpokladal ze to je to co hleda...

Máte pravdu, zajímal jsem se o dlouhodobé uplatnění na HPP ale jak tak koukám vypadá to jako integrační peklo, navíc za málo peněz  :-\

Kate

Re:Práce v IT pro stát
« Odpověď #10 kdy: 22. 05. 2017, 13:41:59 »
Pokud jsi nový v oboru, je to fajn. Rok dva pro získání praxe a pak zdrhni, protože dlouhodobí ležáci ve státní správě jsou podezřelí (první dojem co spousta HR dostane je, že ses v komerční sféře neuchytil)

Jinak zajímavá a trochu se státem související práce je pro CZ.NIC / CSIRT a třeba nedávno tuším sháněla adminy v Praze ESA :)

ne

Re:Práce v IT pro stát
« Odpověď #11 kdy: 24. 05. 2017, 06:07:29 »
Ahoj, mate někdo zkušenosti s vývojem či analýzou ve státní společnosti či úřadu. Myslím teď napr. NBÚ, CEZ, Pošta, Dráhy, různé úřady, fondy atd. Pokud ano, prosím dojmy sem. Zajímalo by mě jak to tam funguje.

Jeden ajtak delal pro stat znaleckou cinnost.
Dnes zije v severske zemi po tezkym urazu, kdy mu lidi za justicni a dotacni mafii premazali mozek elektrosoky.

Jestli chces delat pro stat, tak si zajed do Pelhrimova, prohlidni si krematorium... neni uplne presne.

Zajed si do krajskych nemocnic a prohlidni si kolik tamnich doktoru je stranicky aktivnich.
S psychiatrickou atestaci nebo kombinaci oboru, kde je psychiatrie jako druhy podobor.

dum

Re:Práce v IT pro stát
« Odpověď #12 kdy: 25. 05. 2017, 11:01:47 »
NAKIT (dříve Česká pošta o.z.): Dev s praxí 7 let - 85 hrubého.