Hladam partakov na hru

Hladam partakov na hru
« kdy: 21. 01. 2011, 20:07:57 »
Caute vseci! ;) Mam navrh na celkom dobru hru ale myslim ze by som to nezvladol sam :-\. Preto prosim keby sa ku mne niekto pridal. Musime sa rozhodnut ci hru robit v pythone, c alebo c++. Najradsej by som bol keby v pythone ale s c alebo c++ by som tiez suhlasil. Hra bude postavena na kniznici SDL (v pythone pygame). Znalosti OpenGL niesu potrebne pretoze hra bude v 2D prostredi. Samozrejme bude OpenSource a sirena pod licenciou GNU GPL. Pokial by mal niekto zaujem mozete sa ohlasit na faiface2202@gmail.com


blizz.boz

Re: Hladam partakov na hru
« Odpověď #1 kdy: 21. 01. 2011, 20:41:28 »
Caute vseci! ;) Mam navrh na celkom dobru hru ale myslim ze by som to nezvladol sam :-\. Preto prosim keby sa ku mne niekto pridal. Musime sa rozhodnut ci hru robit v pythone, c alebo c++. Najradsej by som bol keby v pythone ale s c alebo c++ by som tiez suhlasil. Hra bude postavena na kniznici SDL (v pythone pygame). Znalosti OpenGL niesu potrebne pretoze hra bude v 2D prostredi. Samozrejme bude OpenSource a sirena pod licenciou GNU GPL. Pokial by mal niekto zaujem mozete sa ohlasit na faiface2202@gmail.com

preco 2D? vyrobit 3D hru neni az take zlozite. pod XNA najdes hotove 3D enginy. 3D krajinu mozes vymodelovat napr. v programe Terragen, 3D postavicky v DAZ3D a plno resources si mozes postahovat z netu a zaclenit do hry. Blender je zadarmo a ostatne softy (Maya, 3DS - ko, XSI) su mrte drahe ale ale trial verzie mas zadarmo, a ked sa trosku s tym pohras tak si ich mozes odomknut na furt. A ked sa ich naucis ovladat tak to vyuzijes aj vo svojom buducom zamestnani, teketo zamestnania su velice dobre platene.

Re: Hladam partakov na hru
« Odpověď #2 kdy: 21. 01. 2011, 20:48:48 »
Ta hra bude 2D preto lebo:
1. ja uz mam hru vymyslenu a ta musi byt 2D
2. 3D som este neskusal

Hovoris ze to neni tazke, dobre mozno skusim. Ale ja som linuxac a preto XNA napouzivam (kedze je len pre widly ;) ), az to zacnem tak potom jednoznacne opengl.

blizz.boz

Re: Hladam partakov na hru
« Odpověď #3 kdy: 21. 01. 2011, 21:11:05 »
Open GL je tiez dobra volba, ale XNA je framework na tvorbu hier urceny prave zaciatocnikom, tak teda prajem vela stastia

Phobulos

Re: Hladam partakov na hru
« Odpověď #4 kdy: 21. 01. 2011, 22:05:34 »
Rozhodně bych tvorbu 2D hry úplně nezavrhoval. Také jsem začal tvořit vlastní hru (https://launchpad.net/noctua-vagus) v Pythonu s Pygame a začalo mě to bavit. Chce to jenom najít si dokumentaci a tutoriály k Pygame a trochu trpělivosti při jejich studování a zkoušení, případně si prohlédnout zdrojový kód her uvedených na http://www.pygame.org. Pak už to přijde samo. ;)

Nepokoušel jsem se sice o tvorbu něčeho většího v Céčku a v 3D grafice, ale myslím si, že je lepší začít s něčím jednodušším a až potom se pokusit tvořit něco v 3D grafice. Možná ale můj názor pramení z toho, že jsou mi 2D hry sympatičtější než 3D.


Re: Hladam partakov na hru
« Odpověď #5 kdy: 22. 01. 2011, 12:21:53 »
Hura, este chyba grafik a zvukar ale programator bude tiez vitany!  ;)

Phobulos

Re: Hladam partakov na hru
« Odpověď #6 kdy: 22. 01. 2011, 18:12:01 »
Rád bych si vyzkoušel, jaké je pracovat na nějaké hře v týmu, i když jsem svým příspěvkem výše nechtěl vyjádřit, že se chci účastnit hned teď. Nyní pracuji na svém projektu a nemám zase tolik času. Mohl však přispět kódem ze svojí hry. Možná byl byl využitelný i v jiných hrách. Zatím jsem moc nehledal české a slovenské hry vytvořené s Pygame, ale řekl bych, že jich moc není.

Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
pygame je pro lamy
« Odpověď #7 kdy: 22. 01. 2011, 18:22:38 »
Lenin doporucuje a radi

kdyz delat 2d hru tak zasadne v Jave ci JavaFX aby to bezelo na mobilech. Mobil je jedina platforma kde se da 2d hra dobre a snadno prodat ve velkem mnozstvi.


Viktor

Re: pygame je pro lamy
« Odpověď #8 kdy: 22. 01. 2011, 19:34:09 »
Lenin doporucuje a radi

kdyz delat 2d hru tak zasadne v Jave ci JavaFX aby to bezelo na mobilech. Mobil je jedina platforma kde se da 2d hra dobre a snadno prodat ve velkem mnozstvi.

A co tak sa vysrat na predaj a robit open source pre potesenie?

blizz

Re: pygame je pro lamy
« Odpověď #9 kdy: 22. 01. 2011, 19:53:25 »
Lenin doporucuje a radi

kdyz delat 2d hru tak zasadne v Jave ci JavaFX aby to bezelo na mobilech. Mobil je jedina platforma kde se da 2d hra dobre a snadno prodat ve velkem mnozstvi.

A co tak sa vysrat na predaj a robit open source pre potesenie?

z potešenia sa nenažereš.

nhx

Re: pygame je pro lamy
« Odpověď #10 kdy: 23. 01. 2011, 01:13:21 »
Lenin doporucuje a radi

kdyz delat 2d hru tak zasadne v Jave ci JavaFX aby to bezelo na mobilech. Mobil je jedina platforma kde se da 2d hra dobre a snadno prodat ve velkem mnozstvi.

A co tak sa vysrat na predaj a robit open source pre potesenie?

z potešenia sa nenažereš.

Ja jo, je totiz moc dobre. Lepsi nez taskicka od meka, ty sraci.

nhx

Re: pygame je pro lamy
« Odpověď #11 kdy: 23. 01. 2011, 01:13:53 »
Lenin doporucuje a radi

kdyz delat 2d hru tak zasadne v Jave ci JavaFX aby to bezelo na mobilech. Mobil je jedina platforma kde se da 2d hra dobre a snadno prodat ve velkem mnozstvi.

A co tak sa vysrat na predaj a robit open source pre potesenie?

z potešenia sa nenažereš.

Ja jo, je totiz moc dobre. Lepsi nez taskicka od meka, ty sraci.
*tasticka

Re: pygame je pro lamy
« Odpověď #12 kdy: 23. 01. 2011, 10:19:38 »
Lenin doporucuje a radi

kdyz delat 2d hru tak zasadne v Jave ci JavaFX aby to bezelo na mobilech. Mobil je jedina platforma kde se da 2d hra dobre a snadno prodat ve velkem mnozstvi.
Presne ako hovoria ostatni to aj bude open source a pre potesenie. Keby si "zadanie" cital cele tak by si sa aj docital!

stewe

Re: pygame je pro lamy
« Odpověď #13 kdy: 23. 01. 2011, 13:28:20 »
Lenin doporucuje a radi

kdyz delat 2d hru tak zasadne v Jave ci JavaFX aby to bezelo na mobilech. Mobil je jedina platforma kde se da 2d hra dobre a snadno prodat ve velkem mnozstvi.
Presne ako hovoria ostatni to aj bude open source a pre potesenie. Keby si "zadanie" cital cele tak by si sa aj docital!

open source a pre potesenie to bude len do chvile, kym neuvidis, ze by sa predsa len z toho dali vytieskat prachy :) nikdy nehovor nikdy

Re: Hladam partakov na hru
« Odpověď #14 kdy: 23. 01. 2011, 14:21:23 »
Hej ale hlaste sa aj nejaky ti grafici a zvukari. A zisiel by sa este aj nejaky pythonier. ;)