Windows a linuxová distribuce na odstranění hesla

KxxROSE

Windows a linuxová distribuce na odstranění hesla
« kdy: 19. 05. 2017, 23:57:58 »
Dobry vecer,

Hledam linuxovou distribuci s GUI (pro USB flash disk) na odstraneni hesla v administratorskem uctu ve Windows.
Pro: Windows 7, Windows 8, Window 10.

Donedavna jsem pouzival "Offline NT Password and Registry Editor"
Ale v posledni dobe resim tuto situaci cim dal casteji. A vadi mi ze se musim dlouze proklikavat v nastavení NT Password.

Na internetu jsem nasel asi 20x programu ktere jsou pro to urceny.
Kazdy z nich ale funguje tak na polovinu a nektere maji 90% spolecneho kodu.

A nektere programy jsou recyklovany kdyz je znamo ze program nefunguje nebo neni aktualizovan.
Pro autora je snadnejsi vytvorit nove stranky nez aktualizovat program.


Zna nekdo nejakou alternativu dekuji ?
« Poslední změna: 22. 05. 2017, 09:36:42 od Petr Krčmář »


Jenda

Re:Windows a linux distribuce na odstraneni hesla
« Odpověď #1 kdy: 20. 05. 2017, 01:19:55 »
Libovolná distribuce + chntpw + Zenity (když teda jako fakt chceš to GUI. Podle mě je to úplná blbost a stačil by ti skript s readline nebo maximálně ncurses).

Re:Windows a linux distribuce na odstraneni hesla
« Odpověď #2 kdy: 20. 05. 2017, 01:34:34 »
Podle toho, co píše, přijde chntpw tazateli příliš časově náročné. A nedá se ani říci, že by tento nástroj odstraňoval hesla zrovna šetrně (zcela ignoruje způsob, jakým je původní heslo uloženo). Ale zatím to ten systém dokáže zvládnout.

Pokud byste chtěl oficiální řešení, existuje nástroj Locksmith (GUI). Ten je součástí Microsoft Diagnostic and Recovery Toolsetu, jež je ale myslím dostupný jenom pro partnery MS. Ale minimálně ISO obrazy tímto toolkitem vytvořené a obsahující Locksmith by moly být dohledatelné.

KxxROSE

Re:Windows a linux distribuce na odstraneni hesla
« Odpověď #3 kdy: 20. 05. 2017, 02:48:39 »
@Martin Dráb
Mám oficiální přístup do MSDN, takže jsem si stáhnul "Microsoft Desktop Optimization Pack 2015"
Který obsahuje:
- DaRT 7
- DaRT 8 SP1
- DaRT 8.1
- DaRT 10

Jestli se nepletu, tak jsem zjistil že pro vytvoření např. DaRT 8.1 (musím být na stejném hostovaném OS)
+ mít obraz disku Windows 8 nebo Windows 8 PE.
Který se upravuje nástrojem DaRT. (a bude podporovat pouzde jeden OS tedy Windows 8.1)

Dále jsem to už rači nezkoumal toto řešení zavrhuji...


Citace
NT Password: A nedá se ani říci, že by tento nástroj odstraňoval hesla zrovna šetrně (zcela ignoruje způsob, jakým je původní heslo uloženo). Ale zatím to ten systém dokáže zvládnout.
jinak s tímhle naprosto souhlasím

@Jenda
Libovolná distribuce + chntpw + Zenity

Znám Zenity ale nenašel jsem, ani nevím, o tom že by někdo udělal GUI pro chntpw.
Je sice pravda že Zenity není nijak složité ale já bych to nedokázal aplikovat na chntpw (takové zkušenosti asi nemám)


Jix0

Re:Windows a linux distribuce na odstraneni hesla
« Odpověď #4 kdy: 20. 05. 2017, 10:42:02 »
Pouzij distribuci Parted Magic. Tam je nastroj na odstranovani hesel.. je tam nejake PCLoginNow a i myslim ze to chntpw. Ja to uspesne pouzivam na odemykani vypnuteho Administrator uctu, a resetovani hesel uzivatelu


Re:Windows a linux distribuce na odstraneni hesla
« Odpověď #5 kdy: 20. 05. 2017, 11:13:12 »
Citace
Dále jsem to už rači nezkoumal toto řešení zavrhuji...

Já bych to naopak rozhodně vyzkoušel. Myslím si, že minimálně zpětně kompatibilitu by ten obraz mohl udržovat (tzn. půjde použít i na starší verze Windows, dopředně by ten Locksmith mohl být taky, dokud jej nebudete zkoušet na WIndows 10).

Fantomas

Re:Windows a linux distribuce na odstraneni hesla
« Odpověď #6 kdy: 20. 05. 2017, 12:08:47 »
Na odstraneni hesla ve windows nepotrebujes zadny program, jde to udelat systemovymi prostredky a trva to asi pet minut. Jedina podminka je mit nezasifrovanou systemovou partition, ve ktere to chces menit. Pouzivat nejake programky jsem uz davno vzdal, kolikrat je to i zbytecne pracnejsi.