Pomalá Samba ve Windows 7 a 10

Maxlink

Pomalá Samba ve Windows 7 a 10
« kdy: 18. 05. 2017, 07:33:24 »
Zdravím, mám nainstalován server s Centos 6 a samba, exportovan jeden share s heslem, z windows xp vše funguje v pořádku, lide se připojí a je to ok, z windows 7/10 je samba neuvěřitelně pomalá, lide se nakonec připojí, dokážou manipulovat se soubory, ale je to šíleně pomale, například otevrene txt souboru 1kB trvá třeba minutu, zatímco na XP je to okamžitě. Netusite kde bych měl hledat problém , jestli na straně windows nebo samba nebo ? Vůbec netuším, diky Max.
« Poslední změna: 18. 05. 2017, 08:38:59 od Petr Krčmář »


_blacknoise

Re:Pomalá Samba Windows 7, 10.
« Odpověď #1 kdy: 18. 05. 2017, 08:21:54 »
 
...přečíst

c:\windows\system32\netsh interface tcp set global autotuning=disabled
and removing "remote differential compression. See article here:
http://www.sysprobs.com/windows-7-network-slow

Fantomas

Re:Pomalá Samba ve Windows 7 a 10
« Odpověď #2 kdy: 18. 05. 2017, 08:41:33 »
A lidi se pripojuji k serveru pres smb jmeno nebo pres ip adresu? Na win 10 mam bezne problem se jmenem, pres ip to funguje vzdycky.

Re:Pomalá Samba ve Windows 7 a 10
« Odpověď #3 kdy: 18. 05. 2017, 15:14:22 »
- Preverit ci v hosts subore existuje hostname daneho pocitaca smeujuci na IP addresu localhost-u
- Preverit poradie hladania nazvov. Malo by byt: NetBIOS, nasledne DNS (nie opacne)
Zalezi to aj na tom, ci existuje na sieti skutocny DNS server (nie proxy server v domacom routri).

maxlink

Re:Pomalá Samba ve Windows 7 a 10
« Odpověď #4 kdy: 18. 05. 2017, 19:08:46 »
Zdravím, tak jsem to trochu diagnostikoval více, Samba je verze 3.6 a má to velmi zajímavé chování, rychlosti sítě je naprosto OK, kopirovaní funguje, mazat, přesouvat není problém, když otevřu TXT file tak se otevře okamžitě v notepadu, ale teď pozor pokud otevírám soubory z MSoffice (word,execel, ppt)  tak to trvá šíleně dlouho cca 1minutu, soubor se nakonec otevře, ale ta doba je šílená.

Jsem z toho zmaten, setkal jste se někdo s něčím podobným ?
Aplikoval jsem ten fix s netsh interface ... autotuing disable, ale to nepomohlo.
Maxlink


Re:Pomalá Samba ve Windows 7 a 10
« Odpověď #5 kdy: 18. 05. 2017, 19:55:21 »
No, 3.6 je hodně památeční verze samby, tam toho může být dost.
Ale pokud jej problém se soubory MS Office, mohlo by to mít něco společného s oplock (asi lépe vypnout, než zapnutý blbě fungující)

Kolemjdoucí

Re:Pomalá Samba ve Windows 7 a 10
« Odpověď #6 kdy: 19. 05. 2017, 12:12:45 »
Zdravím, tak jsem to trochu diagnostikoval více, Samba je verze 3.6 a má to velmi zajímavé chování, rychlosti sítě je naprosto OK, kopirovaní funguje, mazat, přesouvat není problém, když otevřu TXT file tak se otevře okamžitě v notepadu, ale teď pozor pokud otevírám soubory z MSoffice (word,execel, ppt)  tak to trvá šíleně dlouho cca 1minutu, soubor se nakonec otevře, ale ta doba je šílená.

Jsem z toho zmaten, setkal jste se někdo s něčím podobným ?
Aplikoval jsem ten fix s netsh interface ... autotuing disable, ale to nepomohlo.
Maxlink
Zdravím,
setkal jsem se s podobným problémem na NetWare a příčinou je Office validator, který je schopen načítat soubor po dvou bajtech. Buď jej odinstalovat nebo se to snad dá v registrech vypnout, ale já zvolil první variantu.
XLS soubor o velikosti 1MB se otevíral 22 minut.

Pavel

maxlink

Re:Pomalá Samba ve Windows 7 a 10
« Odpověď #7 kdy: 19. 05. 2017, 14:10:06 »
Zdravím, tak jsem to trochu diagnostikoval více, Samba je verze 3.6 a má to velmi zajímavé chování, rychlosti sítě je naprosto OK, kopirovaní funguje, mazat, přesouvat není problém, když otevřu TXT file tak se otevře okamžitě v notepadu, ale teď pozor pokud otevírám soubory z MSoffice (word,execel, ppt)  tak to trvá šíleně dlouho cca 1minutu, soubor se nakonec otevře, ale ta doba je šílená.

Jsem z toho zmaten, setkal jste se někdo s něčím podobným ?
Aplikoval jsem ten fix s netsh interface ... autotuing disable, ale to nepomohlo.
Maxlink
Zdravím,
setkal jsem se s podobným problémem na NetWare a příčinou je Office validator, který je schopen načítat soubor po dvou bajtech. Buď jej odinstalovat nebo se to snad dá v registrech vypnout, ale já zvolil první variantu.
XLS soubor o velikosti 1MB se otevíral 22 minut.

Pavel

Zdravím, máte přesně pravdu, dobral jsem s témuž.
https://support.microsoft.com/cs-cz/help/2501584/microsoft-security-advisory-microsoft-office-file-validation-for-office-2003,-2007-office,-and-office-2010-april-12,-2011

---
reg add HKCU\Software\Microsoft\Office\11.0\Excel\Security \FileValidation /v EnableOnLoad /t REG_DWORD /d 0 /f
reg add HKCU\Software\Microsoft\Office\11.0\Word\Security\ FileValidation /v EnableOnLoad /t REG_DWORD /d 0 /f
reg add HKCU\Software\Microsoft\Office\11.0\Access\Securit y\FileValidation /v EnableOnLoad /t REG_DWORD /d 0 /f
reg add HKCU\Software\Microsoft\Office\11.0\Publisher\Secu rity\FileValidation /v EnableOnLoad /t REG_DWORD /d 0 /f
---

Nebo lze vypnout SMB2 protokol v jehož kombinaci tu údajně blbne.

Díky. max