Export dat z mailu do Excelu

Jíťa

Export dat z mailu do Excelu
« kdy: 20. 01. 2011, 18:43:53 »
Poradí někdo úplnému laikovi s exportem textů mejlů z MS Outlook do Excelu? Spustila jsem mejlovou soutěž a odpovědi mi chodí na mejl. Stovky odpovědí denně  :-\ Potřebuji tyto odpovědi nějak dostat do excelového seznamu tak, abych si mohla seřadit správné a špatné odpovědi od jednotlivých uživatelů. Mejly mi chodí z formuláře vyplňovaného na našem webu, takže chodí v podstatě z jedné mejlové adresy. Já potřebuji dostat to, co je uvnitř mejlu, do excelu. Děkuji za každou radu, zatím info z mejlů ukládám ručně a už mi z toho hrabe   :oJíťa
« Poslední změna: 21. 01. 2011, 08:39:56 od Petr Krčmář »


jv

Re: Export dat z mejlů do excelu
« Odpověď #1 kdy: 20. 01. 2011, 19:03:42 »
Myslim, ze tak lahko beznymi nastrojmi to nepojde a bude treba nieco naprogramovat...

Re: Export dat z mejlů do excelu
« Odpověď #2 kdy: 20. 01. 2011, 19:05:31 »
Poradí někdo úplnému laikovi s exportem textů mejlů z MS Outlook do Excelu? Spustila jsem mejlovou soutěž a odpovědi mi chodí na mejl. Stovky odpovědí denně  :-\ Potřebuji tyto odpovědi nějak dostat do excelového seznamu tak, abych si mohla seřadit správné a špatné odpovědi od jednotlivých uživatelů. Mejly mi chodí z formuláře vyplňovaného na našem webu, takže chodí v podstatě z jedné mejlové adresy. Já potřebuji dostat to, co je uvnitř mejlu, do excelu. Děkuji za každou radu, zatím info z mejlů ukládám ručně a už mi z toho hrabe   :oJíťa

zkus http://www.egrabber.com/emailleadgrabberexcel/

osobne bych to resil pres script, ktery by si to dokazal vytahnout a hodit do CSV, i proto, ze mne tahle aplikace nepobezi :)
Jestliže máte Windows tak si nafackujte, protože Váš počítač právě útočí na některý server. Děkujeme

Jíťa

Re: Export dat z mejlů do excelu
« Odpověď #3 kdy: 20. 01. 2011, 19:42:12 »
Děkuji za radu, na stránky jsem se dívala a upřímně bych byla radši za nějakou levnější variantu. Script...tak o tom už jsem něco slyšela, ale bohužel je to pro mě španělská vesnice, takže asi zůstanu u toho každodenního hodinového ručního přepisování, sakra  :(

SH

Re: Export dat z mejlů do excelu
« Odpověď #4 kdy: 20. 01. 2011, 19:58:00 »
Zkus sem pastnout jak vypada typicky mail s tou odpovedi, mozna to nebude az tak narocne neco vymyslet...


Jíťa

Re: Export dat z mejlů do excelu
« Odpověď #5 kdy: 20. 01. 2011, 20:12:55 »
Takže takto vypadá text mejlu......


Odpověď na soutěž z webu ze dne: 20.01.2011 
--------------------------------------------------------------------------
 
Jméno: Jana Nová
Email: jnova@hotmail.com
Telefon: xxxxxxxxx
 
Odpovědi:
Agentura Včelička neposkytuje tyto služby: tvorba-webovych-stranek
V našem ceníku uvádíme ceny: bez-DPH
 
Souhlasím s pravidly: ano
 
-------------------------------------------------------------------------

kosta

Re: Export dat z mejlů do excelu
« Odpověď #6 kdy: 20. 01. 2011, 20:38:59 »
je skoda, ze ten, kdo Vam delal stranky, nenapsal trideni odpovedi do nejake db, nebo aspon souboru
s souboru soutez,php by to asi nebyl problem
nebo se to mohlo aspon ukladat do nejakeho CSV na serveru a pak po skonceni by se to treba v exelu prebralo
form:
http://www.agenturavcelicka.cz/prekladatelska-agentura-preklady-tlumoceni-soutez.html

skoda, ted s tim je spousta prace, a pritomnapsani by zabralo max 10 min :)

SH

Re: Export dat z mejlů do excelu
« Odpověď #7 kdy: 20. 01. 2011, 20:43:16 »
A chodí to na zvláští email schránku, do které nechodí nic jiného než toto, nebo je to svedeno na běžný mail, který někdo soukromě/pracovně využívá?

Pokud to chodí do zvláštní schránky udělal by se jednoduchej baťáček, kde by se nejdříve řádkovým POP3 klientem stocil obsah mailboxu do souboru, ten by se projel jednoduchym skriptem, ktery by na základě rugálárních výrazu stahl do CSV souborů výsledky a CSV už excel umí otevřít.

Pokud to chodí do běžného mailu musel by se ještě nějak filtrovat např. předmět zprávy, aby se to rozlišilo do běžné korespondce.

Zbastlit něco takového by mohlo zabrat tak asi jednu hodinu tipuji.

Jíťa

Re: Export dat z mejlů do excelu
« Odpověď #8 kdy: 20. 01. 2011, 20:54:14 »
Chodí to na můj firemní mejl společně s ostatní poštou, ale výhodou je, že v předmětu mejlu je vždy napsáno "Soutěž". Už jsem si podle toho udělala samostatnou složku v Outlooku, kam mi chodí jenom soutěžní mejly. Teď bych ještě všechno z té složky potřebovala dostat do excelu a bylo by to fajn....Vy byste mi pomohl? Co za to? :-) Vědět to dřív, že nebudu dělat nic jiného, než třídit a ukládat mejly, tak to zadám svému správci webu, ale teď už to měnit nebudu, zase by přišla nemalá a nemilá faktura :-)

SH

Re: Export dat z mejlů do excelu
« Odpověď #9 kdy: 20. 01. 2011, 20:57:37 »
Cas od casu pisu podobne blbiny v praci, tak bych mozna mohl vzit neco existujiciho a jenom to trochu upravit. Podivam se do slozky, kde tyhle veci mam, jestli by neco priblizne nevyhovovalo tomu zadani a kdyz sem hodim link na stazeni.

Jíťa

Re: Export dat z mejlů do excelu
« Odpověď #10 kdy: 20. 01. 2011, 20:59:21 »
Díky moc, jsem vůbec v Čechách?  ::) 8)

SH

Re: Export dat z mejlů do excelu
« Odpověď #11 kdy: 20. 01. 2011, 21:01:43 »
Jo, predpokladam, ze pouzivate Windows, takze to musit jit spustit pod Winama?

Jíťa

Re: Export dat z mejlů do excelu
« Odpověď #12 kdy: 20. 01. 2011, 21:17:32 »
Ano, Windowsy...díky.

Re: Export dat z mejlů do excelu
« Odpověď #13 kdy: 20. 01. 2011, 22:15:47 »
pokud umi Outlook dumpnout celou tu slozku se souteznimi emaily, tak to neni problem. Prace na cca 10 min.
Jestliže máte Windows tak si nafackujte, protože Váš počítač právě útočí na některý server. Děkujeme

SH

Re: Export dat z mejlů do excelu
« Odpověď #14 kdy: 20. 01. 2011, 22:38:26 »
Tak jsem nasel v archivu docela podobny mini-script. Upravil jsem ho, aby byl vystup v CSV, byt je to hodne primitivni, asi to nejak fungovat bude, nejaky vystup to udelalo:

Jana Nová;jnova@hotmail.com;xxxxxxxxx;tvorba-webovych-stranek;bez-DPH
Jiří Nováček;jnova@hotmail.com;111 222 333;tvorba-webovych-stranek;s-DPH

Script je mozne stahnout zde: http://leteckaposta.cz/362774753

Akorat si teda tedka uvedomuju, ze to mozna ve vasich podminkach nebude uplne to prave. Nebude to fungovat, pokud v praci pouzivate Exchange anebo pokud si ze serveru stahujete postu do klienta tak, ze po uspesnem stazeni se ze serveru vymaze.
No asi by bylo vubec nejlepsi, jak tu nekdo psal v diskuzi, kdyby to vyvojar webu proste jen appendoval do CSV souboru na web server, a vy byste si to pak primo stahla do souboru - nic elegantnejsiho asi vymyslet nejde.

Davka se spusti prikazem "run.cmd". Predtim se musi otevrit v poznamkovem bloku soubor "popcsv.pl" a upravit radky 5-7.  Pokud mate nakonfigurovany OUTLOOK na POP3 server tak, aby z nej nemazal zpravy, je sance ze to pojede, jinak ne.

Nejjednodusi a nejlevnejsi cesta asi nakonec opravdu bude pozadat si autora vasich webovek, aby udelal vystup do Excelu resp. CSV...