Anketa

Aký máte názor na open source?

Milujem open source a som proti komercnosti
7 (10.4%)
Som za open source ale proti komercnym veciam nic nemam
46 (68.7%)
Je mi to jedno
6 (9%)
Som za komercne veci ale proti open source nic nemam
4 (6%)
Som proti open source pretoze je to zbytocne a neda sa na tom zarobit
4 (6%)

Celkem hlasů: 67

Aký máte názor na open source?

Aký máte názor na open source?
« kdy: 20. 01. 2011, 17:12:47 »
Som zvedavy aky mate nazor na Open Source. Ja som samozrejme za prvu moznost! ;)
« Poslední změna: 21. 01. 2011, 08:38:00 od Petr Krčmář »


host1

Re: Aky mate nazor na Open Source
« Odpověď #1 kdy: 20. 01. 2011, 17:28:00 »
.....

Re: Aky mate nazor na Open Source
« Odpověď #2 kdy: 20. 01. 2011, 17:30:53 »
 >:( Hej, a co vsetko uz povazujete za trolling >:(

Re: Aky mate nazor na Open Source
« Odpověď #3 kdy: 20. 01. 2011, 17:54:16 »
Tady se považuje za trolling úplně všechno. Opensource je samozřejmě špatný, protože pak se v tom softwaru hrabe kde kdo a vznikají různé polofunkční klony. Je totiž jasné, že tomu může rozumět jenom autor programu a ostatní to jenom domrví. Oprávnění editovat zdrojáky má pouze firma, která daný softwarový produkt vytvořila. Pokud ne, je to špatně. I v licencích se dočtete, že se do toho nesmíte vrtat vyjma obslužných tlačítek k tomu určených. A už vůbec ne se snažit vyrobit z toho zdroják.

Takže opensource ZAKÁZAT!

Re: Aky mate nazor na Open Source
« Odpověď #4 kdy: 20. 01. 2011, 18:03:16 »
michal-20: necyklopedie.wikia.com
Pokial to uz nepoznas, ale stranka pre teba ako stvorena ;D Mas skutocny talent! ;D ;D ;D


Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re: Aky mate nazor na Open Source
« Odpověď #5 kdy: 20. 01. 2011, 18:06:31 »
michal-20: Krásně jsi nám tu popsal komerční produkty. A k tématu open source máš taky co říct, nebo to je jen výkřik do tmy?

Za mě hlasuju pro možnost 2.

Re: Aky mate nazor na Open Source
« Odpověď #6 kdy: 20. 01. 2011, 18:10:28 »
Necyklopedie je hrozně fajn, asi tam budu čerpat inspiraci.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re: Aky mate nazor na Open Source
« Odpověď #7 kdy: 20. 01. 2011, 18:10:51 »
michal-20: A koneckonců víš co? Já budu kopat nakonec za Tebe a ne proti. Já bych rovnou teď z fleku vypnul na celý Zemi počítače, na kterých běží nějakej open source. Alespoň by takový tvorové jako jsi Ty už nikoho neobtěžovali...

Mělo by to i další výhody, zastavilo by se třeba šíření virů napsaných pro ten Jediný Operační Systém. Kdyby ses nepřipojil k internetu, hned bys měl menší pravděpodobnost nákazy. Ale zase by Ti antivirový databáze musely chodit obyčejnou poštou do klasický schránky no...

Re: Aky mate nazor na Open Source
« Odpověď #8 kdy: 20. 01. 2011, 18:18:17 »
To by bylo hrozně fajn. Asi si budem rozumět. Problém je ovšem v tom, kde je ten magický vypínač. Možná by stačilo to šalamounsky vyřešit tak, že se jedním zákonem určí, že veškerý opensource je nyní closed source. A je to.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re: Aký máte názor na open source?
« Odpověď #9 kdy: 21. 01. 2011, 14:05:07 »
No, po pravdě, moc si nepokecáme. Ty teď na týden, co jsem tak zjistil a po vypnutí všech PC s open source si nepokecáme už vůbec...

To magický tlačítko mám doma. Někdy se stav, uvařím Ti i kafe. Ale budu ho teda mít z open source (už jsem tu flašku s kafem otevřel). A vodu z kohoutku taky nepůjde použít, protože kohoutek se taky musí otevřít aby tekla a tim pádem je to taky open source. Vlastně je původně z řeky a ta je taky zdarma dostupná všem lidem. No, vlastně ten vypínač na open source jsem koupil v krámu, kam taky může přijít kdokoliv a taky tam mají otevřeno...

Sakra, když nad tim tak přemejšlim, ani se nedivim, že je Ti z open source blbě, když je všude kolem. Človek němůže ani jít na nákup do closed source, protože tam ho nepustí a do open nemůže, protože tam nechce... Fakt, ani se nedivim, že chceš do pavilonu 33 nebo pavilonu 5, nebo kam vůbec. Tam budeš closed a budeš tam moct spokojeně žít od zbytku lidí, kteří chtějí zůstat open.

Vlastně i ten ban by Ti měl dělat radost, teď to tu je pro Tebe closed (a i Ty jsi tím pádem pro lidi tady closed). Ale je mi divný, že jsi sem doteď psal, když to bylo open...

Sten

Re: Aký máte názor na open source?
« Odpověď #10 kdy: 21. 01. 2011, 15:03:03 »
Koukám, že si tu pletete komerční software a closed source software. Komerční software samozřejmě může být i open source a taky často je, na druhou stranu closed source software může být i nekomerční (třeba Bulánci). A pro mě jakožto OSVČ programátora je komerční open source ten nejlepší typ software :)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Aký máte názor na open source?
« Odpověď #11 kdy: 21. 01. 2011, 19:44:19 »
michal-20: Myslim, ze vetsinme lidi staci, ze se v tech zdrojacich nehrabes ty. Zejmena po te, co misto splachovani zachoda protlacujes trus sifonem rucne.

Re: Aký máte názor na open source?
« Odpověď #12 kdy: 22. 01. 2011, 02:45:00 »
No, po pravdě, moc si nepokecáme. Ty teď na týden, co jsem tak zjistil a po vypnutí všech PC s open source si nepokecáme už vůbec...

To magický tlačítko mám doma. Někdy se stav, uvařím Ti i kafe. Ale budu ho teda mít z open source (už jsem tu flašku s kafem otevřel). A vodu z kohoutku taky nepůjde použít, protože kohoutek se taky musí otevřít aby tekla a tim pádem je to taky open source. Vlastně je původně z řeky a ta je taky zdarma dostupná všem lidem. No, vlastně ten vypínač na open source jsem koupil v krámu, kam taky může přijít kdokoliv a taky tam mají otevřeno...

Sakra, když nad tim tak přemejšlim, ani se nedivim, že je Ti z open source blbě, když je všude kolem. Človek němůže ani jít na nákup do closed source, protože tam ho nepustí a do open nemůže, protože tam nechce... Fakt, ani se nedivim, že chceš do pavilonu 33 nebo pavilonu 5, nebo kam vůbec. Tam budeš closed a budeš tam moct spokojeně žít od zbytku lidí, kteří chtějí zůstat open.

Vlastně i ten ban by Ti měl dělat radost, teď to tu je pro Tebe closed (a i Ty jsi tím pádem pro lidi tady closed). Ale je mi divný, že jsi sem doteď psal, když to bylo open...

Cim pak si prohlizi Roota? Rekl bych, otevrenym prohlizecem...a nejspis Firefoxem, ktery je open source.
Jestliže máte Windows tak si nafackujte, protože Váš počítač právě útočí na některý server. Děkujeme

Re: Aky mate nazor na Open Source
« Odpověď #13 kdy: 22. 01. 2011, 15:12:29 »
Je totiž jasné, že tomu může rozumět jenom autor programu
Ak niekto napíše taký kód, zaslúži si 25 na holú. Je jedno, či je to open source, close source, malý textový editor alebo operačný systém.