React v .NET projekte

Re:React v .NET projekte
« Odpověď #30 kdy: 09. 05. 2017, 07:36:37 »
Ano, to by som mohol pouzit v pripade, ze by som vyuzil Views z MVC struktury ... a teraz ma napadla este jedna vec, a to co ak by som teda to view v projekte naozaj ponechal, ale bolo by to len jedno view, popripade 2 (Index - registracia a prihlasenie, a Home - kde by bola kompletne UI aplikacie v reacte). Je to dobry alebo zly napad?
.NET ASP neznám, takže s detaily neporadím, ale každopádně aspoň jednu stránku musí ten backend nějak naservírovat, že jo :)

Mít nějakých pár oddělených statických stránek, servírovaných backendem, a zbytek už jako SPA je taky varianta. V jedné aplikaci to tak mám, že přihlášení je jedna stránka - ověření se provede klasicky backendem, a po ověření se spustí aplikace, což je druhá stránka (z pohledu backendu), ve které už klikání řeší čistě frontend.

Akorát pokud bys to tak dělal, tak bych doporučoval si to prvně vyzkoušet na nějakém malém demu. Mixování routování na úrovni backendu a frontendu může způsobit nečekané komplikace. Já to mám tak, že z hlediska backendu jsou tři stránky:

  • /login - vykreslí statický formulář pro přihlášení
  • /logout - odhlásí uživatele
  • / - samotná aplikace

Stránky v aplikaci jsou pak routované pomocí hashe, takže tam máš třeba urls:
  • /#uzivatele
  • /#faktury
  • /#vtipy
  • /#zmrzliny

Tj. část url před hashem routuje backend, část za hashem routuje frontend. Není to jediná možnost, jak to udělat, musíš si to vyzkoušet, jestli by to takhle vyhovovalo tvému use case (pokud vůbec opravdu chceš SPA).
« Poslední změna: 09. 05. 2017, 07:38:43 od Mirek Prýmek »


PetreS

Re:React v .NET projekte
« Odpověď #31 kdy: 09. 05. 2017, 16:41:17 »
Oka, vdaka za tip vyskusam to podobne :)