Macbook finder - zobrazení Ikon v mřížce, fatální bugy

macik

Mám problém ve finderu na Mac OS X sierra při zobrazení Ikon (v čtvercové mřížce):

1. Nefunguje "wrapping" na začátku/konci řádku: když mám označenou předposlední ikonu daného řádku, stisknu šipku vpravo, přejdu na poslední ikonku daného řádku, tady OK, ale pak stisk šipky vpravo mě nepřesune na 1. ikonu následujícího řádku. Jak to opravit?
- Zjistil jsem, že navigace tímto způsobem jde přes Tab a Shift Tab,jde to přeci jen ale nějak nastavit šipkami?

2. https://apple.stackexchange.com/questions/232005/how-do-i-make-the-folders-and-files-wrap-on-finder-in-mac-osx
Podivné řazení ikon, defaulntě se stává, že při změně velikosti okna nebo zoomu(velikosti) ikon se nepřizpůsobní kontejneru okna, takže se zobrazí horiz. scrollbar nebo naopak jsou ikon jen v půlce okna.
Problém je, ve volbě, Seskupit a Zarovnat. Navíc do toho vstupujuje jiné chování, když dám Volby zobrazení, kde je také nastavení Seskupit dle a seřadit dle. Když dám seřadit dle  velikosti, tak je to opět rozhozené a nerespektuje to plochu okna. Když něco vyberu z toho dialogu volby zobrazení, tak potom mám v nabídce Zobrazení volby zarovnat a Zarovnat podle zašedlé.
 Prostě chci nějak docílit, že mám ikonky v mřížce seřazené podle názvu. Pak chci udělat to (pokud možné 1 klávesou či klikem), že budou seřazené podle velikosti, potřetí podle data. A pokaždé aby vyplnily okno Finderu při změně velikosti okna nebo velikosti ikon.


Ucitel

Re:Macbook finder - zobrazení Ikon v mřížce, fatální bugy
« Odpověď #1 kdy: 27. 04. 2017, 10:48:37 »
- klikni pravym na kontext menu, vyber "Show View Options"
- arrange by none, sort by name
- ed by se ikonky meli rozlevat podle velikosti okna

To oznacovani je lepsi zacit od KONCE a pak drzet Shift a posouvat sipkama selekci.

Sortovani se dela Ctrl + Alt + Cmd + 1 az 9, uz nepamatuju ktere cislo co dela ale to uz zjistis.

macik

Re:Macbook finder - zobrazení Ikon v mřížce, fatální bugy
« Odpověď #2 kdy: 27. 04. 2017, 11:01:39 »
Díky za radu,  konečně jsem tomu zpropadnému systému nabídek řazení přišel na kloub.

Kýžené řazení se objeví v menu zobrazení, pak musím zmáčknou Alt, a pak se mi teprv zjeví džin a Seskupit se změní na seřadit.. čemuž opdovídají Modifikátory Cmd, Ctrl a pozor překvapení  jako bonus Alt.

Tudíž volba Zarovnat je pro zmatení nepřítele, nepoužívat (Cmd + čísla). Seskupit má aspoň správný název (Cmd+Ctrl)


Fakt úchylný nápad ty nabídky OS X. člověk aby furt mačka Alt a Shift, aby zjistil, jestli se  někde  neukrývají skryté položky menu.

macik

Re:Macbook finder - zobrazení Ikon v mřížce, fatální bugy
« Odpověď #3 kdy: 27. 04. 2017, 11:04:54 »
Nechápu tedy kdo vymýšlel ten operační systém, kolik lidí, a zda mezi sebou komunikovali, nebo si každý dělal své, případně kterými UI zásadamise řídí.

Je podivné, že tam třeba dokážou dát quicklook funkcionalitu, která je úžasná nebo zmíněné sdílení internetu bez složitého nastavování, ale v UI pak dělají takové prasárny jako skryté menu, které člověk neobjeví ani s křišťálovou koulí.

macik

Re:Macbook finder - zobrazení Ikon v mřížce, fatální bugy
« Odpověď #4 kdy: 27. 04. 2017, 11:11:40 »
Když se ještě vrátím k bodu jedna, tak se ptám jak při zobrazení ikon v čtvercové mřížce je označit.
Aspoň jak označit souvislý blok ikon (souvislý, například jsou li řazené dle jména a výběr končí na půlce řádku)
A pak bych chtěl poradit, jak udělat tak  komplexní zákrok jako označit libovolnou množinu ikon v okně finderu.

například windows umí k vytvoření libobolného výběru pomocí kláves použít šipky, ctrl, mezera shift:
shift - modifikátor souvislého označování
mezera - toggle označení aktuálně aktivní ikony
- šipky + Ctrl pohyb po aktivní ikoně se zachovování označení

Za to v OS x Cmd,Alt, nejde, mezera je quicklook....


Ucitel

Re:Macbook finder - zobrazení Ikon v mřížce, fatální bugy
« Odpověď #5 kdy: 27. 04. 2017, 11:30:51 »
Je podivné, že tam třeba dokážou dát quicklook funkcionalitu, která je úžasná nebo zmíněné sdílení internetu bez složitého nastavování, ale v UI pak dělají takové prasárny jako skryté menu, které člověk neobjeví ani s křišťálovou koulí.

Praveze to bylo testovano. A funkce ktere 90% BFU nepouziva byly schovany pres Alt pro power usery. I kdyz power user ma jiste Commander One nebo Fork Lift :-D

Ucitel

Re:Macbook finder - zobrazení Ikon v mřížce, fatální bugy
« Odpověď #6 kdy: 27. 04. 2017, 12:42:28 »
A pak bych chtěl poradit, jak udělat tak  komplexní zákrok jako označit libovolnou množinu ikon v okně finderu.

Drzis Cmd a klikas nebo muzes omysovat i nejakou skupinu ikon.

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Macbook finder - zobrazení Ikon v mřížce, fatální bugy
« Odpověď #7 kdy: 27. 04. 2017, 15:12:18 »
cilova skupina Applu jsou ovecky co nechtej nic vedet a pouzivaj to jak je to "nastaveny z tovarny"

Lol Phirae

Re:Macbook finder - zobrazení Ikon v mřížce, fatální bugy
« Odpověď #8 kdy: 27. 04. 2017, 15:23:04 »
nebo muzes omysovat

Ještě Apple furt prodává ty genitální jednotlačítkové myší?  ::)

Re:Macbook finder - zobrazení Ikon v mřížce, fatální bugy
« Odpověď #9 kdy: 27. 04. 2017, 15:51:14 »
nebo muzes omysovat

Ještě Apple furt prodává ty genitální jednotlačítkové myší?  ::)

To jsi zakysnul v hodne davne minulosti...

Ucitel

Re:Macbook finder - zobrazení Ikon v mřížce, fatální bugy
« Odpověď #10 kdy: 27. 04. 2017, 15:59:09 »
Ještě Apple furt prodává ty genitální jednotlačítkové myší?  ::)

Sli jeste dal, prodvaji beztlacitkove mysi :) Ale horni plocha je dotykova takze si muzes tech tlacitek nastavit kolik ti tam vejde prstu..