RouterBoard: více AP se stejným SSID

Mark55

RouterBoard: více AP se stejným SSID
« kdy: 23. 04. 2017, 15:35:59 »
Zdravim, chci v praci udelat par ap, mam tu nejake mikrotiky 2.4g wifi, abych pokryl vice mistnosti tak je v poradku tam ty ap na stejne ssid a ruzne kanaly ? Jinak v routery pripojit normalne pres ethernet do site a dam do bridge wlan rozhrani a ethernet, dhcp bezi ze site a bezdrat sit by mela vlastni rozsah, jen se ptam jestli je to s tim ssid a kanaly nebo mam resit nejakou bejkarnu na tom routeros ?
Diky Mark
« Poslední změna: 24. 04. 2017, 08:43:39 od Petr Krčmář »


Jimmy

Re:routerboard vice ap stejne ssid
« Odpověď #1 kdy: 23. 04. 2017, 19:28:07 »
Mám velký dům kde musím mít 2 AP a obě mám od mikrotiku a nich wifi pro sebe a virtuální AP pro hosty. Před nějakou dobou jsem si měsíc hrál s nastavením CAPsMAN, zkoušel různé nastavení a nakonec jsem to musel zrušit. V principu to funguje, nastavení není složité,  základní myšlenka se mě líbí, ale navzdory veškeré snaze mě to fungovalo hůř než 2 nezávislé AP.
Co jsem si načetl, pro problém mikrotiku je, že neumí automaticky vykopnout klienta se slabým signálem a donutit ho připojit se na AP se silnějším signálem. Je možné staticky nastavit hodnotu signálu pod kterou se klient nepřipojí, ale pak se zas v některých místech nepřipojíte.

Nakonec mám tedy 2AP se stejným ssid na různých kanálech a na nich virtuální AP pro hosty s NAT prováděném na mikrotiku s různým ssid a funguje to obstojně.