Jak instalovat XP, když mám Linux?

Wessi

Jak instalovat XP, když mám Linux?
« kdy: 18. 01. 2011, 21:44:53 »
zdravím.. koupil sem si nový notebook a měl být bez os ale je na něm linux.. chtěl sem se ho zbavit klasicky cd s xpéčkama.. všechno je v pořádku, instalačka se nabootuje, probíhají všelijaké kontroly a pak (ještě před formátováním disků) mi to nahodí bluescreen s jakousik chybou disku a končím.. poradí někdo??
« Poslední změna: 18. 01. 2011, 22:12:54 od Petr Krčmář »


DarkKnight

Re: Jak instalovat XP, když mám Linux?
« Odpověď #1 kdy: 18. 01. 2011, 22:18:28 »
nazdar, vec je to takova :) bsod ti nejspis vyskocila s hlaskou, ze nebyly nalezeny zadne disky, to je tim, ze windows xp a starsi nemaji v zakladu sata radic

takze musis najet do BIOSu a zmenit parametr nejcasteji nazyvany SATA type, pak by to melo nabootovat v poradku

Blaazen.

Re: Jak instalovat XP, když mám Linux?
« Odpověď #2 kdy: 18. 01. 2011, 22:27:10 »
Nejdřív zvaž, jestli si nechceš Linux nechat. Je to kvalitní, moderní systém, spousta lidí ho používá k naprosté spokojenosti. Mimochodem, co je to za distribuci? Window XP by sis pak mohl nainstalovat jako virtuální stroj. Měl by si k dispozici plné repozitáře legálního software, nemusel by s nic "pirátit".
Taky bys nepotřeboval antivir a spousta dalších výhod.


Wessi

Re: Jak instalovat XP, když mám Linux?
« Odpověď #3 kdy: 18. 01. 2011, 22:34:10 »
problém je že já tam ani film nezapnu.. doteď sem nezjistil kde to má příkazový řádek.. a xp mám origoše a sem s nima nad míru spokojen..  ;)

Wessi

Re: Jak instalovat XP, když mám Linux?
« Odpověď #4 kdy: 18. 01. 2011, 22:50:26 »
děkuji mnohokrát.. dlužím Ti 50 korun..  ;D


Smokie

Re: Jak instalovat XP, když mám Linux?
« Odpověď #5 kdy: 18. 01. 2011, 22:50:48 »
Nejdřív zvaž, jestli si nechceš Linux nechat. Je to kvalitní, moderní systém, spousta lidí ho používá k naprosté spokojenosti. Mimochodem, co je to za distribuci? Window XP by sis pak mohl nainstalovat jako virtuální stroj. Měl by si k dispozici plné repozitáře legálního software, nemusel by s nic "pirátit".
Taky bys nepotřeboval antivir a spousta dalších výhod.
Tam nebude Ubuntu, ani ziadna takato mainstreamova distribucia, ale skor nieco osekane, bez grafickeho prostredia a tak.

Mmad

Re: Jak instalovat XP, když mám Linux?
« Odpověď #6 kdy: 18. 01. 2011, 23:21:17 »
Lajna je pořád v nabídce/příslušenství (Příkazový řádek, Terminál). Jak v XP, tak Gnome i KDE. Jen se jsmenuje jinak. Dej Linuxu šanci. Je jak kámoška, která si ale své přátele dobře vybírá, ale nebojí se je odměnit.
Já pro změnu nedávno nadával na sedmy na netbooku, kde výrobce nabundloval CorelOffice (Jo, od těch autorů Corelu), avšak zatímco sedmy byly v češtině, tak tenhle Office v angličtině. A dejte to českému BFU. Okamžitě šly do pryč a zkusil jsem tam vrazit OOo. Nastal pro změnu problém s instalováním - OOo chtějí běžet pod správcem, jinak nenaběhnou a tedy nefunguje otevírání poklepáním na soubor. A právy samotného souboru to není, OOo chtějí přístup ke svým souborům v složce "Program Files", kam může jen správce. Navrh neběhá požadovaný automatický text (vkládání a úpravy z jednoho místa). Kroutil jsem nad tím hlavou 2 dny a nakonec prohlásil, že na blbost autorů MS nemám a u mne to na Ubuntu běhá. Osobně bych do toho netbooku při první příležitosti vrazil Tuxa a bylo by po starostech, ale jaksi není můj.

Re: Jak instalovat XP, když mám Linux?
« Odpověď #7 kdy: 19. 01. 2011, 00:34:11 »
nazdar, vec je to takova :) bsod ti nejspis vyskocila s hlaskou, ze nebyly nalezeny zadne disky, to je tim, ze windows xp a starsi nemaji v zakladu sata radic

takze musis najet do BIOSu a zmenit parametr nejcasteji nazyvany SATA type, pak by to melo nabootovat v poradku

XP väčšinou nehádže pri tomto BSOD ale pri inštalácii proste nezobrazí na výber žiadne disky. A už vôbec nie pred výberom diskov. Maximálne pri poškodenom inštalačnom médiu.

Keď sa chcete zbaviť linuxu, tak si zapnite pri inštalácii opravnú konzolu alebo ako sa to volá a tam "format C: /fs:ntfs ". Maximálne účinné.

Prípadne zaneste notebook k človeku, ktorý sa tomu trošku rozumie. Aspoň 13 ročný sused by XP mal vedieť nainštalovať.

Adam

Re: Jak instalovat XP, když mám Linux?
« Odpověď #8 kdy: 19. 01. 2011, 05:15:05 »
Prvni nez mu zacnete doporucovat at to s tim linuxem zkusi by to chtelo zjistit co tam ma za distro, vyrobci jsou tam schopni dat opravdu cokoli.  >:(