Zabbix triger - zahlášení chyby po x minutách

pokus

Zabbix triger - zahlášení chyby po x minutách
« kdy: 23. 04. 2017, 13:07:04 »
Dobrý den, potřeboval bych vytvořit trigger pro zabbix, který bude kontrolovat vytížení sítě a pokud bude vytížení sítě větší než 2M po dobu 10 minut tak zahlásí chybu. Momentálně mám kontrolu vytížení sítě delší větší než 2M tzn. {TEST-PC:net.if.in[Intel(R) PRO/1000 MT – adaptér pro stolní počítač].last()}>2M ale chyba je zahlášena okamžitě po překročení limitu. Nevíte jak udělat zpoždění na 10 minut, tzn pokud bude vytížení sítě 10 minuit v kuse zak zahlásit problém.
Díky všem za odpověď



Kromus

Re:Zabbix triger - zahlášení chyby po x minutách
« Odpověď #1 kdy: 23. 04. 2017, 13:33:23 »
Ahoj, na tohle používám funkci min a max, například pokud minimum za posledních n hodnot je větší než moje mez k, tak je to špatně s maximem obdobně.

Kromus

pokus

Re:Zabbix triger - zahlášení chyby po x minutách
« Odpověď #2 kdy: 23. 04. 2017, 14:34:11 »
No jo ale  to asi úplně neřeší to co bych potřeboval. Chtěl bych aby chyba byla zahlášena pokud je vytížena linka déle než deset minut. Pokud bude linka vytížena pouze devět minut tak je to v pohodě a chyba nebude hlášena.

pokus

Re:Zabbix triger - zahlášení chyby po x minutách
« Odpověď #3 kdy: 23. 04. 2017, 14:36:39 »
jde mi o souvislý tok dat přes síť.

Kromus

Re:Zabbix triger - zahlášení chyby po x minutách
« Odpověď #4 kdy: 23. 04. 2017, 14:49:45 »
Pokud chci aby byl trigger ve stavu "PROBLEM" až po chvíli kdy je hodnota itemu větší než 2Mbit aspoň 10 minut, tak vyrobím trigger s expresson: "{host.item.min(600)}>2" => trigger bude v problému až když bude minimum ze všech hodnot za 10 minut větší než 2 => 10 minut je hodnota itemu nad 2. To je ono ne? Pokud bude vytížena nad 2Mbit míň než 10minut, tak existuje minimum za deset minut menží než 2 a trigger bude v OK stavu.

Kromus


pokus

Re:Zabbix triger - zahlášení chyby po x minutách
« Odpověď #5 kdy: 23. 04. 2017, 15:17:33 »
Funguje to díky