Jak spárovat/komunikovat přes NFC mezi Lenovo NTB a Symbian Nokia

sirt

Chtěl bych poradit, jak provést komunikaci mezi notebook Lenovo s NFC a Nokia symbian telefonem s NFC.

Resp. jaké jsou možnosti komunikace, zda posílat zprávy, data (obrázek), nebo je nějaké primitivní věci jako jen notifikace že telefon a notebook se k sobě přiblížily. Na nokii je dementní aplikace NFC výuka která jen ukazuje videa typu procudct placenemnt bezdrátových sluchátek (a ještě to zabírá místo v ROM).  V nastavení-připojení je samozřejmě NFC zapnuto.
Na lenovu jsem zkusil aplikaci TagWriter nebo NFC kits (obojí v "metro stylu aplikace"), ovšem telefon nenajdou. Což se mi nelíbí, s Lenovo notebookem jsem nepřečetl jedinou kartu zatím, ale spoň když jsem tam přiblížil kartičku od některé monopolní vlakové společnosti nebo kartičku z menzy nebo kreditku, aspoň windows zahrál zvuk odpovídající eventu Device Arrived.


nobody(ten pravej)

Re:Jak spárovat/komunikovat přes NFC mezi Lenovo NTB a Symbian Nokia
« Odpověď #1 kdy: 22. 04. 2017, 22:23:59 »
pokud vim tak NFS se v takovych situaci nepouziva pro prenos, ale opravdu jen to sparovani (ktere je bez NFC pouze nutne vyvolat rucne(a staci jen poprve)) a nasledna komunikace je po Bluetooth...(asi to neni nutne a v zavislosti na SW si dokazu predstavit naslednou komunikaci po Wifi)...