Čtečka čárových kódů přes RS232 v Linuxu

dw

Re:Čtečka čárových kódů přes RS232 v Linuxu
« Odpověď #30 kdy: 21. 04. 2017, 12:23:41 »
K tomu odberu. Standartny RS232 (na PC) ma pre log 0 +12V a pre log 1 -12V (pre riadiace signaly naopak). Tj pri spravnom nastaveni dostaneme 24V. Pri pouziti dropdown menica (jeden maly IC + par diskretnych suciastok) na 5V sa ten prud zvysi, v tomto pripade minimalne 4 nasobne... Taktiez v tych budicoch je obmedzovac na 20mA (koli skratu).

Cize pri pouziti DC/DC menica mozema ratat s cca 80-100 mA. Ak tento prud ten skener ozivy, co podla toho co pisal vyssie ozivy tak netreba premyslat nad tym ako k tomu pripojit napajanie. Skor tu ide o to ako primat data...


Mirek

Re:Čtečka čárových kódů přes RS232 v Linuxu
« Odpověď #31 kdy: 21. 04. 2017, 14:24:06 »
K tomu odberu. Standartny RS232 (na PC) ma pre log 0 +12V a pre log 1 -12V (pre riadiace signaly naopak). Tj pri spravnom nastaveni dostaneme 24V. Pri pouziti dropdown menica (jeden maly IC + par diskretnych suciastok) na 5V sa ten prud zvysi, v tomto pripade minimalne 4 nasobne... Taktiez v tych budicoch je obmedzovac na 20mA (koli skratu).

Cize pri pouziti DC/DC menica mozema ratat s cca 80-100 mA. Ak tento prud ten skener ozivy, co podla toho co pisal vyssie ozivy tak netreba premyslat nad tym ako k tomu pripojit napajanie. Skor tu ide o to ako primat data...
Hmmm. Přečti si datasheet. Píší napájení 5V, 220 mA.

Mirek

Re:Čtečka čárových kódů přes RS232 v Linuxu
« Odpověď #32 kdy: 21. 04. 2017, 14:25:26 »
jenze ta ctecka nema zadny konektor na napajení

Ještě doplním - začni tím, že otevřeš konektor a podíváš se, co máš kam zapojeno. To potom napiš.
Zeleny na 2, Modry na 16, Zlty na 10... Tak nejako to myslis? :D podla toho codebooku je zapojeny ako standartny rs232...
Jsi si jistý?
DB-25 na 16 a na 10 nic nemá, pokud se nepletu.

Len som tym chcel podotknut ze po rozobrani toho konektoru akurat zisti ze nejake vodice su pripojene na nejake piny. To je zrejme aj pred rozobranim...
Vážně?

dw

Re:Čtečka čárových kódů přes RS232 v Linuxu
« Odpověď #33 kdy: 21. 04. 2017, 17:04:38 »
K tomu odberu. Standartny RS232 (na PC) ma pre log 0 +12V a pre log 1 -12V (pre riadiace signaly naopak). Tj pri spravnom nastaveni dostaneme 24V. Pri pouziti dropdown menica (jeden maly IC + par diskretnych suciastok) na 5V sa ten prud zvysi, v tomto pripade minimalne 4 nasobne... Taktiez v tych budicoch je obmedzovac na 20mA (koli skratu).

Cize pri pouziti DC/DC menica mozema ratat s cca 80-100 mA. Ak tento prud ten skener ozivy, co podla toho co pisal vyssie ozivy tak netreba premyslat nad tym ako k tomu pripojit napajanie. Skor tu ide o to ako primat data...
Hmmm. Přečti si datasheet. Píší napájení 5V, 220 mA.

Na jednom porte ten scanner fungoval (zrejme bol ten port vo vhodnom stave). Myslis ze v tom datasete je honota ktoru ten scanner fakt potrebuje presne na chlp?

Miesto toho aby sa riesilo ako dostat udaje z toho scannera do nejakeho toho programu tak sa tu riesi nieco co evidentne riesit netreba. A ak chces trolit dalej tak otazka znela jednoducho: ako to pripojit, nie ako to napajat...

dw

Re:Čtečka čárových kódů přes RS232 v Linuxu
« Odpověď #34 kdy: 21. 04. 2017, 17:10:11 »
jenze ta ctecka nema zadny konektor na napajení

Ještě doplním - začni tím, že otevřeš konektor a podíváš se, co máš kam zapojeno. To potom napiš.
Zeleny na 2, Modry na 16, Zlty na 10... Tak nejako to myslis? :D podla toho codebooku je zapojeny ako standartny rs232...
Jsi si jistý?
DB-25 na 16 a na 10 nic nemá, pokud se nepletu.

Len som tym chcel podotknut ze po rozobrani toho konektoru akurat zisti ze nejake vodice su pripojene na nejake piny. To je zrejme aj pred rozobranim...
Vážně?

No skus vazne popisat co by dosiahol tym ze by ten konektor rozobral a popisal by ti zapojenie.

Ty by si si asi mal precitat specifikaciu RS232. Niekedy sa totiz mozes dostat k seriakom ktore maju -3V az +3V. Co je podla specifikacie RS232 korektne. V tom pripade by to napajanie potreboval.


Mirek

Re:Čtečka čárových kódů přes RS232 v Linuxu
« Odpověď #35 kdy: 21. 04. 2017, 22:08:50 »
K tomu odberu. Standartny RS232 (na PC) ma pre log 0 +12V a pre log 1 -12V (pre riadiace signaly naopak). Tj pri spravnom nastaveni dostaneme 24V. Pri pouziti dropdown menica (jeden maly IC + par diskretnych suciastok) na 5V sa ten prud zvysi, v tomto pripade minimalne 4 nasobne... Taktiez v tych budicoch je obmedzovac na 20mA (koli skratu).

Cize pri pouziti DC/DC menica mozema ratat s cca 80-100 mA. Ak tento prud ten skener ozivy, co podla toho co pisal vyssie ozivy tak netreba premyslat nad tym ako k tomu pripojit napajanie. Skor tu ide o to ako primat data...
Hmmm. Přečti si datasheet. Píší napájení 5V, 220 mA.

Na jednom porte ten scanner fungoval (zrejme bol ten port vo vhodnom stave). Myslis ze v tom datasete je honota ktoru ten scanner fakt potrebuje presne na chlp?

Miesto toho aby sa riesilo ako dostat udaje z toho scannera do nejakeho toho programu tak sa tu riesi nieco co evidentne riesit netreba. A ak chces trolit dalej tak otazka znela jednoducho: ako to pripojit, nie ako to napajat...
Nevím proč tvrdíš že trolím. Ale shrnu ti to:

1. Dotaz zněl: "...netušíte co je potřeba pod linuxem k rochození těchto věciček?" Rozchození zahrnuje i odpovídající napájení pro spolehlivou funkci. Nejen jak něco nastavi v OS.

2. Tazatel jasně zdůrazňoval že jde o seriózní zařízení a ne nějaký bastl. Z toho usuzuji že potřebuje spolehlivou funkci. A spolehlivá funkce závisí také na odpovídajícím napájení.

3. To, že "to takhle funguje", i když tazatel neví proč, ještě neznamená že to tak bude fungovat i zítra.

4. Ve skutečnosti je specifikace RS232C takováto:
   - log 1: +3 až +15V
   - log 0: -3 až -15V
   - zakázané pásmo: -3 až +3V
   - 16550 chipy (de-facto standard u PC) mají úrovně +/- 7V, jestli si to dobře pamatuji

5. 16550 chip má garantovaný výstupní proud při log. 1 jen 1 mA.

Jak jistě uznáš, za těchto podmínek je nepravděpodobné, že připojením k standardnímu sériovému portu v PC zajistíš vhodné napájení čtečky.

Ještě pořád myslíš že trolím?

dustin

Re:Čtečka čárových kódů přes RS232 v Linuxu
« Odpověď #36 kdy: 21. 04. 2017, 22:48:21 »
Přesně tak, nejdřív je potřeba vyřešit napájení, jak má být, a pak má smysl řešit další. Metoda pokus/omyl ("třetí port zrovna  funguje") je možná použitelná na nouzovku, ale ne na spolehlivé řešení.

ehmmm

Re:Čtečka čárových kódů přes RS232 v Linuxu
« Odpověď #37 kdy: 21. 04. 2017, 23:29:14 »
Par poznamek:

Prijde mi to, ze puvodni tazatel vubec netusi, ktera bije a nehodla si k tomu sam nic nastudovat a ceka, ze mu to nekdo polopate vysvetli. Tak at ceka dal.

Kdysi se rikavalo, ze z jedne nozicky rs232 je mozne vytahnout az 50 mA.

Take se rikavalo, ze vysilac by mel v absolutni hodnote davat alespon 5 V, zatimco prijimac by mel akceptovat alespon 3 V.

Nevim, co puvodni tazatel ma nebo nema (datasheety at si precte sam), ale uz jsem videl ctecku ktera sice mela nejaky standardne vypadajici konektor (bud DB9 nebo DB25), jenze mezi tenhle konektor a PC se strkal jeste jeden kabel a ten mel jeste odbocku k napajecimu zdroji. A v jinych pripadech to napajeni odbocovalo primo z kabelu ctecky a bylo humpolacky pripajeny v knektoru, co se strkal do PC. Ale neco takoveho uz evidentne videla spousta diskutujicich. Takze jak u nekdo radil, pokud neni rouzmna dokumentace, tak rozebrat a zkoumat, ono to zase tak slozite nebude.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Čtečka čárových kódů přes RS232 v Linuxu
« Odpověď #38 kdy: 22. 04. 2017, 00:02:28 »
Proc se v tom prosim rejpete?!... Jiz jsem napsal ze mimo beznych pc zde mam specialni terminaly, ktere maji jeden port uz z vyroby upraveny presne pro tyto uceky. Pochopil jsem ze klasicky desktop takto upravené Rs232 nema. Na uvedenych terminalech s pomoci utility softwedge vse funguje jak ma. Takže diky a uz se tim netrapte
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

dustin

Re:Čtečka čárových kódů přes RS232 v Linuxu
« Odpověď #39 kdy: 22. 04. 2017, 00:17:45 »
Jiz jsem napsal ze mimo beznych pc zde mam specialni terminaly, ktere maji jeden port uz z vyroby upraveny presne pro tyto ucely.

versus

Citace
co pozoruji, je to, že čtěčka se rozsvítí pouze na jednom z PC, ktere ma 4 COM porty a pouze v jednom jedinem portu, přičemž jsou všechny v Biosu enabled

Citace
abych pravdu rekl vubec netusim, jak se ten snimac ma chovat, zda po pripojeni do portu by se mel rozsvitit nebo ne

Citace
ano rozsvítí se jen na jednom portu na jedinem z tech PC, a pro cteni pipne ovsem do textoveho editoru neda zadnej vystup.
proc se ale nerozsviti na jinych pocitacich se mi zda jako indikace, ze je neco velmi spatne

Mirek

Re:Čtečka čárových kódů přes RS232 v Linuxu
« Odpověď #40 kdy: 22. 04. 2017, 07:35:14 »
Jiz jsem napsal ze mimo beznych pc zde mam specialni terminaly, ktere maji jeden port uz z vyroby upraveny presne pro tyto ucely.

versus

Citace
co pozoruji, je to, že čtěčka se rozsvítí pouze na jednom z PC, ktere ma 4 COM porty a pouze v jednom jedinem portu, přičemž jsou všechny v Biosu enabled

Citace
abych pravdu rekl vubec netusim, jak se ten snimac ma chovat, zda po pripojeni do portu by se mel rozsvitit nebo ne

Citace
ano rozsvítí se jen na jednom portu na jedinem z tech PC, a pro cteni pipne ovsem do textoveho editoru neda zadnej vystup.
proc se ale nerozsviti na jinych pocitacich se mi zda jako indikace, ze je neco velmi spatne
Tak už se s tím netrap. Evidentně je happy. Kdo chce, pochopí...