Poraďte kvalitní zvukovku pro Linux

Poraďte kvalitní zvukovku pro Linux
« kdy: 18. 01. 2011, 14:02:45 »
Ahojte,
mozno mi niekto z vas poradi nejaku lepsiu zvukovu kartu s dobrou kompatibilitou v linuxe. Momentalne pouzivam Ubuntu 10.04. Zvukova karta ma sluzit na pocuvanie hudby cez kvalitne sluchatka  8)

Chcem urcte nieco lepsie ako je na doske intergrovana
Audio device: Intel Corporation 82801JI (ICH10 Family) HD Audio Controller

Dolnenie:
Mala by byt PCIE a nestat pokial mozno viac ako 100 EUR :-)

Dakujem.
« Poslední změna: 18. 01. 2011, 20:14:03 od Petr Krčmář »


Re: Linux kompatibilna lepsia zvukova karta
« Odpověď #1 kdy: 18. 01. 2011, 15:10:37 »

xnovv

Re: Linux kompatibilna lepsia zvukova karta
« Odpověď #2 kdy: 18. 01. 2011, 15:24:39 »
Ahoj nedavno jsem toto resil a nakonec jsem se rozhodnul pro Audiophile 2496 a jsem maximalne spokojen. Karta je navrzena pro praci se zvukem takze kvalitativne by
te urcite uspokojila. Obecne karty od M-AUDIO jsou v linuxu dobre podporovane.

Re: Linux kompatibilna lepsia zvukova karta
« Odpověď #3 kdy: 18. 01. 2011, 15:41:45 »
Nasiel mozno zaujimavu moznost:
http://www.asus.com/Product.aspx?P_ID=3BrsEgFB19Fu0x7t

A kedze je to USB, vyuzil by som ju aj na notebooku. Aj ked to bude len zriedka.

hogom

Re: Linux kompatibilna lepsia zvukova karta
« Odpověď #4 kdy: 18. 01. 2011, 16:09:25 »
A ty "kvalitni sluchatka" uz mas? Ja mam zkusenosti takove, ze ony ty integrovane audio chipy na zakladnich deskach vyrobenych po roce plusminus 2005 nehrajou zase az tak spatne kdyz to na vystupu nekazi nejake umelohmotne bednicky za kilo. Jinak ja pouzivam toto externi ufo U1 se sluchatkama Sennheiser HD215. Neni to sice zadny extra highend no hraje to docela hezky. Priznam se ale ze nejsem zadny netopyr. v Linuxu(Debian) s tim co se tyka kvality zvuku neni zadny problem. Blby je, ze nefunguje takovyto ovladani hlasitosti a mute primo na zvukovce. to musim resit pres alsamixer. Taky asus dodava docela zajimavy software se kterym jde se zvukem delat vselijaky carymary(ruzny prostorovy efekty atp) ale to na linuxu taky nejede :(. Hlasi se to jako "C-Media Electronics Inc. USB Advanced Audio Device" a modul snd-usb-audio si linux natahne sam kdyz ze je zvukovka zapojena. Neni potreba nic slozite nastavovat.


dustin

Re: Linux kompatibilna lepsia zvukova karta
« Odpověď #5 kdy: 18. 01. 2011, 16:19:06 »
Provedení klasika http://jimmyauw.com/2008/03/03/disassembly-asus-xonar-u1/ Umí to údajně jenom 48kHz, takže to bych ani neřadil do kategorie "lepší zvuková karta".

S PCI-express je problém, rozumné zvukovky kromě Asusů jsou ještě všechny na PCI. Tam se dají koupit čínské verze za pár korun, např. http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=350384055445

Re: Linux kompatibilna lepsia zvukova karta
« Odpověď #6 kdy: 18. 01. 2011, 17:04:21 »
A co hovoris na toto? http://www.audiotek.cz/product-10635-m-audio-firewire-solo
Je sice externi cez firewire, bezi v poho cez jack ffado ci freebob a jej parametre uz by mohli aj nejakeho nahluchleho netopira uspokojit,
Zbytocne mi lezi na polici (po kupe novej edirol FA-101) a je za 50€ k mani. (nevnucujem)  ;)

Re: Linux kompatibilna lepsia zvukova karta
« Odpověď #7 kdy: 18. 01. 2011, 18:53:32 »
Mam sluchatka sennheiser HD555. Co som popozeral po internete a pocital, kupim si asi Asus Xonar DX, stoji nieco malo nad 60 EUR, podpora v linuxe by mala byt dobra.

Teraz som si sprevadzkoval na starom pocitaci sondblaster live 5.1 a musim povedat, ze to je neporovnatelne lepsie oprori tej spominanej integrovanej.
« Poslední změna: 18. 01. 2011, 18:56:48 od mishino »

Pavel 'TIGER' Růžička

Re: Poraďte kvalitní zvukovku pro Linux
« Odpověď #8 kdy: 24. 01. 2011, 00:04:25 »
Tak je vseobecne zname, ze integrovane zvukovky, sitovky a grafiky jsou jen, aby to fungovalo (pokud se nejedna o nejakou specialni edici desky), jinak je lepsi externi zarizeni. Byt tam tyto komponenty kvalitni, tak ty desky maji jinou cenu.

Blaazen.

Re: Poraďte kvalitní zvukovku pro Linux
« Odpověď #9 kdy: 24. 01. 2011, 00:20:51 »
Přesně tak, je to o ceně. Jsou levné desky a drahé s lepšími komponentami. (A to samé notebooky). Ty integrované zvukovky nemusí být špatné, jen prostě nejsou profesionální. A další věc je problematické odrušení uvnitř počítače. Proto profíci nepoužívají ani integrované a někdy ani do slotu, ale spíš po kabelu (firewire) někam ven.

berger

Re:Poraďte kvalitní zvukovku pro Linux
« Odpověď #10 kdy: 24. 10. 2016, 22:39:47 »
Ahoj, neznáte někoho, komu na Ubuntu 16.04 LTS funguje M-Audio ProFire 610? Všechny odkazy, na které jsem narazil končí slepou ulicí, díky z.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Poraďte kvalitní zvukovku pro Linux
« Odpověď #11 kdy: 24. 10. 2016, 23:16:02 »
Alesis Multimix 4 USB... Ta jede zarucene
Na windows jsem kdysi pouzival turtle beach montego.. To byla trida!
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

yenn

Re:Poraďte kvalitní zvukovku pro Linux
« Odpověď #12 kdy: 25. 10. 2016, 00:30:04 »
kupim si asi Asus Xonar DX, stoji nieco malo nad 60 EUR, podpora v linuxe by mala byt dobra.

Xonar DX v linuxu (kernel 4.4.x) funguje perfektně a hraje pěkně (sluchátka Audio-Technica ATH-M40fs). Naopak jsem měl větší problém ji nastavit ve windows :)

A kdybys byl ochotný připlatit, tak můžu doporučit Lexicon Omega. Funguje okamžitě po zapojení (jak přehrávání, tak nahrávání).

Jano

Re:Poraďte kvalitní zvukovku pro Linux
« Odpověď #13 kdy: 25. 10. 2016, 06:45:18 »
Ahoj, neznáte někoho, komu na Ubuntu 16.04 LTS funguje M-Audio ProFire 610? Všechny odkazy, na které jsem narazil končí slepou ulicí, díky z.

ProFire je podporovane bud cez ffado, alebo najnovsie priamo cez alsa. Ked zlyhali pokusy, skus napisat na http://ffado.org/?q=node/735 (nezabudni sa predtym prihlasit na odber, inac ti maily neprejdu). Priamu skusenost ale nemam. Mal som Profire 2626 na starsom ubuntu (ale to je trochu ina karta).

Najlepsie ked napises co mas (hlavne aky radic), co si skusal, a ako to dopadlo. Oni ti uz poradia co dalej.

kmarty

  • ***
  • 193
    • Zobrazit profil
Re:Poraďte kvalitní zvukovku pro Linux
« Odpověď #14 kdy: 25. 10. 2016, 15:19:10 »
smazat
« Poslední změna: 25. 10. 2016, 15:23:43 od kmarty »