Dá se v ČR uživit provozováním webového magazínu?

BushMan

Re:Dá se v ČR uživit provozováním webového magazínu?
« Odpověď #15 kdy: 24. 04. 2017, 23:25:29 »
Jsem programátor, tak řekněme, že vytvořím web alá Root, budu tam každý den psát několik krátkých zpráviček a jeden větší článek. Může tohle uživit jednoho člověka a jak slušně? Příjem asi defakto jen z reklamy, takže to asi hitparáda nebude...
Teoreticky ano, proč by ne? Ale to hlavně záleží na tom, jestli máš o čem psát - tomu nevěřím. A něco jako root? Podle mě zrovna root je jeden z nejméně výdělečných plátků z celé flotily.


Boo

Re:Dá se v ČR uživit provozováním webového magazínu?
« Odpověď #16 kdy: 25. 04. 2017, 08:29:58 »
Jsem programátor, tak řekněme, že vytvořím web alá Root, budu tam každý den psát několik krátkých zpráviček a jeden větší článek. Může tohle uživit jednoho člověka a jak slušně? Příjem asi defakto jen z reklamy, takže to asi hitparáda nebude...

Na reklamu zapomente, jednak jsou z toho prijmy mizerne a jednak nestale a jednak to ctenari nemaji radi. Kdyz chcete zbohatnout na webu tak nabizejte sprostredkovani na vykpove prace, koseni zahrad, sber ovoce nebo vikendove melouchy pro korporatni kodery :-D Jeste je moznost predplatneho ale na to potrebujete zabehlou znacku, nic pro startup.

Proste web jako hlavni zdroj prijmu je bez pocatecnich velkych financnich a casovych investic na ziskani vydelecneho publika (napr. jak to ma Facebook) iluze. Je to jen dalsi informacni kanal nebo doplnek k necemu co vydelava (radove vice).

Radeji to delejte jako konicek zadarmo.

Ivan Nový

Re:Dá se v ČR uživit provozováním webového magazínu?
« Odpověď #17 kdy: 25. 04. 2017, 09:48:24 »
Jsem programátor, tak řekněme, že vytvořím web alá Root, budu tam každý den psát několik krátkých zpráviček a jeden větší článek. Může tohle uživit jednoho člověka a jak slušně? Příjem asi defakto jen z reklamy, takže to asi hitparáda nebude...

Na reklamu zapomente, jednak jsou z toho prijmy mizerne a jednak nestale a jednak to ctenari nemaji radi. Kdyz chcete zbohatnout na webu tak nabizejte sprostredkovani na vykpove prace, koseni zahrad, sber ovoce nebo vikendove melouchy pro korporatni kodery :-D Jeste je moznost predplatneho ale na to potrebujete zabehlou znacku, nic pro startup.

Proste web jako hlavni zdroj prijmu je bez pocatecnich velkych financnich a casovych investic na ziskani vydelecneho publika (napr. jak to ma Facebook) iluze. Je to jen dalsi informacni kanal nebo doplnek k necemu co vydelava (radove vice).

Radeji to delejte jako konicek zadarmo.

Ještě by články mohla psát umělá inteligence, tím by se snížily náklady a obsah by byl pestrý a proměnlivý. A nemusela by být plnohodnotná. Stačilo by vytvořit stroj na tvorbu tutoriálů, používání funkcí je v celkem strojově čitelné podobě v dokumentaci knihoven a frameworků, reálné použití a logická posloupnost volání funkcí na githubu volně k dispozici. Takže složit z toho automatizovaně funkční příklady by mohlo jít.