Zkušenosti s britskou Open University

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti s britskou Open University
« Odpověď #30 kdy: 16. 04. 2017, 10:10:47 »
Děkuji místním sociopatům za obvyklé zkriplení debaty v podobě změny tématu.

btw: Velká Británie je velmi příjemná země, utrácet peníze za studium tam má smysl na kvalitní škole.
VB není země, ale ostrov. A k tématu - smysl to má hlavně ve Skotsku, tam je to pro cizince z EU mnohem levnější než v Anglii.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti s britskou Open University
« Odpověď #31 kdy: 16. 04. 2017, 11:31:53 »
Česko je země xenofobů.

Ano, to je. Ma to Anglicany nejak omlouvat? Ostatne se zda, ze v CR ty cizince zatim vrazdi a mlati mene casto.

antropot

Re:Zkušenosti s britskou Open University
« Odpověď #32 kdy: 16. 04. 2017, 12:33:28 »
Omlouvat určitě ne, ale možná by si mohli Češi zamést před vlastním prahem. Sám si potvrdil že stejný problém je i v České republice. Určitě by se dali najít i fyzické útoky ze strany Čechů vůči cizincům, akorát to nebude tak medializované. A když už jo tak z toho agresora udělají hrdinu. Navíc si osobně myslím, že podobné ideologie jsou rozšířenější u Čechů než u Angličanů. To je ale jen má domněnka, nemám to podložené ničím jiným než nespočtem rozhovorů s Čechy na toto téma.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti s britskou Open University
« Odpověď #33 kdy: 16. 04. 2017, 13:29:24 »
Omlouvat určitě ne, ale možná by si mohli Češi zamést před vlastním prahem. Sám si potvrdil že stejný problém je i v České republice.

Rozdil je, ze v CR me obyvatele neidentifikuji jako cizince, je tam tedy pro mne mensi riziko, anzto jsem tam domorodec. Ovsem v Anglii ted maji novy problem silneho narustu xenofobie, ktery snad zase opadne, ale na to si musime pockat. Mezitim je mozno jit do nejakeho jineho multikulturniho mesta, kde zatim skinheadi cizince nezabiji. Berlin, Brusel, mozna Pariz, Dublin, nejaka vetsi mesta ve Skotsku....

Re:Zkušenosti s britskou Open University
« Odpověď #34 kdy: 16. 04. 2017, 13:40:30 »
Omlouvat určitě ne, ale možná by si mohli Češi zamést před vlastním prahem. Sám si potvrdil že stejný problém je i v České republice.

Rozdil je, ze v CR me obyvatele neidentifikuji jako cizince, je tam tedy pro mne mensi riziko, anzto jsem tam domorodec. Ovsem v Anglii ted maji novy problem silneho narustu xenofobie, ktery snad zase opadne, ale na to si musime pockat. Mezitim je mozno jit do nejakeho jineho multikulturniho mesta, kde zatim skinheadi cizince nezabiji. Berlin, Brusel, mozna Pariz, Dublin, nejaka vetsi mesta ve Skotsku....

Koukám, že ke zhnědnutí kalhot někomu stačí s dost málo...


antropot

Re:Zkušenosti s britskou Open University
« Odpověď #35 kdy: 16. 04. 2017, 14:24:50 »
Jde mi jen o to že tady nadáváte na Angličany, přitom Češi se chovají velmi podobně. To že mě neidentifikují jako cizince přece neřeší problém. Jde také o jakousi reprezentaci státu na globální úrovni. Česko, Polsko a další východní slovanské státy má většina západních obyvatel asociované s rasisty. Není se pak co divit že se vůči těmto národům západní obyvatelstvo radikalizuje. Položí si otázku: "Mám respektovat národ, který sám žádné národy nerespektuje?", kterou by následně mohli použít k obhajování svých činů. Nemusí přitom znát jediného Čecha, stačí poslouchat politiky a prezidenta, které si obyvatelstvo zvolilo, či kouknout na vyhlášení slavíka, na kterém chlap hrající v kapele podnicující xenofobii a s neonacistickou minulostí skončil na druhém místě.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti s britskou Open University
« Odpověď #36 kdy: 16. 04. 2017, 15:39:15 »
Koukám, že ke zhnědnutí kalhot někomu stačí s dost málo...

Tady nejde o zhnednuti kalhot, ale take o to, jak moc je prijemne zit v zemi, kde se na cizince divaji skrz prsty (a v pripade Anglie jim i obcas rozbiji hubu nebo je ukopou k smrti). Jsou zeme, kterym by se clovek, ktery se tam nenarodil, mel radsi vyhnout. Treba Svycarsko, vychodni zeme a dnes uz i Anglie. Clovek tam ma jistotu, ze bude nadosmrti cizincem.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti s britskou Open University
« Odpověď #37 kdy: 16. 04. 2017, 16:02:09 »
Jde mi jen o to že tady nadáváte na Angličany, přitom Češi se chovají velmi podobně.

Jo, to ale neni problem pro Cechy, ze jo. Zato Cech muze mit problemy v Anglii. Ovsem kdyby se mne treba cernoch ptal, jestli je dobry napad jit studovat do Prahy, rekl bych mu, ze zrovna moc ne a pokud opravdu musi, tak aby aspon nevychazel za sera.

Citace
To že mě neidentifikují jako cizince přece neřeší problém. Jde také o jakousi reprezentaci státu na globální úrovni. Česko, Polsko a další východní slovanské státy má většina západních obyvatel asociované s rasisty.

Tak jiste, vychodni zeme na zapade maji za bandu sasku pocmaranych (diky politicke reprezentaci, nad kterou by clovek zaplakal) a pomery v tech zemich srovnavaji s Africkymi. Ostatne CR je na zebricku korupce v tabulce Transparency International velmi blizko africkym zemim.

Citace
Není se pak co divit že se vůči těmto národům západní obyvatelstvo radikalizuje.

Tak tady se prave je co divit, protoze ti, kteri ziji venku, naopak patri k tem otevrenejsim a tezko jsou to prave oni, kteri se projevuji nejak extra rasisticky.

Citace
Položí si otázku: "Mám respektovat národ, který sám žádné národy nerespektuje?", kterou by následně mohli použít k obhajování svých činů.

Nemas. Proto bys nemel respektovat ani Anglicany, kteri jeste nedavno povazovali lidi za La Manchem za negry a jeste v sedesatych letech meli v Londyne zachody extra pro Iry a pro Anglicany. Znal jsem pametnici, ktera rikala, ze zachody pro Iry mely vyhodu v tom, ze byvaly mene spinave.

Historie Britanie je historii rasizmu, vrazdeni a zotrocovani a okradani jinych narodu. Myslis, ze se od te doby neco vyrazne zmenilo? Ja nemam ten pocit, staci se podivat, jak se ti tajtrlici hned pripojili k Dubyovi v jeho vylhane valce.

Citace
Nemusí přitom znát jediného Čecha, stačí poslouchat politiky a prezidenta, které si obyvatelstvo zvolilo, či kouknout na vyhlášení slavíka, na kterém chlap hrající v kapele podnicující xenofobii a s neonacistickou minulostí skončil na druhém místě.

Jiste. To porad ale neomlouva Anglicany. To je argument stylu "vy zase bijete cernochy". Co me se tyka, patri ceska politicka reprezentace do kriminalu za blbost a za zlodejnu a Cesi jsou narodem debilu. To porad ale neomlouva Anglicany a vzhledem k tomu, ze jsem Cech, je pro me situace bezpecnejsi v Cechach.

antropot

Re:Zkušenosti s britskou Open University
« Odpověď #38 kdy: 16. 04. 2017, 17:23:00 »
Možná to není přímý problém pro Čechy, nepřímo to ale může vyvolat spoustu problémů. Hlavně ekonomických, ale i kulturní obohacení bude při té naší uzavřenosti dost zkomírat. Do jisté míry chápu že za to Česká komunita nemůže. Nevěří cizím věcem, protože se to historicky nevyplatilo, ale mohli by se aspoň trochu zamyslet nad tím jestli je normální nenávidět a odsuzovat lidi, které v životě nepotkali. Tato ideologie se jim do hlav tluče jak v rodině, ve školství tak i v práci (někteří učitelé se nebojí říkat i vyloženě lživé informace).

Do jisté míry máš pravdu. Nijak neobhajuji chování Anglie. Souhlasím v tom že by se s tím mělo něco dělat. Motiv mého komentáře byl spíš podnícení k zamyšlení nad dnešní situací v Česku, než obhajování Anglie jako takové. Je jednoduché ukazovat prstem, ale složité pro zlepšení něco udělat.

Nabízí se otázka co v té vládě furt dělají. Nezvolili jsme si je náhodou sami? Je tu vůbec nějaká reálná šance na zlepšení politické situace, když je politika Čech tak zkorumpovaná?

Jak říkám nešlo o to je omlouvat. Anglie je mi vlastně úplně ukradená.

Kiwi

Re:Zkušenosti s britskou Open University
« Odpověď #39 kdy: 16. 04. 2017, 17:33:27 »
Bla bla bla.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti s britskou Open University
« Odpověď #40 kdy: 16. 04. 2017, 17:45:23 »
Možná to není přímý problém pro Čechy, nepřímo to ale může vyvolat spoustu problémů. Hlavně ekonomických, ale i kulturní obohacení bude při té naší uzavřenosti dost zkomírat.

Aha, myslis, ze to ekonomicky muze byt vyrazne horsi? Spousta lidi uz ted zere slamu a zizaly z lesa. A kulturni obohaceni? My prece mame nejlepsi kulturu a obohatit nepotrebujeme. Mame prece zlateho slavika!

A jestli chces dat Anglicany za priklad naroda, ktery se od cizincu kulturne obohatil, tak to je opravdu spatny priklad. Meli kolonie vsude po svete, byli v kontaktu s tamnimi lidmi (nad kterymi se citili po vsech strankach nadrazeni), meli od tamtud koreni a dalsi veci. Kontrolni otazka: Naucili se od nich varit? No nenaucili, zerou fish and chips, steak and chips + fried eggs a pudding. Kdyz chces v Londyne slusnou restauraci, musis jit do indicke, mozna do Cinske.


Citace
Do jisté míry chápu že za to Česká komunita nemůže. Nevěří cizím věcem, protože se to historicky nevyplatilo, ale mohli by se aspoň trochu zamyslet nad tím jestli je normální nenávidět a odsuzovat lidi, které v životě nepotkali. Tato ideologie se jim do hlav tluče jak v rodině, ve školství tak i v práci (někteří učitelé se nebojí říkat i vyloženě lživé informace).

Proces zamysleni implikuje schopnost mysleni a tu vetsina lidi nema. Jsou pak taci, jake bylo prostredi, ve kterem vyrostli a jakym nasakli. Par jich aspon na cas vypadne ven a vidi pak veci jinak, zbytek je navzdy ztracen.

Citace
Do jisté míry máš pravdu. Nijak neobhajuji chování Anglie. Souhlasím v tom že by se s tím mělo něco dělat. Motiv mého komentáře byl spíš podnícení k zamyšlení nad dnešní situací v Česku, než obhajování Anglie jako takové. Je jednoduché ukazovat prstem, ale složité pro zlepšení něco udělat.

Situace v Cesku nebyla predmetem diskuse. Az v CR budou vrazdit Anglicany, protoze maji anglicky prizvuk, budu Anglicanum doporucovat, aby jeli nekam jinam, kde je mene kretenu.

Citace
Nabízí se otázka co v té vládě furt dělají. Nezvolili jsme si je náhodou sami? Je tu vůbec nějaká reálná šance na zlepšení politické situace, když je politika Čech tak zkorumpovaná?

Ja je nevolil, me do toho netahej. Sance neni, dokud nekde nezacnou zadarmo rozdavat rozum. Kdyz to bude zadarmo, urcite tam bude fronta.

antropot

Re:Zkušenosti s britskou Open University
« Odpověď #41 kdy: 16. 04. 2017, 18:44:18 »
Určitě může. Češi jsou dotováni EU, kde to jen jde a jediné co dělají je že remcají na všechno a všechny. Chápu sranda musí být, ale již to není tak srandovní v momentě kdy ti dojde, že si to většina národa vážně myslí. Panují zde jen 2 stavy. Buď je ta věc cizí a špatná. Nebo dobrá a zažitá, ale v tom případě nemůže být cizí samozřejmě.

Nechci, ale když už je zmiňuješ tak kultura v Anglii byla obohacená například popíjením čaje, který dováželi ze svých kolonií. Ano, udělali z něj anglický čaj a tudíž až smutně pasují do mé 2 stavové logiky. Nicméně i to je svým způsobem kulturní obohacení ne? Jinak Anglie je jako národ velmi podobná Česku. Ať už v tom svém vlastenectví, tak v opovrhování vším nevšedním a vybočujícím.

Chápu. Zkusil jsem to.

Jde o to že to co ti přijde na Angličanech nechutné, dělá tvoje rodná zem v podobném měřítku jiným národům a v delším časovém intervalu. V Anglii je to novodobá záležitost a může vyprchat stejnou rychlostí jakou nastala, zatímco u nás je zanesena hluboko do společnosti a přetrvává již desítky let. Poukázal jsem na to, že se ta situace oproti situaci v Česku znatelně neliší.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti s britskou Open University
« Odpověď #42 kdy: 16. 04. 2017, 19:32:18 »
Jde o to že to co ti přijde na Angličanech nechutné, dělá tvoje rodná zem v podobném měřítku jiným národům a v delším časovém intervalu. V Anglii je to novodobá záležitost a může vyprchat stejnou rychlostí jakou nastala, zatímco u nás je zanesena hluboko do společnosti a přetrvává již desítky let. Poukázal jsem na to, že se ta situace oproti situaci v Česku znatelně neliší.

Vsimni si, ze ja napsal, ze momentalne v Anglii vrazdi a mlati cizince. Srovnani zemi, nejake dlouhodobe perspektivy a podobne veci jsi z toho zacal delat ty. Co bude v Anglii zitra jsem neresil, ale kdyz chces, tak v brzke vymizeni fenomenu bych nedoufal. Az se po Britanii rozsiri svrab z brexitu (pravdepodobne; banky a jini sulini mozna vydelaji, zbytek bude zrat travu), tak na nekoho to vladnouci kaspari budou potrebovat hodit.

Tomáš Marný

Re:Zkušenosti s britskou Open University
« Odpověď #43 kdy: 16. 04. 2017, 19:45:43 »
Určitě může. Češi jsou dotováni EU, kde to jen jde a jediné co dělají je že remcají na všechno a všechny. Chápu sranda musí být, ale již to není tak srandovní v momentě kdy ti dojde, že si to většina národa vážně myslí. Panují zde jen 2 stavy. Buď je ta věc cizí a špatná. Nebo dobrá a zažitá, ale v tom případě nemůže být cizí samozřejmě.

Nechci, ale když už je zmiňuješ tak kultura v Anglii byla obohacená například popíjením čaje, který dováželi ze svých kolonií. Ano, udělali z něj anglický čaj a tudíž až smutně pasují do mé 2 stavové logiky. Nicméně i to je svým způsobem kulturní obohacení ne? Jinak Anglie je jako národ velmi podobná Česku. Ať už v tom svém vlastenectví, tak v opovrhování vším nevšedním a vybočujícím.

Chápu. Zkusil jsem to.

Jde o to že to co ti přijde na Angličanech nechutné, dělá tvoje rodná zem v podobném měřítku jiným národům a v delším časovém intervalu. V Anglii je to novodobá záležitost a může vyprchat stejnou rychlostí jakou nastala, zatímco u nás je zanesena hluboko do společnosti a přetrvává již desítky let. Poukázal jsem na to, že se ta situace oproti situaci v Česku znatelně neliší.

To jsou neuvěřitelné kecy. Raději se vyjadřujte k něčemu, o čem víte víc, než jen málo.

antropot

Re:Zkušenosti s britskou Open University
« Odpověď #44 kdy: 16. 04. 2017, 20:43:33 »
Buďte konkrétnější co vám přijde jako kec? Rád si poslechnu váš názor na věc.