Řazení výsledků vyhledávání

Inkvizitor

Řazení výsledků vyhledávání
« kdy: 12. 04. 2017, 12:52:19 »
Jedna věc mi vrtá hlavou - má Root nějaké zjevné kritérium pro pořadí ve výsledcích vyhledávání? Zadám třeba "ddos", jsou tam zamíchané výsledky z různých let, není to ani podle abecedy, není to podle toho, jestli se ten výraz nachází v nadpisu nebo ne, není to ani podle toho, kolikáté slovo to je v textu, prostě nic.

Typicky hledám nějaký starší článek, vím zhruba kdy vyšel, ale není to nic platné, protože musím projít všechny výsledky, dokud na ten správný nenarazím (full scan). Uniká mi něco, nebo to redakční systém prostě chrlí, jak to fyzicky vyjde, bez explicitního řazení?


Re:Řazení výsledků vyhledávání
« Odpověď #1 kdy: 12. 04. 2017, 13:03:12 »
Hledáme interně pomocí Google, takže řazení je na něm a řadí podle relevance. Kdysi dávno jsme měli vlastní vyhledávání, ale nikdy to moc dobře nefungovalo. Tohle je nejlepší varianta, já jsem stejně na Rootu vždycky hledal Googlem.

Re:Řazení výsledků vyhledávání
« Odpověď #2 kdy: 12. 04. 2017, 13:05:12 »
Jedna věc mi vrtá hlavou - má Root nějaké zjevné kritérium pro pořadí ve výsledcích vyhledávání? Zadám třeba "ddos", jsou tam zamíchané výsledky z různých let, není to ani podle abecedy, není to podle toho, jestli se ten výraz nachází v nadpisu nebo ne, není to ani podle toho, kolikáté slovo to je v textu, prostě nic.

Typicky hledám nějaký starší článek, vím zhruba kdy vyšel, ale není to nic platné, protože musím projít všechny výsledky, dokud na ten správný nenarazím (full scan). Uniká mi něco, nebo to redakční systém prostě chrlí, jak to fyzicky vyjde, bez explicitního řazení?

https://forum.root.cz/index.php?topic=4232.0
Asi tak...

Inkvizitor

Re:Řazení výsledků vyhledávání
« Odpověď #3 kdy: 12. 04. 2017, 23:01:25 »
Díky za odpovědi. Pokud se nepletu, na starém Rootu (v tom roce 2012) bylo možno si aspoň zvolit, zda člověk chce vyhledávat v té nebo oné sekci. Teď mám mezi výsledky (furt ten ddos) zprávičku z roku 2009. Koho zajímá zprávička z roku 2009 po 8 letech? Google odhaduje, že výsledků je cca 3530, ale dovolí mi zobrazit maximálně 10. stránku (po 10 výsledcích?) Pokud bych chtěl opravdu něco najít (dělat to nebudu, nebojte se), udělám si úplné zrcadlo článků z Roota a prohrabu si je sám...

pokus

Re:Řazení výsledků vyhledávání
« Odpověď #4 kdy: 13. 04. 2017, 14:44:02 »
Hledáme interně pomocí Google, takže řazení je na něm a řadí podle relevance. Kdysi dávno jsme měli vlastní vyhledávání, ale nikdy to moc dobře nefungovalo. Tohle je nejlepší varianta, já jsem stejně na Rootu vždycky hledal Googlem.

Petře to si z nás děláš zadek. To chceš říct že tví programátoři opravdu neumí vytvořit kvalitní vyhledávání a proto používáš vyhledávání přes google? To snad ne.


Re:Řazení výsledků vyhledávání
« Odpověď #5 kdy: 13. 04. 2017, 15:12:53 »
Hledáme interně pomocí Google, takže řazení je na něm a řadí podle relevance. Kdysi dávno jsme měli vlastní vyhledávání, ale nikdy to moc dobře nefungovalo. Tohle je nejlepší varianta, já jsem stejně na Rootu vždycky hledal Googlem.

Petře to si z nás děláš zadek. To chceš říct že tví programátoři opravdu neumí vytvořit kvalitní vyhledávání a proto používáš vyhledávání přes google? To snad ne.

Otazka je, zda, i pokud pouziji trebas Elastic, mohou byt o tolik lepsi, nez ten google...

Inkvizitor

Re:Řazení výsledků vyhledávání
« Odpověď #6 kdy: 13. 04. 2017, 16:30:14 »
Hledáme interně pomocí Google, takže řazení je na něm a řadí podle relevance. Kdysi dávno jsme měli vlastní vyhledávání, ale nikdy to moc dobře nefungovalo. Tohle je nejlepší varianta, já jsem stejně na Rootu vždycky hledal Googlem.

Petře to si z nás děláš zadek. To chceš říct že tví programátoři opravdu neumí vytvořit kvalitní vyhledávání a proto používáš vyhledávání přes google? To snad ne.

Otazka je, zda, i pokud pouziji trebas Elastic, mohou byt o tolik lepsi, nez ten google...

Jistěže mohou (a musí!) v tom smyslu, že Google indexuje stránky pro svoji potřebu a podle vlastních pravidel, která se v čase mění a nikdo zvenčí úplně neví jak, zatímco webmaster by měl mít jasno, jak ON to chce a potřebuje.