Ako rozbehat Java DCE VM?

andy

Ako rozbehat Java DCE VM?
« kdy: 16. 01. 2011, 19:54:24 »
Neskusal niekto dce vm? Je to upraveny Java HotSpot VM aby sli menit dynamicky za behu okrem tela metod aj ine veci (hotswapping), ale neviem najst dokumentaciu, ten ich server dnes asi padol. Asi neexistuje na to nejaky plugin do netbeans al. eclipse?
« Poslední změna: 17. 01. 2011, 10:08:22 od Petr Krčmář »


alefo

Re: Ako rozbehat java dcevm?
« Odpověď #1 kdy: 16. 01. 2011, 20:08:34 »
Server je padnuty, asi privela reklamy :-)

Principialne to nestaci nainstalovat a pouzivat bezne? Na hotswapping netreba ziadny plug-in, aspon v Eclipse nie, ved v beznej Sun/Oracle VM to bezi bez problemov.

Prinos tohto projektu vidim v tom, ze na rozdiel od beznej VM mozes predefinovat strukturu triedy a hotswap to prezije.

Inak nieco podobne mala IBM vo svojej VM, ale bolo dost obskurne to zohnat a ktovie v akej verzii to zaspalo.


andy

Re: Ako rozbehat java dcevm?
« Odpověď #2 kdy: 16. 01. 2011, 20:21:57 »
Neviem ci privela reklamy, to som asi ja zhodil :D. Ale napadlo to aj mna, ze normalne to skusit v netbeans, ale nejde ani normalny hotswap. Len este zistit, ci je chyba v tom, alebo v netbeansoch...

andy

Re: Ako rozbehat java dcevm?
« Odpověď #3 kdy: 16. 01. 2011, 21:35:19 »
Tak sa mi to podarilo rozbehat, funguje to normalne v netbeansoch...pridam metodu, dam "apply code changes" a hotovo.
Problem bol, ze som to testoval na main, kde som v cykle vypisoval nejaky string a pokusal sa ho za behu menit...ale dosiel som na to, ze tam nefunguje ani original hotswapping, asi na staticke metody to nefunguje.

alefo

Re: Ako rozbehat java dcevm?
« Odpověď #4 kdy: 16. 01. 2011, 21:51:21 »
Ako sa to správa, keď sa metóda odstráni?

Hodí to NoSuchMethodError?


andy

Re: Ako rozbehat java dcevm?
« Odpověď #5 kdy: 16. 01. 2011, 22:47:37 »
ano hodi, tie staticke mi idu len main nemozem menit :/

alefo

Re: Ako rozbehat Java DCE VM?
« Odpověď #6 kdy: 17. 01. 2011, 12:06:18 »
Mne celkom nie je jasne, preco povazujes main za taky problem. Ak mas projekt, ktoreho kod sa zmesti do mainu, tak asi nepotrebujes hotswap... ak je to vacsi projekt, pritomnost obsiahleho kodu v maine znamena, ze zrejme niekde smrdi navrh.


andy

Re: Ako rozbehat Java DCE VM?
« Odpověď #7 kdy: 17. 01. 2011, 17:05:13 »
Ono to nebolo myslene, ze mi to nejako extra vadi, len som najprv koli tomu myslel, ze to nefunguje vobec. Len rozmyslam, ci to ma nejaky dovod. Ale zatial sa s tym len tak hrajkam..

alefo

Re: Ako rozbehat Java DCE VM?
« Odpověď #8 kdy: 17. 01. 2011, 23:07:21 »
Nebude to tym, ze sa main() vola len raz, pri spusteni danej triedy? Ak hotswapnes triedu, tak sa main() sice nahradi, ale uz sa nikdy nespusti hotswapnuta verzia.

pravdokop

Re: Ako rozbehat Java DCE VM?
« Odpověď #9 kdy: 17. 01. 2011, 23:14:15 »
Uvědomte si, že vše, co má běžet opravdu rychle, je a ještě dlouho bude programováno v C/C++. Navíc uvidíte "pod pokličku" všech zpomalovacích vrstev jako je java nebo C# a budete schopni odhadovat, jak zatíží ten či onen algoritmus procesor. Pokud někomu dělá problém se tyto nepříliš složité jazyky naučit, tak ať raději vůbec neprogramuje, stejně to nebude stát za moc.

alefo

Re: Ako rozbehat Java DCE VM?
« Odpověď #10 kdy: 17. 01. 2011, 23:35:17 »
Ako to suvisi s hotswapom? :-)

andy

Re: Ako rozbehat Java DCE VM?
« Odpověď #11 kdy: 18. 01. 2011, 19:16:22 »
Pravdokop zle vlakno? Aj keby nie, odhady zataze CPU su mozno tak pre assembleristov na mcu..

alefo: no neviem, ja som tam mal
while(true){
System.out.println("test");
Thread.sleep(500);
}

a menil som ten "test". Ale toto funguje ked si to dam do nejakej novej triedy ako staticku metodu a nahradim to volanim.
Dolezite je, ze sa mi to podarilo rozbehat...myslim, ze ked sa robi projekt s tymto na pamati (koli NoSuchMethod error a inym problemom, ktore mozu nastat) moze to dost urychlit vyvoj.

Ale je to celkom sranda, asi sa zacnem ucit erlang alebo smalltalk :).