Zasáhne live distribuce do mého disku?

qwertz

Re: Zasáhne live distribuce do mého disku?
« Odpověď #15 kdy: 27. 04. 2010, 18:43:34 »
http://usl.wraith.cz/usl.html   tohle by se mohlo hodit, sice dlouhe, ale spoustu veci se dovite ctivou formou


Re: Zasáhne live distribuce do mého disku?
« Odpověď #16 kdy: 28. 04. 2010, 00:19:49 »
Kdysi jsem si trochu hrál s Puppy Linuxem - mimimalistická distribuce (s velkou rezervou se vešla na 8 cm CDčko), která se z CDčka načetla do RAM a běžela z ní. Ruku do ohně bych za to nedal, ale mám pocit, že ta HDD vůbec nepřipojovala.

ondra.novacisko.cz

Re: Zasáhne live distribuce do mého disku?
« Odpověď #17 kdy: 28. 04. 2010, 10:31:32 »
Odpověď k na původní otázku.

Ubuntu Live CD využije na HDD swapový oddíl, pokud ho najde. Dost mě to překvapilo, ale je to tak. Aspoň při instalaci bety Ubuntu 10 jsem provedl instalaci 2x, kdy jsem se rozhodl při druhé instalaci rozdělit disk jinak. Překvapilo mě, že nebylo možné swapový odíl z disku smazat, protože byl in-use, přestože by LiveCD neměl na disk sahat.

Pozor, pokud tedy pouštíte LiveCD na hibernovaném stroji.

(zkoušeno ve vmware)

VikiDator

Re: Zasáhne live distribuce do mého disku?
« Odpověď #18 kdy: 28. 04. 2010, 12:30:59 »
quartz: Precet jsem si zatim 3 kapitoly a cte se to dobre a vypada to zajimave.Diky.

Jinak ohledne toho distra pro PIII- chci proste nainstalovat (ne live) nejaky linux a ten jediny na tom pocitaci pouzivat.Nechci dualboot ani nic jinyho,pocitacu mam nekolik,takze nebudu odkazany jen na tento,kdyz mi neco nepujde.
O Puppy jsem samozrejme slysel,ale je u nej moznost klasicke instalace? Nechci system poustet porad z CD nebo flashky a chci normalne pracovat s diskem,ukladat data atd.
Proste chci pokud mozno PLNE nahradit XP s tim,aby to bylo o neco mene narocne.
Jeste by mi mohl nekdo odpovedet na Xubuntu vs. XP,pokud ma nekdo zkusenost.

Diky vsem za odpovedi.

Fantomas

Re: Zasáhne live distribuce do mého disku?
« Odpověď #19 kdy: 28. 04. 2010, 13:01:55 »
Hodne nenarocny desktop je lxde. Sezen si distro, ktere lxde pouziva a zkus to. Treba debian stable, ale ten ti nedoporucuji, protoze balicky v nem uz budou trochu stare. Spise bych se zameril na distra postavene na ubuntu lts, treba wattos. Po vydani ubuntu 10.04 urcite brzo vyjdou vsechny klony a derivaty.


NA

Re: Zasáhne live distribuce do mého disku?
« Odpověď #20 kdy: 29. 04. 2010, 11:37:40 »
O Puppy jsem samozrejme slysel,ale je u nej moznost klasicke instalace? Nechci system poustet porad z CD nebo flashky a chci normalne pracovat s diskem,ukladat data atd.
Proste chci pokud mozno PLNE nahradit XP s tim,aby to bylo o neco mene narocne.

Instalace Puppy je možná dvěma způsoby:
1) Live instalace na pevném disku. Zabere minimum místa, ale není plně přístupný zvenčí pokud neběží Puppy. V podstatě totéž jako z flashky.
2) Plná instalace. (téměř)Všechno je rozbalené a na disku je normální distribuce.

Mám Puppy rád a už mi mnohokrát pomohlo při záchraně něčích dat. Ale na běžnou práci mám na booku Ubuntu a na desktopu Mandrivu (už jí čeká přeinstalace na něco novějjšího ;) (pro šťouraly windows to nebudou) ).