Seznam obchoduje telefonní čísla uživatelů?

Petr

Seznam obchoduje telefonní čísla uživatelů?
« kdy: 05. 04. 2017, 11:47:44 »
Ahoj,

před půl rokem jsem si koupil SIM od Mobil.cz primármě na hrátky s IoT, tel.číslo jsem použil jen tehdy na obnovení hesla jedné prastaré emailové schránky @seznam.cz, od té doby mi SIM ležela v náhradní telefonu na stole prakticky nepoužitá. Už tehdy jsem si říkal, jestli seznam číslo někomu leakne a teď po zapnutí "burner founu" koukám na nepřijatý hovor z 477071152 (https://www.telefonnidatabaze.cz/cislo/477071152). Samozřejmě číslo mohlo být získáno nějak ze strany operátora...

Co myslíte, měl bych to nějak řešit?

Petr


David1234

Re:Seznam obchoduje telefonní čísla uživatelů?
« Odpověď #1 kdy: 05. 04. 2017, 13:00:14 »
Víš o tom že se čísla recyklují? Tedy je možný scénář že si někdo koupil před 3 lety číslo (SIM) které zaregistroval všude možně (a tedy se dostalo do databází různých marketingových firem), následně ho přestal používat. Operátor po dvou letech neaktivní SIM deaktivoval úplně (zrušil) a číslo následně recykloval = prodal SIM s tímto číslem tobě. Zajímavé situaci nastávají když tel. číslo které dostaneš měl před tebou např. nějaký erotický privát apod :-))

Petr

Re:Seznam obchoduje telefonní čísla uživatelů?
« Odpověď #2 kdy: 05. 04. 2017, 13:33:09 »
OK, na to jsem si nevzpomněl. Recyklované číslo je asi nejjednodušší vysvětlení.

David1234

Re:Seznam obchoduje telefonní čísla uživatelů?
« Odpověď #3 kdy: 05. 04. 2017, 13:54:33 »
Pak je ještě možné že nějaká marketingová firma ty telefonní čísla generuje náhodně a prostě to zkouší jestli trefí funkční číslo... resp. oni to vždy tvrdí, ale moc jim to nevěřím :)

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Seznam obchoduje telefonní čísla uživatelů?
« Odpověď #4 kdy: 05. 04. 2017, 14:19:01 »
Pokud vím, lhůta pro recyklaci byla 6 měsíců, což znamenalo, že zrušené číslo muselo minimálně 6m ležet ladem a pak se dalo zrecyklovat. Pokud máš to číslo půl roku, tak jej někdo mohl mít naposledy před rokem a to je klidně možné, že na to ještě může chodit a volat kdeco/kdekdo. Já mám číslo po bývalém kolegovi skoro dva roky a stále se najdou zoufalci, kteří ho po letech shání, případně občas dojde SMSka, která evidentně není pro mě.


Jenda

Re:Seznam obchoduje telefonní čísla uživatelů?
« Odpověď #5 kdy: 05. 04. 2017, 18:47:57 »
Tak si zkus odhadnout, kolik je v ČR alokovaných telefonních čísel (tipoval bych tak max. 100 úvodních trojčíslí, v každém je dostupný milion) a kolik je simkaret (14M). Takže ti stačí čísla procházet a průměrně každé desáté trefíš.

Re:Seznam obchoduje telefonní čísla uživatelů?
« Odpověď #6 kdy: 05. 04. 2017, 20:07:03 »
Predstav si, ze mas v rukach databazi cisel jako je firmy.cz . Myslis, ze by ti stalo za to pak prodavat nejaky cisla ktery nekdo pouzije na password recovery?
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Sarajevo

Re:Seznam obchoduje telefonní čísla uživatelů?
« Odpověď #7 kdy: 18. 04. 2017, 18:19:10 »
Rozhodne bych nicmene rekl, ze na tomto principu funguji ty ruzne internetove sms zadara. Znamy je zoufalec, co pres tyhle portaly pise sms, a czdycky kdyz napsal mi, tak jsem mel nechtene telefonaty.

brk

Re:Seznam obchoduje telefonní čísla uživatelů?
« Odpověď #8 kdy: 18. 04. 2017, 18:36:53 »
Pak je ještě možné že nějaká marketingová firma ty telefonní čísla generuje náhodně a prostě to zkouší jestli trefí funkční číslo... resp. oni to vždy tvrdí, ale moc jim to nevěřím :)
I to je možné. Občas mě někdo prozvoní a takřka okamžitě zavěsí. Někdy je tak rychlý, že telefon ani nezačne zvonit. Po hovoru tohoto typu je téměř jistota, že mi brzo zavolá živý marketingový operátor. Nějaký automat testuje čísla, aby neplýtvali drahým časem pracovníka call centra.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Seznam obchoduje telefonní čísla uživatelů?
« Odpověď #9 kdy: 18. 04. 2017, 19:21:44 »
Nějaký automat testuje čísla, aby neplýtvali drahým časem pracovníka call centra.

A tady uz je na vas, abyste jeho casem plytval. |epejte se ho, jak se mu libi jeho prace, kolik je mu let, jak se dari jeho detem..... ;-)