Tak ono neni žvatlání jako žvatlání. Pokud někdo žvatlá pátý přes devátý a evidentně neví vo co go a myslí si, že je Einstein, no tak prosim, no.
to s tema botama bylo proste za carou ... - víc věcí tu bylo za čarou (GC vs. swap)
Prostě umělé věci budou fungovat a lidé nebudou vědět proč, což dnes ví a vědět to přestanou. - Někdo jim zakáže vědět? To mi příde jako dost podceňování lidské zvídavosti a zvědavosti. Nepochybuji o tom, že i v budoucnu budou zvídaví a zvědaví lidé, toužící po poznání. Jasně, že většinu to nebude zajímat, ale to už nezajímá teď. Konec konců, kolik lidí ví to, na jakých principech fungují počítače a co se asi tak zhruba děje uvnitř. A myslím, že v budoucnu to bude stejné. 90% lidí je to jedno a pak je tu pár % těch, kteří se rádi v něčem vrtaji a šťouraji. A tak to bude furt.
Inteligence aby měla smysl, musí dostat volnost v rozhodování, získají-li stroje větší inteligenci, například tvůrčí, tak musí dostat svobodu tvořit, jinak by to nemělo smysl. To je logické ne. No ale ta svoboda zároveň znamená, že informace, které vedou k jejímu uplatnění, už dál neputují, jsou zkonzumovány tím tvůrčím aktem. Představte si, že máte inteligentní 3D tiskárnu jídla, hladový na ni zahučíte, večeře, a za chvíli z ní vypadne něco, co se bude podobat mořskému plodu z Ordoviku, sníte ho a ani vás nenapadne přemýšlet, odkud tiskárna vzala inspiraci a to vše proto, že jí došla zásoba želé. Protože to sníte a nevyhodíte, tiskárna recept nasdílí jiným tiskárnám a vznikne mezi lidmi zvyk jíst mořské plody z Ordoviku :-))) A to bude zrod blackboxové civilizace. Věci se budou objevovat, aniž byste znal příběh jejich vzniku.
Dnes je to jinak, prodává i ten příběh vzniku, zářným příkladem jsou produkty Apple.
A ty boty, boty to je de facto kultovní československý produkt, výroba bot v Baťových závodech byla chlouba českého předválečného průmyslu. Znamení nové doby, stejně jak ještě nedávno bylo PC, dnes chytrý telefon. Proto jsem ten příměr použil :-)))