10" tablet/netbook s HW klávesnicí na SSH/RDP

i

Re:10" tablet/netbook s HW klávesnicí na SSH/RDP
« Odpověď #45 kdy: 31. 03. 2017, 08:27:25 »
Před skoro dvaceti lety existovali věci jako toto: https://www.netogram.com/psionlinux.htm   ...
s citelnosti display mas pravdu, ... kdyz polozim Nexus 5 (i kdyz je "vcerejsi") vedle Psion Series 5 (rozmer jako 5MX) tak je to sakra rozdil :))

Úplně si tím jist nejsem, dlouho jsem žádného psina neměl v ruce, pokud zanedbám tloušťku (uvažuji jen půdorys), tak si myslím že se mi obojí vešlo do kapsy přibližné stejně, tak že pokud se mi od té doby razantně nezměnila velikost kapsy tak ....

Škoda že se dnes nevyrábí něco podobného, ...
skoro presne jako Psion 5 https://www.root.cz/zpravicky/gemini-pda-s-klavesnici/
O tomto vím, je to ale zatím moc drahé a má to barevný dispay (ano považuji to za nevýhodu), v jeho čitelnost v terénu
moc nevěřím, kdybych si tak mohl třeba na místo IPS zvoli e-ink, ... .
Líbí se mi ten dualboot, i když z celého ekosystému Androida mě zajímá jen Waze a možná mapy.cz, na vše ostatní bych v kapse raději skutečně čistokrevný linux. Dokázal bych si představit i čistě linuxové kapesní zařízení s androidím containerem jako aplikaci, na to by ale google nikdy nepřitoupil a také by se na to nenašla komerčně zajímavá skupina zákazníků.

 
format jinej, ale kdyz si zminil chip, je dobre pripomenout PocketCHIP :)

o PocketCHIP-u vím, display je sice barevný, není ani IPS a klávesnice je sice směšná ale je qwerty, vidím to jako krůček hezkým(milým) směrem, asi bych na tom psát dlouhé kódy nechtěl, přesto uvažuji, při té cenně, že si jeden na hraní pořídím, máte s tím někdo osobní zkušenost ?




nobody(ten pravej)

Re:10" tablet/netbook s HW klávesnicí na SSH/RDP
« Odpověď #46 kdy: 01. 04. 2017, 01:42:56 »
ja prave Psion 5 v ruce mam, zkusim jine porovnani,  je skoro 3x vetsi nez Nokia N900 ;)

s e-ink to (bohuzel) zatim stale nehrozi, bud by to bylo mnohem drazsi nebo pro 99% lidi nepouzitelne pomale... ono by ale stacilo klidne barevne LCD, ale transreflectivni, tedy ze za LCD je odrazova plocha ktera odrazi prime slunce a funguje jako podsvetleni a je tak naprosto v pohode citelne i v nejprimejsim slunecnym poledne, zaroven umoznuje mit i klasicke podsvetleni (presne toto mel ten legendarni Palm Tungsten T1), jedina nevyhoda (krome toho ze uz se to nedela) je ze nema tak zive barvy a nema bile pozadi, ale naperletovane, coz ale v "nasem" kontextu je stejne jedno :)

s PocketCHIP zkusenosti v CR si vybavim jen tohle: http://www.abclinuxu.cz/desktopy/nula-20160704

nobody(ten pravej)

Re:10" tablet/netbook s HW klávesnicí na SSH/RDP
« Odpověď #47 kdy: 01. 04. 2017, 02:03:44 »
@tuxmartin
nova zprave o AC100, zvuk byl jen utlumenej na nakolik mistech v mixeru (+ v to oklestenem xubuntu nebyl pavucontrol a indicator-audio applet na listu), vychazel sem puvodne z toho ze dle autora instalatoru zvuk ani hdmi out (o kterem sem psal ze take funguje) nefungujou :)

dalsi vec, zkompiloval sem mainline jadro (aktualne posledni Linux 4.11-rc4), tedy naprosto cistej git clone z kernel.org, bez jakejkoliv ac100/tegra/cokoliv patchu, kompiloval primo mainline tegra_defconfig a na ac100 nastartuje v pohode, chodi grafika/zvuk/wifi/hdmi/touchpad/suspend&resume :-)

jinak po tech par dnech co si s tim zas po roce hraju musim rict ze ted s xubuntu 16.04 ktere se chova mnohem rychlejs, nemam problem s prehozenejma barvama a je overene mainline jadro, tak musim rict ze pri hledani neceho co idealni pomer u nejmensi/nejlehci/nejlevnejsi/nejpohodlnejsi, tak nic lepsiho nez AC100 nenajdes :)
ta klavesnice je vazne hodne dobra, sice nema na X220, ale oproti treba tomu Asus EEE 1008HA nebo i te Lenovo Yoga 300-11IBY je bezkonkurence pohodlnejsi, zdvih a pevnost klaves i to ze ma zpredu placatej nabeh, tedy ze vyska je 0.8cm nad stolem ten asus eee co je verze seashell (tedy ta vice slim verze) ma 1.5cm :)

fedorac


barney

Re:10" tablet/netbook s HW klávesnicí na SSH/RDP
« Odpověď #49 kdy: 17. 04. 2017, 04:59:22 »
Preco nechces pouzivat Putty?


Tester

Re:10" tablet/netbook s HW klávesnicí na SSH/RDP
« Odpověď #50 kdy: 28. 04. 2017, 23:15:20 »
Tento chromebook https://notebooky.heureka.cz/acer-chromebook-14-nx-gc2ec-002 je sice 14", ale je to uplna parada s tym pracovat. Kvalitne hlinnikove telo a ten Celeron ako keby vobec nehrial aspon to nie je citit na povrchu notebooku a je to bez aktivneho chladenia. Vyslo ma to na 275 EUR a vyzera to ako trikrat drahsi Macbook Air. Mam na tom cez crouton nainstalovane Xubuntu 16.04 LTS a softver, aky len chcem. Trochu som vahal s kupou, kedze to nema citacku SD kariet, lebo videa, PDF subory, dokumenty a vsetky ostatne data mam na mikro SD karte, ale nakoniec som to vyriesil mini citackou mikro SD kariet do USB, ktora vyzera ako nejaka USB Wifi alebo adapter pre bezdrotovu mys. Ak by si chcel, tak si mozes trochu priplatit a existuje verzia aj s Full HD rozlisenim displeja ale mne sa to zdalo zbytocne. A vydrz na bateriu 14 hodin je podla mna uplne bezkonkurencna.
Predtym som mal tri roky chromebook Samsung s ARM procesorom a bol som spokojny, aj ked ta vydrz na bateriu uz bola tak do dvoch hodin a vykon uz nebol uplne idealny pri vsetkych tych dnesnych weboch prespikovane Javaskriptom.

nobody(ten pravej)

Re:10" tablet/netbook s HW klávesnicí na SSH/RDP
« Odpověď #51 kdy: 29. 04. 2017, 01:02:27 »

no nez to na co obklikou bude davat GNU/Chrome (protoze v croutonu tam nedostane mainline/distribucni Linux jadro), kde stale bude mit ChromeOS klavesnici ochuzenou o spousty beznych klaves z "PC-NB Klavesnice"... tak rozhodne radeji Pinebook, uz je v prodeji verze 11.5" za 89$, verze 14" za 99$ plus asi 30$ postovne...
https://www.pine64.org/?page_id=3707
https://www.abclinuxu.cz/zpravicky/arm-pinebook-jde-do-prodeje
https://www.root.cz/clanky/pinebook-linuxovy-notebook-s-arm-za-89-dolaru/

Tester

Re:10" tablet/netbook s HW klávesnicí na SSH/RDP
« Odpověď #52 kdy: 29. 04. 2017, 20:52:32 »
Co sa tyka croutonu, tak mi nevadi, ze to pouziva spolocne jadro s Chrome OS a vidim to skor ako vyhodu s tym, ze nemusim riesit kompatibilitu HW so standardnym jadrom, takze mi funguje vsetko. Na predoslom Chromebooku som skusal aj Chrubuntu, ale nefungoval touchpad a nepodarilo sa mi vyriesit problemy so zvukom, tak som tam obnovil Chrome OS a doinstaloval cez crouton Xubuntu.
Tiez som uvazoval aj nad Pinebookom, ale kedze mam predosle skusenosti s ARM Chromebookom, tak som sa nakoniec rozhodol pre Intel CPU lebo nie uplne ku vsetkemu softveru existuje ARM verzia a v niektorych pripadoch ma to dost obmedzovalo. Tiez ked som si uvedomil, ze zaplatim postovne, budem to musiet preclit, co bude tiez nieco stat ale hlavne mi to zabere cas a nervy, tak som sa rozhodol, ze si kupim nieco cez standardny slovensky eshop a narazil som na ten Acer, ktory mi padol hned do oka.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:10" tablet/netbook s HW klávesnicí na SSH/RDP
« Odpověď #53 kdy: 02. 05. 2017, 10:05:58 »
Ještě jednou se řpimlouvám za Toshiba AC100. Jede na tom plnohodnotně Linux, je to pohodlně velké (na psaní) a pohodleně malé a lehké (na přenášení). Ve spolupráci s nobodym(ten pravej) se mi konečně podařilo vše rozběhat pořádně. Běží mi na tom mainline kernel zgitovanej z kernel.org. Kompiloval jsem ho (narozdíl od nobodyho?) přímo na AC100, trvá to asi hodinu a půl.

Teď na tom hraju Baldur's Gate (GemRB), Jagged Alliance 2 (Stracciatella), OpenTTD a Freeciv (a další).

Pro info - startuje to do minuty, vypíná se to asi 15-20 sekund, má to 25Wh baterii a průměrnou spotřebu 5W. Lze na tom mít multiboot z místního "disku", ale taky z SD karty nebo USB flash (osobně nevyzkoušeno). Je to ARM, tak se s tím musí případně počítat.

karbous

Re:10" tablet/netbook s HW klávesnicí na SSH/RDP
« Odpověď #54 kdy: 02. 05. 2017, 10:43:34 »
Jen dodam k AC100 - rychlost a odezva mi znatelně vzrostly po nabootování oficiálního Leap 42.2 (XFCE image) z SD karty...
Nicméně nejsem s to určit, zda zrychlení systému je dáno použitím staršího jádra (byť s náročnějším WM, normálně mám tumbleweed LXQT+openbox), anebo zda SD karta je značně rychlejší než eMMC disk (což by mohla - SanDisk SDHC 32GB Extreme PRO Class 10 UHS-I).