Cenzura na fóru

CryptoGuru

Cenzura na fóru
« kdy: 23. 03. 2017, 11:22:48 »
Nejak nam tu na foru funguje cenzura. Jinymi slovy, proc prispevek, ktery neni offtopic a zadna pravidla neporusuje, konci z neznamych duvodu jako zamcene tema  v dev null ? Od ceho je odkaliste ?
Ve srovnani s tim, co tu bezne prochazi ...
« Poslední změna: 23. 03. 2017, 11:39:39 od Petr Krčmář »


Plaminek

Re:Cenzura na foru
« Odpověď #1 kdy: 23. 03. 2017, 11:35:30 »
To zavisi kolik flameru ma adblock. Jestli flame nevydelava tak je to utnuto.

Re:Cenzura na foru
« Odpověď #2 kdy: 23. 03. 2017, 11:39:28 »
Dlouho se tu volalo po větší míře moderace. To je první věc. Takže když se téma zvrhne v nadávání, zesměšňování a totálně ujede mimo, tak ho zamkneme. Další věc je, že se zamykají věci, které sem nepatří. Fórum je primárně poradna a když sem někdo napíše blogový zápisek, tak je to zamčeno, protože to sem prostě nepatří. V horším případě, když je to jen sprostý výkřik (jako včera) je to rovnou smazáno, protože to porušuje pravidla diskusí na Rootu. Normální témata tu nikdo nemaže a pokud běží standardní diskuse, tak do ni nezasahujeme. Jakmile se ale začne s "ty pitomče, je vidět, že o tom nic nevíš" a celé to vykolejí, tak to zamykáme. Je potřeba tomu tady věnovat ten čas, jinak by to fórum bylo úplná džungle a to bychom mohli rovnou zrušit.

Rozhodně tu nejsou komentáře mazány nebo blokovány kvůli nepohodlnosti nebo třeba adblocku. To se opravdu neděje.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Cenzura na fóru
« Odpověď #3 kdy: 23. 03. 2017, 11:46:08 »
A já si říkal, kam mi včera zmizel odkaz na Gentoo v tématu o CD k Vistám... ale jo, občas je to potřeba, jsme jen banda sprostých trollů :) Jen tak dál :)

Re:Cenzura na fóru
« Odpověď #4 kdy: 23. 03. 2017, 11:49:57 »
Ono to vypadá jako legrace, odkázat Gentoo v diskusi o Windows, ale ono to obvykle tu diskusi totálně rozbije. Ten člověk zoufale pátral po instalačce Windows a nepomůže, když si začnou lidi dělat legraci z Gentoo, útočit na Ubuntu a bavit se o tom, jestli je lepší Arch nebo Debian. Takže takový trolling opravdu jen diskusi poškodí. Děláme to zřídka a neradi, ale někdy to nejde jinak. Třeba sprosté výlevy uživatele "j" jsou typickým příkladem. On má často pravdu, ale když jeho příspěvek začne sprostou urážkou, tak naprosto zbytečně zdiskredituje a zničí svůj vlastní názor.


Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Cenzura na fóru
« Odpověď #5 kdy: 23. 03. 2017, 12:08:30 »
Ono to vypadá jako legrace, odkázat Gentoo v diskusi o Windows, ale ono to obvykle tu diskusi totálně rozbije. Ten člověk zoufale pátral po instalačce Windows a nepomůže, když si začnou lidi dělat legraci z Gentoo, útočit na Ubuntu a bavit se o tom, jestli je lepší Arch nebo Debian. Takže takový trolling opravdu jen diskusi poškodí. Děláme to zřídka a neradi, ale někdy to nejde jinak. Třeba sprosté výlevy uživatele "j" jsou typickým příkladem. On má často pravdu, ale když jeho příspěvek začne sprostou urážkou, tak naprosto zbytečně zdiskredituje a zničí svůj vlastní názor.
Ano, uznávám, bylo to zbytečné a omlouvám se za to. V první chvíli jsem chtěl dát odkaz na torrent, ale to mi přišlo ještě horší, tak jsem to přehodnotil :) Jinak, víc než urážky mně spíš vadí některé slušné, vážně myšlené a zcela vadné názory, rady a komentáře, i já už jsem párkrát použil nějaké nepěkné oslovení. Zrovna dnes mě totálně rozsekalo tvrzení některých jedinců, že NAT spolehlivě chrání vnitřní síť... no raději jsem nereagoval, našli se jiní. Podobné názory by si zasloužily nějaké výrazné označení, aby tu zůstaly jako výstraha pro příští generace.

CryptoGuru

Re:Cenzura na foru
« Odpověď #6 kdy: 23. 03. 2017, 12:12:01 »
Dlouho se tu volalo po větší míře moderace. To je první věc. Takže když se téma zvrhne v nadávání, zesměšňování a totálně ujede mimo, tak ho zamkneme. Další věc je, že se zamykají věci, které sem nepatří. Fórum je primárně poradna a když sem někdo napíše blogový zápisek, tak je to zamčeno, protože to sem prostě nepatří. V horším případě, když je to jen sprostý výkřik (jako včera) je to rovnou smazáno, protože to porušuje pravidla diskusí na Rootu. Normální témata tu nikdo nemaže a pokud běží standardní diskuse, tak do ni nezasahujeme. Jakmile se ale začne s "ty pitomče, je vidět, že o tom nic nevíš" a celé to vykolejí, tak to zamykáme. Je potřeba tomu tady věnovat ten čas, jinak by to fórum bylo úplná džungle a to bychom mohli rovnou zrušit.

Rozhodně tu nejsou komentáře mazány nebo blokovány kvůli nepohodlnosti nebo třeba adblocku. To se opravdu neděje.

Ano, toho srosteho tematu jsem si vsiml a jsem rad ze je smazane. To jasne porusovalo pravidla. Stejne tak jsem rad, ze jsou mazany jasne flame a provokativni prispevky. To sem opravdu nepatri a kazi to uroven fora. Ono to co sem pise Lael Ophir a Lol Phirae je jasne na hrane s trollovanim. Takove prispevky do poradny nepatri. Stejne tak sem nepatri reklamy, seznamky a pod. A taky politicka diskuze tu posledni dobou buji, ac sem nepatri. Dost casto se tema zvrhne v politiku. Na to jsou jine servery.

Vcera jsem se ale ptal nazory k Uniku dat z Copy-Paste Schranky a jestli kopirovanmi casti hesla zesili bezpecnost. A take programy, co smirujou ve schrance. Zatim jsem videl clanky jen o keyloggerech. To je informaticke tema, zadne zesmesnovani, flame, urazky, sprosta slova, nebo reklamy. Pravda, asi prispevek je ne zrovna dobre po slohove strance.

Re:Cenzura na fóru
« Odpověď #7 kdy: 23. 03. 2017, 12:14:22 »
To je ten problém, ono to spíš připomíná blogpost. Kdyby to bylo jasně postavené jako: "Můžou mi data uniknout ze schránky?" tak by to bylo v pořádku. Obecně tu platí, že pokud se normálně položí technický dotaz a slušně a věcně se o něm debatuje (i když spolu lidé nesouhlasí, ale to je princip diskuse a je to v pořádku), tak není důvod do toho zasahovat.

Re:Cenzura na foru
« Odpověď #8 kdy: 23. 03. 2017, 12:40:25 »
...
Ano, toho srosteho tematu jsem si vsiml a jsem rad ze je smazane. To jasne porusovalo pravidla. Stejne tak jsem rad, ze jsou mazany jasne flame a provokativni prispevky. To sem opravdu nepatri a kazi to uroven fora. Ono to co sem pise Lael Ophir a Lol Phirae je jasne na hrane s trollovanim. ...

Lael Ophir != Lol Phirae

,kfsdfdslifursel,

Re:Cenzura na fóru
« Odpověď #9 kdy: 23. 03. 2017, 12:58:44 »
A co prispevky na hrane od "penetracnych testerov"? Priznavam, su na urovni, ale de fecto len terminologia ich chrani pred jasnym ukazanim prstom.

Re:Cenzura na fóru
« Odpověď #10 kdy: 23. 03. 2017, 13:06:47 »
To je vždycky problém, jakmile se pustíme do hodnocení toho, kdo má víc pravdu a kdo schválně říká nesmysly, tak se z toho nevymotáme. Právě proto máme ta pravidla a držíme se jich. Někdy je to těžké, rozpoznat trolling, takže v takových případech raději nezasahujeme. Vždycky je nutné si stanovit hranici, za kterou nepůjdete. My ji máme hodně vysoko a jak vidno, stejně jsme někdy označeni za cenzory. Kdybychom byli drsnější, byl by to o to větší problém.

Platí staré internetové pravidlo: nekrmte trolly.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Cenzura na fóru
« Odpověď #11 kdy: 23. 03. 2017, 13:10:51 »
A co prispevky na hrane od "penetracnych testerov"? Priznavam, su na urovni, ale de fecto len terminologia ich chrani pred jasnym ukazanim prstom.
Co s nima? Pokud jsou příspěvky na úrovni, tak bych se nebál a pokud jsou to script kiddies, stejně si neškrtnou. O zranitelnostech je třeba mluvit, čím víc, tím líp. Na lidi, kteří si jdou koupit nůž, taky nikdo neukazuje prstem a to ani když se zeptají, jestli dobře krájí maso. Penetrační testování je zcela běžnou součástí IT a není se čemu divit, že o tom lidi diskutují. Pokud sem někdo napíše "čAw, P0TŘ3buJu H3kn0Ut KhÁmosHůW m3jL n4 S3zN4mu", asi se mu dostane náležité péče místního osazenstva, ale v případě regulérní diskuze bych doporučil uplatnit presumpci neviny.

XxXxXxX

Re:Cenzura na fóru
« Odpověď #12 kdy: 23. 03. 2017, 13:24:08 »
čAw, P0TŘ3buJu H3kn0Ut KhÁmosHůW c0mp
https://forum.root.cz/index.php?topic=15076.0
https://forum.root.cz/index.php?topic=15097.0

Priznavam, s chutou si precitam taketo diskusie. Alebo svojho casu, ked sa podarilo pochytat uzivatelov jedneho pedofora, tak tu vysiel krasny navod na bezpecny TOR vo vyrtualizovanom prostredi. Celkom som sa smial :-) Dost som sa smial.

javaman ()

Re:Cenzura na foru
« Odpověď #13 kdy: 23. 03. 2017, 14:45:00 »
Dlouho se tu volalo po větší míře moderace. To je první věc.

A funguje to? Právě root jsem míval rád, že se tu dalo psát cokoli a nikomu to nevadilo. Dnes už je kolikrát šance, že svoje věci člověk ztratí, což je trochu škoda. Pokud to ale funguje, tak třeba je to v pohodě.

Sluníčkové diskuse plné retardů přece nikde nechtějí. A trochu toho pošťuchování také nikoho nezabije.

phi

Re:Cenzura na fóru
« Odpověď #14 kdy: 23. 03. 2017, 15:13:11 »
2 javaman> no ja nevim, specialne vy a Ivan Novy po te lajne mezi trollingem a diskusi balancujete prakticky pokazde :)