Waze nebo Google maps navigace

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Waze nebo Google maps navigace
« kdy: 18. 03. 2017, 16:19:44 »
muzete poradit ktera podle Vas lepe naviguje, zejm. s ohledem na aktualni hustotu dopravy, nehody, kolony ... nebo je to jedno protoze oboje patri googlu tak sdileji veskere info obe aplikace ?


fjed

Re:Waze nebo Google maps navigace
« Odpověď #1 kdy: 18. 03. 2017, 23:03:24 »
Jak pises, waze pred par lety koupil google. Oboji pouzivam peknou radku let a ... .ve sve podstate je to jedno, obcas jsou situace kdy je proklinas, ale porad super proti klasickym offline....

GinBook

Re:Waze nebo Google maps navigace
« Odpověď #2 kdy: 19. 03. 2017, 07:17:07 »
Jednoznacne Waze pokud jde o navigovani pro osobni auto.

+ Waze ma aktualnejsi mapove podklady.
+ Waze ma zadane vetsinu uzavirek v CR rekneme 95% vsech oproti 10% co je v GM.
+ Waze na mensi spotrebu dat a to o dost.
+ Waze neni kopie GM ani obracene, Waze je to samoststny projekt.
+ Waze vyuziva data z GM. Obracene GM prakticky vubec.

+ Zadna navigace neni dokonala, v tom sedadle za volantem je ridic co je zodpovedny co dela a kam jede.


- Waze neni pesi navigace. Tady je lepsi GM

gfgfdgfd

Re:Waze nebo Google maps navigace
« Odpověď #3 kdy: 19. 03. 2017, 07:30:48 »
muzete poradit ktera podle Vas lepe naviguje, zejm. s ohledem na aktualni hustotu dopravy, nehody, kolony ... nebo je to jedno protoze oboje patri googlu tak sdileji veskere info obe aplikace ?
Nechci to napsat, ale člověk co má takovou otázku by měl jezdit vlakem. Oba programy jsou zdarma tak proč si je nenainstaluješ a nezjistíš který ti vyhovuje????

Tady a kdekoliv jinde to bude co člověk  to názor. Já třeba nemám rád mapy Waze. Nelíbí se mi a připadaji mi nepřehledné. Na dopravní zpravodajství možná, určitě ano. Ale na navigaci mapy googlu. Nebo třeba Here který je taky zdarma offline pro celý svět (hodně cestuji a v některých zemích jsou data problém).

gfgfdgfd

Re:Waze nebo Google maps navigace
« Odpověď #4 kdy: 19. 03. 2017, 07:39:15 »
Jednoznacne Waze pokud jde o navigovani pro osobni auto.

+ Waze ma aktualnejsi mapove podklady.
To je hloupost. Jednak mapy maji v podstatě stejný zdroj a pak jak rychle se staví silnice?
+ Waze ma zadane vetsinu uzavirek v CR rekneme 95% vsech oproti 10% co je v GM.
Jistě, waze je dopravní zpravodajství, ale na druhou stranu tam otravují uživatelé co hlásí každý výmol ... .
+ Waze na mensi spotrebu dat a to o dost.
Máš k tomu nějaké měření nepo podklady? Na internetu jsem to hledal, ale nikde to nepotvrzují.
+ Waze neni kopie GM ani obracene, Waze je to samoststny projekt.
+ Waze vyuziva data z GM. Obracene GM prakticky vubec.
Tady nevidim proč by to měla být výhoda a v čem?


GinBook

Re:Waze nebo Google maps navigace
« Odpověď #5 kdy: 19. 03. 2017, 08:52:40 »

+ Waze ma aktualnejsi mapove podklady.
To je hloupost. Jednak mapy maji v podstatě stejný zdroj a pak jak rychle se staví silnice?

ad1) Pleteš se, vůbec nemají stejný zdroj dat. Jsou to samostatné projekty a dva různé editory. WME a MM.
Waze má aktuálnější mapové podklady cca o půl roku dopředu. Už asi 1/2 - 1 rok nelze v MM měnit hlavní silnice. A nikdo to neřeší protože BUG v MM. Další věc je, že MM končí. Takže se už několik týdnu nedá pořádně nic udělat. Těch nepřesností v GM je už více než dost a jdou zdokumentovat.

Citace: GinBook  Dnes v 07:17:07
+ Waze ma zadane vetsinu uzavirek v CR rekneme 95% vsech oproti 10% co je v GM.
Jistě, waze je dopravní zpravodajství, ale na druhou stranu tam otravují uživatelé co hlásí každý výmol ... .

ad2) souhlas s výmoly, no v GM není prakticky nic až na těch 5% událostí z Waze co si GM bere pod bůh ví jakým algoritmem. Těch pár výmolů jde překousnout.

Citace: GinBook  Dnes v 07:17:07
+ Waze na mensi spotrebu dat a to o dost.
Máš k tomu nějaké měření nepo podklady? Na internetu jsem to hledal, ale nikde to nepotvrzují.

ad3) Porovnání nikoliv, jistota. Jinak Waze žere cca na 1000km/50BM dle situace. Po častých projetých trasách cca 20MB pokud se jede štreka na dovolenou, třeba 80MB. No jde to předejít nakešováním mapových podkladů.  Ale píšu si jako poznámku na ověření rozdílu žravosti dat.

Citace: GinBook  Dnes v 07:17:07
+ Waze neni kopie GM ani obracene, Waze je to samoststny projekt.
+ Waze vyuziva data z GM. Obracene GM prakticky vubec.
Tady nevidim proč by to měla být výhoda a v čem?

ad4) Google se hlavně nes..e do Waze. To co nyní předvádí s GM celkově, pokud to někdo sleduje, by byla pro Waze katastrofa. A hlavně je to upřesnění častého omylu, že to je jedno a to samé. NENÍ, jsou to úplně rozdílné projekty.

GinBook

Re:Waze nebo Google maps navigace
« Odpověď #6 kdy: 19. 03. 2017, 09:31:09 »
Jen doplnim po "mem" nynejsim testu na trase 12km.
Waze cca 0,5MB
GM 1,0 MB.

Dost velky rozdil. Nemluve o tom, jak uzivatele prskaji, ze nemaji data.

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Waze nebo Google maps navigace
« Odpověď #7 kdy: 19. 03. 2017, 09:55:17 »
prave ze jsem v posledni dobe zkousel nekolikrat  jezdit Chomutov - Praha Cerny most a zpet ruzne pres waze a google maps a nedokazu se rozhodnout ktera je lepsi, nekdy mne nektera z nich tahne na Most - Lovosice a po ustecky dalnici do prahy (vzdy nabizi sjezd na krizovatku nad Kbelskou tam doleva), jindy mne tahne po R7  a nuti z ni uhnout - jet pres Slany a pak se teprve napojit asi znova na tu usteckou dalnici do prahy, zajimavy ze zatim mi nikdy nenabidla jet po R7 az do prahy a pak treba nejak pres okruh (jizni spojku resp. vypadovku na hradec kralove) se nejak proklickovat na cerny most a taky mi nikdy nenabidla sjet z R7 a dal jet po Evropske, najet do Blanky, vyjet v povltavsky a kolem smycky tram Spojovaci dolu do udoli dutych hlav, pak nahoru a doprava pres Kyje na Cerny most ... stejne tak pri ceste zpet ... vzdy mne tahne na tu krizovatku nad Kbelskou tam doprava a na Usti n. l., nekdy mne pak rekne uhnout pres slany jindy mne bere az jakoby pres Most

Radovan.

Re:Waze nebo Google maps navigace
« Odpověď #8 kdy: 19. 03. 2017, 10:06:05 »
Výmoly jsou všude zvlášť po zimě, na to není potřeba žádná šmírovací aplikace, stačí ubrat plyn a čumět před auto. Když se teda nedokážeš orientovat podle obyčejné mapy (a takových digitálních dementů je čím dál víc), vyber si to s čím ti déle vydrží akumulátor.

#

Re:Waze nebo Google maps navigace
« Odpověď #9 kdy: 19. 03. 2017, 10:43:36 »
Když se teda nedokážeš orientovat podle obyčejné mapy (a takových digitálních dementů je čím dál víc)
Uzasna rada napr pri sluzebce, kdy jedes po vice zakaznicich ve velkych mestech.

Jirsákova tchýně

Re:Waze nebo Google maps navigace
« Odpověď #10 kdy: 19. 03. 2017, 16:38:35 »
Uzasna rada napr pri sluzebce, kdy jedes po vice zakaznicich ve velkych mestech.

Jediný velký město u nás je Prágl, a kdo se tam nevyzná bez navigace, tak je lopata!

PJ

Re:Waze nebo Google maps navigace
« Odpověď #11 kdy: 19. 03. 2017, 17:34:57 »
+ Waze ma zadane vetsinu uzavirek v CR rekneme 95% vsech oproti 10% co je v GM.
+ Waze vyuziva data z GM. Obracene GM prakticky vubec.
Toto je chyba ovplyvňujúca použiteľnosť a treba ju opraviť. Prosím pošlite uzávierky, ktoré sú vo Waze nie v GM. Dám to do pozornosti zodpovedných.

GinBook

Re:Waze nebo Google maps navigace
« Odpověď #12 kdy: 19. 03. 2017, 19:53:18 »
@PJ: co chceš poslat? uzavírky!? jako všech 500 v ČR které se mění z hodiny na hodinu?, kdy borci z Waze u toho sedí 24 hodin denně, aby to bylo co nejlepší a zadávají to ručně.
Řekl bych že o tom moc nevíš.

Google mapy mají momentálně problémy sami ze sebou.
MM prakticky chcípá. Silnice nejdou editovat, nebo je ten zázračný automat nepotvrdí, uzavírky v GM jsou i o 1 rok déle než mají být a to prosím i na dálnicích, bo je ten automat přes žádosti nevyhodí. Momentálně skvělý program LG je ve stavu "na facku" bo změny se potvrzují až když to potvrdí dostatečný počet LG členů. Ti jsou tak otrávení, že se na to se.., bo je to totální maglajs. Adresní místa na POI nejdou/nepůjdou editovat, takže tě navigace navede o desítky metrů jinam (moje dnešní zkušenost), všeobecně adresní místa které se měsíce opravovali, jsou dnes v kýblu, bo je automat ty opravy smazal, atd....Google maps žije jen z pověstí a marketingu a tím, že je v každém androidu jako základ. Ale kvalita už je dávno v p.....

Tak mi prosím řekni, k čemu budeš mít ty uzavírky, které není Google schopný dynamicky měnit ani v týdnech. :-)

Abych jen nehaněl, GM je skvělý na pěší navigaci po městech pro turistu, ale jako navigace pro auto ani omylem.

Vím o obou systémech celkem dost, takže vím o čem mluvím. :-)

Radovan.

Re:Waze nebo Google maps navigace
« Odpověď #13 kdy: 19. 03. 2017, 20:18:29 »
Když se teda nedokážeš orientovat podle obyčejné mapy (a takových digitálních dementů je čím dál víc)
Uzasna rada napr pri sluzebce, kdy jedes po vice zakaznicich ve velkych mestech.
Ve velkých městech (podle českých měřítek) se orientuji podle slunce, a pokud je zrovna za mraky, mám kompas který jsem kdysi koupil v hračkárně za 19 korun. Ukazuje. Fakt je že po Praze chodím většinou pěšky, jezdit mezi těmi debily je příliš o hubu. Ale trefit z Vršovic na Smíchov není problém, kolem centra se nedá ztratit.

#

Re:Waze nebo Google maps navigace
« Odpověď #14 kdy: 19. 03. 2017, 22:10:07 »
Ve velkých městech (podle českých měřítek) se orientuji podle slunce, a pokud je zrovna za mraky, mám kompas který jsem kdysi koupil v hračkárně za 19 korun. Ukazuje. Fakt je že po Praze chodím většinou pěšky, jezdit mezi těmi debily je příliš o hubu. Ale trefit z Vršovic na Smíchov není problém, kolem centra se nedá ztratit.
Dobre, priste napisu jasne, ze jezdim po mestech typu Stockholm, Mnichov, Londyn ... a az ti nekdy tam priste uleti letadlo, protoze ti narve seuritak na letisti kompas do zadku ... no proste pises tady o lidech debilove a netusis, jak kdo vubec vec pouziva, podobni chytroloni aplikujici svuj omezenej zivot jako scenar vsech jsou mor diskuzi.

K puvodnimu dotazu - urcite waze, z cest po zahranici vim, ze funguje aktualni doprava dobre, a to je zasadni vlastnost navigace.