Výpadky na Wi-Fi kartě Intel 7260AC

intel7260ac

Výpadky na Wi-Fi kartě Intel 7260AC
« kdy: 15. 03. 2017, 18:42:36 »
Dobrý den, mám neustále problém s wifi kartou Intel Ultimate AC 7260 Dualband. Stává se mi často, že se notebook Windows 8 odpojuje od sítě (Router Asus N55U (jen 802.11n)
 
Chtěl bych doporučit nějaký program nebo způsob, abych zjistil příčinu odpojení ze sítě (jak logovat na routeru, jestli to nějak jde zjišťovat, tak v tom notebooku).

Odpojování se stává jak 1m od routeru, tak ve vedlejší místnosti tak i v jiném patře. Další věc, která mi extrémně vadí, je že upload z notebooku je jen 4Mb/s, download je OK (30 Mb/s) i když bych si představoval 75Mbps (vemu li polovinu ze 150 Mbps - šířka je jen 20Mbps a router )). Wifi karta je 7260 je dualband a dual stream, O routeru nevím, amožná i triple stream-má 3 antény (pokud to nejsou fake antény jako u edimaxů...)

Co se týče signálu, i v nejhorším případě (jiné patro) ukazuje inSSider sílu -50dB (nevím ale zda ukazuje sílu AP nebo to druhé). Na daném kanálu se jiný AP nenachází.


Zkoušel jsem v nastavení Síťové adaptéry - wifi - Konfigurovat - Upřesnit všeljaké parametry (wmm, roaming, tx) .
Také v routeru (tx bursting, wmm, scheduler...) Pásmo mám 2.4GHz, protože 5GHz je ještě tragičtější.

Myslím si , že je to nějaký speci fický problém 7260AC, protože jiný laptop s Broadcom kartou zde má vynikající parametry připojení bez výpadků. Dokonce i 10 let starý notebook (tuším že karta byla něco Dell 1505 n-draft 2.4GHz)  taky byl bez problémů (zvládal 10MB/s ale při tomto toku  se zatěžoval hodně CPU a docházelo také k BSOD.)
« Poslední změna: 15. 03. 2017, 21:11:59 od Petr Krčmář »


Re:Výpadky Intel 7260AC
« Odpověď #1 kdy: 15. 03. 2017, 20:14:19 »
Ahoj, mám doma jednu kartu intel 7260ac a jednu 7265ac (sú podobné, akurát 726ac má M2 konektor). S widlami nemám skúsenosť, ale v Linuxe ich používam od začiatku ich podpory v kerneli. Spočiatku s oboma kartami boli problémy, ktoré sa neskôr v novších kerneloch opravili. Preto doporučujem stiahnuť najnovší driver.
Ďalej mi obe tieto karty "zhadzovali" router na 5GHz sieti, tam pomohol upgrade firmware na routri.
Inak na kartách dosahujem v 5GHz pásme prenosovú rýchlosť reálnych 200MBit, ale keďže router je iba AN, takže je to relatívne slušný výsledok.

nobody(ten pravej)

Re:Výpadky na Wi-Fi kartě Intel 7260AC
« Odpověď #2 kdy: 15. 03. 2017, 22:38:31 »
mam "Intel Corporation Dual Band Wireless-AC 7260 (rev bb)"... v 10let starem CoreDuo Thinkpad T60p...
s Xubuntu 14.04.5 (jadro 4.4.0-66-generic) slapa naprosto bez problemu, nemusel sem vubec nic nastavovat, nemusel sem vubec resit jakkoliv ovladac, jede to automaticky okamzite po zapojeni, pres vychozi iwlwifi v jadre...

Windows na tom mam jen na OEM samolepce, takze nevyzkousim, ale naopak tobe doporucuju, nahodit na USB Flash  Xubuntu 14.04.5, nastartovat z USB "pouze vyzkouset" tedy v rezimu Live (cesky Zivem ;) a overit jestli vypadky budes mit nebo ne...

Karel

Re:Výpadky na Wi-Fi kartě Intel 7260AC
« Odpověď #3 kdy: 15. 03. 2017, 22:39:06 »
7260ac doma používám už asi 2 roky ve stolním PC a není problém, up i down 100+ Mb/s (mám to na 5GHz v ac), jak při běžném používání v linuxu, tak Win10 a dříve Win7 (ty mám na hraní her, při online hraní bych si hned nějakého výpadnu všimnul).
Spíše to vypadá na nějaký hw problém notebooku?

Re:Výpadky na Wi-Fi kartě Intel 7260AC
« Odpověď #4 kdy: 16. 03. 2017, 12:24:34 »
Na zistenie priciny je potrebne aby to vedel logovat priamo ovladac, alebo aby cez nejaku Intel utilitu vedel poskytovat hodnoty statistiky vycitane z ovladaca.
Ak to pri signali -50 dBm nefunguje max.rychlostou, tak byva problem s kvalitou signalu, t.j. rusenim a to aj vlastnym signalom odrazenym od okolitych predmetov (steny). Moze byt problem s ovladacom, ktory ma bug v rozliseni priameho a odrazeneho signalu.  Ak je to prave tento problem tak je potrebne najst opraveny ovladac. Da sa pripadne experimentovat s nastavenim AP/Routra, ale ked to na inych pocitacoch chodi bezvadne, tak to vyzera naozaj na ovladac tej 7260, navyse ked to hadze aj BSOD. Tiez je dobre to vyskusat na uplne cistom OS bez akychkolvek dalsich programov, ktore si tam uzivatel nahra dodatocne.


intel7260ac

Re:Výpadky na Wi-Fi kartě Intel 7260AC
« Odpověď #5 kdy: 16. 03. 2017, 16:46:52 »
BSOD házel 10 let starý notebook s dell 1505 n-draft kartou , ale dosahoval rychlosti 10 MB/s. BSOD se neobjevila hned, ale až třeba po několika minutách , asi způsobené nadměrnou zátěží a zahřáním nebo zahlcením....

Ale i ten notebook s intel 7260ac házel BSOD při startu windows, když byl zapnutý wifi switch button, bylo to způsobené špatným driverem té wifi karty, ale to už taky opravil, driver už mám nový, který BSOD nedělá. Ale v obou verzích byla stabilita wifi tragická.

Re:Výpadky na Wi-Fi kartě Intel 7260AC
« Odpověď #6 kdy: 16. 03. 2017, 18:41:47 »
Hodilo by sa vyskusat ako to funguje v Linuxe. Over si ci mas vypnuty BlueTooth. Pre sucasne vysielanie BT+wifi do rovnakej anteny musi mat ovladac podporu kooperativneho rezimu. Mas kombinovanu kartu wifi+BT, ale mozno nemas k tomu spravny ovladac, alebo to nemas v ovladaci spravne nastavene. Na routri mozes pripadne este vyskusat vypnut "Short GI" ci sa to nahodou nezlepsi. Pouzivam najsmedovejsie wifi karty od Ralinku a maximalna rychlost 150/300/450 Mbps chodi uz od -74 dBm.

x655

  • *
  • 8
  • openWRT [CLI]
    • Zobrazit profil
Re:Výpadky na Wi-Fi kartě Intel 7260AC
« Odpověď #7 kdy: 16. 03. 2017, 21:30:39 »
BTW Také jsem měl problém s wifi kartou Intel 3165 v NB DELL - karta po čase nejela a pak zmizela úplně ze systému (W10). Nakonec se ukázalo, že to je HW problém. A navíc ne karty, ale jednoho propojovacího kabelu... Každopádně test v jiných OS a podle toho soudit.

nobody(ten pravej)

Re:Výpadky na Wi-Fi kartě Intel 7260AC
« Odpověď #8 kdy: 17. 03. 2017, 01:04:18 »
Hodilo by sa vyskusat ako to funguje v Linuxe.[...]
na to je asi moc linej venovat tomu tech par minut ;)
https://forum.root.cz/index.php?topic=15042.msg204189#msg204189