PC hra na Kickstarteru

Cenda

Re:PC hra na Kickstarteru
« Odpověď #15 kdy: 14. 03. 2017, 21:56:10 »
Pral bych ti abys uspel, ale nevidel jsem od tebe - podle mne - jediny argumet, ktery by mne presvedcil, ze uspejes.
podle mne jsou nasledujici duvody

1) single hry jsou zastarale, v online hrach na webu - (facebook ci blizzardi web hry), nebo mobilech ci tabletech se toci min. 100x vetsi prachy v mikropatbach - a coz znamena, ze ty hry jsou - minimalne v pocatku - zdarma

2) kdyz uz chces nejakou hru, kterou si doneses na placce do kompu (nebo stahnes na steamu) - musi mit multiplayer - zabava sdilena je vzdy lepsi .. a nebo protivnik je vic inteligentnejsi a dela taky chyby ci menni strategie

single player  hry jsou maly rybnicek v kterym se uz vali nekolik vorvanu, uspet bude spis zazrak. Jak uz to tu nekdo zminoval, do takovych projektu se rvou jen desity milionu do reklamy.

Vic bych veril treba takove mobilni hre s genialnim napadem, ktery lidi chyti ...



Michal Kovačič

Re:PC hra na kickstarteru.
« Odpověď #16 kdy: 14. 03. 2017, 22:16:32 »
Začal jsem se zajímat o IT cca ve 14-15 letech a když to přeženu, tak už se tomu věnuji třeba 12-13 let. Myslím, že mám poměrně rozsáhle znalosti ze spousty oblastí, což není úplně běžné (věci související s vývojem webů, normálních aplikací, grafika, modelování, photoshop, ...). Myslím, že takových lidí zas tolik není a zatím v podstatě všichni vývojáři, se kterými jsem se v reálu setkal, tak objektivně byli horší a vždy jsem svoji práci odváděl velice dobře. Mám solidní znalosti i co se týče vývoje her. Znám grafické API OpenGL, vím jak funguje grafická karta, shadery. Nechci to dál vypisovat, já jsem prostě 100% přesvědčen, že pokud se do toho pustím, tak jsem třeba za půl roku schopný vytvořit demo hry, která se zpracováním bude moct rovnat právě AAA titulům (konkrétně bych měl v plánu hru na motivy knihy, pro více hráčů, taková mlátička s prvky RPG, něco podobného, co je Shadow of Mordor :
V dnešní době game enginu je tohle realizovatelné a jak někdo psal, právě bych využíval toho, že  zpracuju super demo a hlavní vývoj by započal až po výběru peněz.

Proboha nechte ho - zpracuj demo a běž do kickstarteru nebo kamkoli jinam... Dej nám vědět až to bude - to té doby jsou to jenom kecy. Přeji hodně štěstí.

Ina

Re:PC hra na kickstarteru.
« Odpověď #17 kdy: 15. 03. 2017, 00:03:17 »
zpracuju super demo a hlavní vývoj by započal až po výběru peněz.

Takhle to nefunguje, a ti co si mysleli že jo, pohořeli. Když začneš dělat kampaň, musíš mít už (téměř) hotovo. Ty peníze co vybereš ti vystačí tak možná na reklamu, servery, a další věci okolo). Navíc dělat AAA hru v jednom člověku je holý nesmysl. Představuješ si to příliš jednoduše, dělal jsi vůbec někdy sám nějaký projekt déle než půl roku...? to nadšení pro věc co máš teď vyprchá, dřív nebo později.

robotron

Re:PC hra na Kickstarteru
« Odpověď #18 kdy: 15. 03. 2017, 00:04:38 »
Hele, mlamoji, pokud jsi sem neprisel jen nehorazne trollit, mohl bys nekam placnout kus zdrojaku libovolnyho programu, kterej jsi delal? Pak by ses o sobe a potazmo svoji nadeji na uspech mohl neco dozvedet.

javaman ()

Re:PC hra na Kickstarteru
« Odpověď #19 kdy: 15. 03. 2017, 00:37:00 »
Hele, mlamoji, pokud jsi sem neprisel jen nehorazne trollit, mohl bys nekam placnout kus zdrojaku libovolnyho programu, kterej jsi delal? Pak by ses o sobe a potazmo svoji nadeji na uspech mohl neco dozvedet.

Typická blbost. Jak ze zdrojáku něco poznáš? Myslíš, že tvorba hry je o kódu?


robotron

Re:PC hra na Kickstarteru
« Odpověď #20 kdy: 15. 03. 2017, 00:43:15 »
Typická blbost. Jak ze zdrojáku něco poznáš? Myslíš, že tvorba hry je o kódu?

Prvni vetveni rozhodovaciho stromu je: 0 zdrojaku => jen zvani a ma velky oci. Pokud nenula zdrojaku, pak se da i tak poznat leccos -- volba prostredku pro dosazeni cile, elegance, splneni elementarnich zakladu (slozitost, plejtvani zdrojema).

javaman ()

Re:PC hra na Kickstarteru
« Odpověď #21 kdy: 15. 03. 2017, 00:58:38 »
Hra je megraprojekt a potřebuješ na to špičkové lidi, pokud to dělají sami. To ze zdrojáku nikdy nepoznáš. Plejtvání zdrojema nikoho nezajímá, pokud zrovna řešíš úplně něco jiného. Jde jen o splnění cíle, což ti asi těžko ukáže. Stejně jako lehce nepoznáš dobrého architekta. Proto jich je tolik k ničemu.

Radovan.

Re:PC hra na kickstarteru.
« Odpověď #22 kdy: 15. 03. 2017, 02:01:06 »
Začal jsem se zajímat o IT cca ve 14-15 letech a když to přeženu, tak už se tomu věnuji třeba 12-13 let.
A co jsi za ty roky naprogramoval? Zvládl jsi aspoň něco takového? https://www.youtube.com/watch?v=2NBG-sKFaB0
Jen znalosti nestačí, já také vím jak funguje televize, ale sám jí postavit nedovedu.

asdf111

Re:PC hra na Kickstarteru
« Odpověď #23 kdy: 15. 03. 2017, 02:17:46 »
a ako vies ze si aj dobry game designer? :) ako vies ze ta tvoja hra nebude jednoducho prosta nuda ktorej herne mechanizmy bud nebudu fungovat, alebo tam ani vobec nebudu? to ze veris svojim technickym schopnostiam z teba nerobi nic vynimocne, takych su miliony. To ze si kupis dobru kameru neznaemna ze natocis dobry film a analogii na toto tvrdenie sa da najst kolko len chces. Ale chod do toho a dokaz svetu, nie rootu ze to dokazes :)

Trupik

Re:PC hra na Kickstarteru
« Odpověď #24 kdy: 15. 03. 2017, 09:54:10 »
a ako vies ze si aj dobry game designer? :) ako vies ze ta tvoja hra nebude jednoducho prosta nuda ktorej herne mechanizmy bud nebudu fungovat, alebo tam ani vobec nebudu? to ze veris svojim technickym schopnostiam z teba nerobi nic vynimocne, takych su miliony. To ze si kupis dobru kameru neznaemna ze natocis dobry film a analogii na toto tvrdenie sa da najst kolko len chces. Ale chod do toho a dokaz svetu, nie rootu ze to dokazes :)
+1 ... ja napríklad nemám problém uveriť, že ten človek dokáže po technickej stránke dať niečo dohromady. Dobrú hru ale nerobí engine, ale téma, nápad, dizajn, gameplay, alebo príbeh.