Root po mě chce číslo mojí karty

anonym

Root po mě chce číslo mojí karty
« kdy: 10. 03. 2017, 07:57:48 »
Čas od času, nenápadně, se mi stane, že v poli:

Ověření:
Doplňte nástroj k vyhazování hlíny (l.p.ta)...:

Se mi do te kolonky chce vložit číslo mé karty. Dobrý vtípek.


anonym

Re:Root po mě chce číslo mojí karty
« Odpověď #1 kdy: 10. 03. 2017, 07:58:33 »
*kreditní karty, jako možnost předvyplnění

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Root po mě chce číslo mojí karty
« Odpověď #2 kdy: 10. 03. 2017, 08:17:45 »
No asi jsi ho tam někdy omylem zadal, pastnul... ten prvek se jmenuje post_vv[q][číslo], přičemž to číslo se mění, což by odpovídalo tomu, že je to jen občas... a nebo na jiné stránce, kam jsi to číslo karty zadával schválně, mělo náhodou stejný název.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Root po mě chce číslo mojí karty
« Odpověď #3 kdy: 24. 03. 2017, 10:33:41 »
To bych nepovažoval úplně za fail místního fora. Spíš za fail místa, který by mohlo mít stejný název, jako tady políčko na foru. Pole pro název karty by (podle mě) mělo mít náhodně generovaný jednorázový název, aby nevznikl právě tenhle problém. Mimochodem - ještě lepší by bylo, kdyby sis v prohlížeči vypnul automatický doplňování... Obzvlášť po tomhle "incidentu", když vidíš, co může způsobit.

tomasfuk

Re:Root po mě chce číslo mojí karty
« Odpověď #4 kdy: 24. 03. 2017, 12:45:33 »
Aha, on si někdo ukládá číslo karty do prohlížeče...


pb.

Re:Root po mě chce číslo mojí karty
« Odpověď #5 kdy: 24. 03. 2017, 13:39:02 »
Aha, on si někdo ukládá číslo karty do prohlížeče...

To si dělá prohlížeč (chrome) sám. Nechápu uvažování těch lidí okolo chrome – když se na webu X použíje pro pro pole z názvem »name« hodnota »Franta«, automaticky se nacpe do stejně pojmenovaného pole na webu Y taky hodnota »Franta«. Lezu z toho po zdi.

tomasfuk

Re:Root po mě chce číslo mojí karty
« Odpověď #6 kdy: 24. 03. 2017, 13:50:17 »
Můj Chrome to nedělá, vyplňování mám vypnuté. Pokud se ale nepletu, lze nastavit, aby se Chrome vždy před uložením dat z formuláře dotázal a pokud se jedná o platební formulář, toto povolení od uživatele snad nedostane. Ať se tedy pole na na číslo karty jmenuje franta nebo pepa, číslo karty do něj neuloží, takže když na rootu mají taky frantu nebo pepu, nemá se do něj co vyplnit.

chrome://settings/
chrome://settings/autofill

Koukám ale, že je zde vysloveně možnost uložit platební kartu. Nikdy jsem to nepoužil. Zkontroluj, zda to nebere číslo karty právě odtud.

Pokud jsou pole pojmenována stejně, třeba email, logicky to do nich asi bude nabízet stejný obsah. Pokud pak někdo kolonku na číslo karty pojmenuje email, asi to není úplně bezpečné místo k uvádění platebních údajů.

Věřím, že když si uložím číslo karty například z kolonky na PayPalu, jinde mi ho to nabízet nebude, protože každá normální platební brána toto bude mít dobře ošetřené. Pravděpodobně mi to nebude znovu nebude nabízet tu kartu ani na PP, protože se příště bude jmenovat kolonka jinak.

Lukas Dzunko

Re:Root po mě chce číslo mojí karty
« Odpověď #7 kdy: 24. 03. 2017, 14:48:45 »
Ja mam chrome a pred vlozenim cisla karty sa spyta na google heslo, alebo cvv. Nespominam si, ze by som to nejak specialne nastavoval ...

XGGR

Re:Root po mě chce číslo mojí karty
« Odpověď #8 kdy: 24. 03. 2017, 14:56:01 »
A ešte k tomu číslo tej karty ukladá do tvojho google účtu na ich server a ponúkne ho všade kde si prihlásení. Samozrejme bez cvv. Znie to desivo a aj tak to používam.