Jak ISP zjistí IP adresu pro policii

Pohodář

Re:Jak ISP zjistí IP adresu pro policii
« Odpověď #75 kdy: 11. 03. 2017, 11:05:59 »
Vítej v 21. století, Tuxíku https://www.youtube.com/watch?v=ohmajJTcpNk

Věří-li někdo nějakýmu digitálnímu záznamu, je zkrátka naivní a není mu pomoci...

Zfalšovat lze prostě cokoliv, stačí mít motiv a dostatek zdrojů... Pac a pusu.


Re:Jak ISP zjistí IP adresu pro policii
« Odpověď #76 kdy: 13. 03. 2017, 16:57:18 »
Jenže "jen" na základě těch vydaných dat nebudete obvinění. Ale bude to jeden z "důkazu" ktarý bude přiložený k obvinění. A hlavně až po domovní prohlídce, zabavení veškeré výpočetní techniky, na které bude provedena patřičná kriminialisticka počitačová expertíza. A až po (ne)získání všech důkazu (ne)budete obvinění...

JardaP .

 • *****
 • 11 064
  • Zobrazit profil
  • E-mail
Re:Jak ISP zjistí IP adresu pro policii
« Odpověď #77 kdy: 13. 03. 2017, 17:18:02 »
@Libor Lacina: Ted je jeste otazka, jak v CR resi justice teroristy, pedofily a pedofilni teroristy, kteri maji sifrovany disk a leknutim zapomneli heslo v okamziku, kdy jim chlupati vyrazili dvere.

lojzak

Re:Jak ISP zjistí IP adresu pro policii
« Odpověď #78 kdy: 13. 03. 2017, 18:09:25 »
@JardaP.

Obviněný přece nesmí být nucen vypovídat sám proti sobě, ne?

JardaP .

 • *****
 • 11 064
  • Zobrazit profil
  • E-mail
Re:Jak ISP zjistí IP adresu pro policii
« Odpověď #79 kdy: 13. 03. 2017, 19:06:59 »
Obviněný přece nesmí být nucen vypovídat sám proti sobě, ne?

No to je prave otazka. Prave, ze posledni dobou se rozsiruji tendence povazovat nevydani hesla/klicu za obstrukci spravedlnosti, ktera je jiz sama o sobe trestna, ne-li rovnou za priznani viny. Tusim, ze okolo toho byl nejaky kraval v USA a Britanii. Tak by me zajimalo, co tomu rikaji u nas.


j

Re:Jak ISP zjistí IP adresu pro policii
« Odpověď #80 kdy: 13. 03. 2017, 19:45:04 »
...Tak by me zajimalo, co tomu rikaji u nas.
(zatim) zhruba toliko, ze ti samo budou vyhrozovat (idealne si to nahrajes, pak bude sranda, pravnici takovy nahravky zboznujou). Kdyz nevymeknes, tak nemaj nic. Samo sekundarne ti budou (zcela bezduvodne, data se daj 1:1 okopirovat) odmitat vydat HW.

Pak mas asi takovy moznosti, ze bud to nechas vyhnit, a oni ti za rok nebo dva nebo tri ... ty veci vratej (v dezolatnim stavu) nebo to das k soudu, a za 10, 15 let vysoudis par mega ... z cehoz 90% budou naklady rizeni ktery zblajzli pravnici (a tys je musel zacalovat bez ohledu na vysledek pekne predem).

BTW: Nasim soudum (ani tomu NS) nevadej ani dukazy ziskany nelegalne. https://www.novinky.cz/krimi/431706-v-podmince-jezdil-s-auty-po-dilne-skoncil-za-mrizemi.html protoze pokud bylo vydano povoleni ke sledovani "kvůli podezření z přečinů podílnictví, legalizace výnosů z trestné činnosti a pojistného podvodu" tak neni mozny zadny takto porizeny material pouzit pri dokazovani jakekoli jine cinnosti. Navic zjevne NS ani netusi, co je to rizeni, protoze rizeni muzes pachat vyhradne na verejnych komunikacich, na svy zahrade nebo svym dvore nepotrebujes vubec RP (a z pohledu zakona neridis). Zajimalo by me, proc zaroven nezavrou vsechny ty 5+ prcky, co zcela zjevne uzivaj motorovy vozidlo bez RP ... treba na okruzich nebo loukach.

M.

Re:Jak ISP zjistí IP adresu pro policii
« Odpověď #81 kdy: 13. 03. 2017, 21:38:47 »
J: Nu, že záznam byl z účelem dokázání obchodování s čórkama a použili ho na to, že jezdil po servisu, to je prasárna. Pozor. Zákaz řízní motorovch vozidel se vztahuje na všechny typy pozemních komunikací. Pokud bude mít servis, tak prostor před ní, byť uzavřen, bude mít kolaudované jako parkoviště a případně tam bude i nějaká neveřejná účelová komunikace. Stejně tak je účelová komunikace podlaha uvnitř té budovy servisu. A tak i na té musíš mít řidičák. Pokud by jezdil po poli (což není pozemní komunikace), tak ŘP nepotřebuje a ani zákaz tam neplatí. A je tu i pokrok (rozhodnutí NS z cca 2013), dříve byla snaha za porušení zákazu řízení i brát, pokud jsi to auto jen tlačil vlastní silou...
Takže prcek jezdící po poli je v pohodě, to nepadá pod definici pozemní komunikace.

M.

Re:Jak ISP zjistí IP adresu pro policii
« Odpověď #82 kdy: 13. 03. 2017, 21:45:18 »
Nepochopil jsi pointu, o kterou mi šlo. Každý ISP může zjistit spoustu věcí, pokud se chováš na internetu jako normální člověk - prostě ho používáš, neřešíš nějakej tor, vpn atd. S tím nikdo nic nenadělá a je to jen na slušnosti jednotlivců, jak se k tomu postaví. Předpokládám, že se určitě najde nějaký zákon, pod který by mohlo spadat takové šmírování bez vědomí/souhlasu šmírovaného. Ale o co mi jde... stát nařídil šmírovat a 9 měsíců šmírování uchovávat, ale jako obvykle neřekl B, když už řekl A. Očekával bych, že zároveň s požadavkem na šmírování, když už to musí být, taky někdo řekne, jak s daty nakládat, kdo a za jakých okolností k nim má mít přístup a to nejen ze strany státu/PČR/soudu, ale taky ze strany ISP - nějaký požadavky na bezúhonnost, možná nějaká obdoba nakládání s osobními údaji atd. Já rozumím tomu, že se to bude blbě kontrolovat, nebo dokazovat, ale to je problém spousty zákonů a stejně existují.

Legislativa, jak má ISP k datům přistupovat, co s nima a kdo může dělat, stejně tak požadavky na zpracování příslušných provozních předpisů a dokumentování co se s tím děje existuje, stejně tak jsou i požadavky, že má ISP vést evidenci všech žádostí o data. A toto vše může kontrolovat ČTU, něco ÚOOÚ (a od května 2017 se nám to celé ještě zpřísní globálně).
Ale je asi fakt, že skoro žádný alternativní ISP dle toho nejede a ani ČTU/ÚOOÚ moc nekontroluje. To je pro alternativní ISP jediná šance, kdyby ČTU šlapalo všem po krku a chtělo dodržování všeho, co je v legislativě, tak 2/3 alternativních ISP už neexistují...

Il Komandéro

Re:Jak ISP zjistí IP adresu pro policii
« Odpověď #83 kdy: 13. 03. 2017, 23:40:50 »
(zatim) zhruba toliko, ze ti samo budou vyhrozovat (idealne si to nahrajes, pak bude sranda, pravnici takovy nahravky zboznujou). Kdyz nevymeknes, tak nemaj nic.

Přesně. Fakt, že někdo (oficiáně) našel (na základě indicií pochybné autentičnosti, tj. tzv. "logů") v nějakém někým zakoupeném (a používaném) zařízení jakýkoliv (podle všeho) ilegální digitální materiál, je důvodem maximálně tak k podezření a podnětem pro další šetření. Samo o sobě to prostě nic nedokazuje (stejně jako DNA na místě činu). Jakýkoliv überbezpečný operační systém, SW či HW je bezpečný a důvěryhodný asi jako odjištěný granát v ruce skokana.

Každopádně je patrné, že propaganda funguje (žel bohu) dobře. (Nejen) někteří (samozvaní) experti (nejen) na rootu věří v nepopiratelnost technologie a její (magickou) absolutní schopnost a oddanost lidstvu. Facepalm! Naděje umírá poslední, takže veřím, že stále existuje dostatek myslících lidí, kterým nespadla hlava do prdεle...

Tuxik

 • *****
 • 1 473
  • Zobrazit profil
  • E-mail
Re:Jak ISP zjistí IP adresu pro policii
« Odpověď #84 kdy: 14. 03. 2017, 06:31:00 »
Legislativa, jak má ISP k datům přistupovat, co s nima a kdo může dělat, stejně tak požadavky na zpracování příslušných provozních předpisů a dokumentování co se s tím děje existuje...
No, možný to je, nepopírám, ale v době zavedení tohoto šmírovacího zákona byly instrukce zhruba na úrovni toho nového cenzurního - všichni něco museli a nevěděli co, museli to nějak dělat, ale nevěděli jak a jediná jasná věc byly pokuty... Taková česká klasika. Naštěstí, jak jsem psal dříve, ani patřičné orgány vůbec netušili, co s tím.

JardaP .

 • *****
 • 11 064
  • Zobrazit profil
  • E-mail
Re:Jak ISP zjistí IP adresu pro policii
« Odpověď #85 kdy: 14. 03. 2017, 11:44:17 »
Naděje umírá poslední, takže veřím, že stále existuje dostatek myslících lidí, kterým nespadla hlava do prdεle...

Bych to s tim optimizmem neprehanel. Urcite jich nebude vic, nez tak 2/km2.