Nekompatibilita Windows 10 a starých programů

čumil

Re:Nekompatibilita Windows 10 a starých programů
« Odpověď #135 kdy: 01. 03. 2017, 21:58:31 »
tak zrovna libreoffice patri k tem par aplikacim z oss co jsem zatim poznal, ktere jsou kvalitni a snesou srovnani s komercnimi aplikacemi

Je mi líto, ale LO nesahají MSO ani po kotníky. Což se nejlépe pozná, pokud děláte sofistikovanější věci a používáte třeba VBA. Totéž platí i pro produktivitu, obyčejný předem definovaný graf uděláte v MSO za zlomek času. Prostě proto, že "komunitu" nějaká produktivita nezajímá, ona se dokonale dovede vyžít hraním v nějakých postranních panelech. A to vůbec nemluvě o takových věcech jako je kvalitní dokumentace a dostatek odborné literatury.

Zkuste se někdy zamyslet, proč si firmy kupujou software - opravdu si myslíte, že si to neumí spočítat?  Příjímali jste někdy nějakýho člověka  máte ponětí kolik študáků běžnýho neIT oboru "umí" v LibreOpice? Skoro nikdo.

A s trollením o nějakých padajících Windows jděte do háje, to jste zastydli tak před 15 lety.
Ako som uz pisal vyssie. Linux je viera a viera ignoruje fakty. Takze s nimi sa nevyhadas. Jednoducho sa neda s nimi viest konstruktivna debata.
ty si ten pravej na to kecat o víře :D
ani mě nepřekvapuje že si zalezlej i do MS řitě


Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nekompatibilita Windows 10 a starých programů
« Odpověď #136 kdy: 01. 03. 2017, 22:02:19 »
@jpu: Se ted bavim s MS SW. Potrebuju zmemnsit oddil a ten Disk Manager asi psal nejaky dvojity gnius. Kliknu, reknu Shrink: "Querrying volume for shrinkable place". Nakonec za 5 minut naskoci dialog, nacvakam cislo, odeslu: "Parametr incorrect" a ta sracka se zavre a smytec. Tak znovu: kliknu, reknu Shrink: "Querrying volume for shrinkable place" a zase 5 minut v zadeki. Opravdu, MS SW je nejlepsi.
Já o víkendu přeinstalovával NB jednomu příbuznýmu (pro cizí už na to kašlu), protože po několika měsících přišel na to, že W10 fakt ne... Bohužel teda na W7, bo dělá v ACADu... super, celou sobotu sem se ten krám snažil ukecat, že ovladače stažený ze stránek HP pro W7 jsou opravdu ty správný, poté následovala instalace aktualizací... super... kupodivu jsem chytil záhadný okno, kdy zrovna widloupdate fungoval, takže to trvalo asi jenom 6 hodin, s asi 8 restartama, kdy se vždy po restartu záhadně objevily nový aktualizace, který tam předtím nebyly.... Když se to konečně všechno nainstalovalo, tak jsem v neděli s dobrým pocitem, že je 0 dostupných aktualizací začal instalovat další SW. Odskočím si na oběd a na monitoru hláška instaluji aktualizace 1 z 16??? WTF? Absolutní nezájem o to, že to zrovna kopírovalo skoro 700GB dat z externího disku, prostě to v půlce utnul a začal se aktualizovat.... labůžo... Normálně jsem v pondělí myslel, že ani nepojedu do práce, jaký jsem měl myšokřeče v zápěstí, protože držet volant byl fakt hnus...

čumil

Re:Nekompatibilita Windows 10 a starých programů
« Odpověď #137 kdy: 01. 03. 2017, 22:09:59 »
@jpu: Se ted bavim s MS SW. Potrebuju zmemnsit oddil a ten Disk Manager asi psal nejaky dvojity gnius. Kliknu, reknu Shrink: "Querrying volume for shrinkable place". Nakonec za 5 minut naskoci dialog, nacvakam cislo, odeslu: "Parametr incorrect" a ta sracka se zavre a smytec. Tak znovu: kliknu, reknu Shrink: "Querrying volume for shrinkable place" a zase 5 minut v zadeki. Opravdu, MS SW je nejlepsi.
Já o víkendu přeinstalovával NB jednomu příbuznýmu (pro cizí už na to kašlu), protože po několika měsících přišel na to, že W10 fakt ne... Bohužel teda na W7, bo dělá v ACADu... super, celou sobotu sem se ten krám snažil ukecat, že ovladače stažený ze stránek HP pro W7 jsou opravdu ty správný, poté následovala instalace aktualizací... super... kupodivu jsem chytil záhadný okno, kdy zrovna widloupdate fungoval, takže to trvalo asi jenom 6 hodin, s asi 8 restartama, kdy se vždy po restartu záhadně objevily nový aktualizace, který tam předtím nebyly.... Když se to konečně všechno nainstalovalo, tak jsem v neděli s dobrým pocitem, že je 0 dostupných aktualizací začal instalovat další SW. Odskočím si na oběd a na monitoru hláška instaluji aktualizace 1 z 16??? WTF? Absolutní nezájem o to, že to zrovna kopírovalo skoro 700GB dat z externího disku, prostě to v půlce utnul a začal se aktualizovat.... labůžo... Normálně jsem v pondělí myslel, že ani nepojedu do práce, jaký jsem měl myšokřeče v zápěstí, protože držet volant byl fakt hnus...
co čekat
wokna jsou jedinej system kterej je schopnej se vlastni vahou posrat
už kolikrat sem opravoval logovani do W7 ktere se zčistajasna zesralo

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nekompatibilita Windows 10 a starých programů
« Odpověď #138 kdy: 01. 03. 2017, 22:12:29 »
@Tuxik: Jo, to jsem absolvoval pred par tydny. Akorat tam tedy nebylo to okno, kdy updaty jely tak nejak samy od sebe, ale musel jsem je asi hodinu presvedcovat. Uprimnou soustrast.

jpu

Re:Nekompatibilita Windows 10 a starých programů
« Odpověď #139 kdy: 01. 03. 2017, 22:18:59 »
ty si ten pravej na to kecat o víře :D
ani mě nepřekvapuje že si zalezlej i do MS řitě
no a ty si zalezeny v linuxovej riti a hlavne asi v tej svojej, preto ta ani ziadna holka nechce (vid. predosle diskusie)


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nekompatibilita Windows 10 a starých programů
« Odpověď #140 kdy: 01. 03. 2017, 23:42:22 »
Odkud sem ti kreteni porad lezou? Ani neni leto, aby to mohlo byt mozkozravou amebou. Nebo nekde bez nahrady zrusili nejaky blazinec ci jiny ustav?

Lol Phirae

Re:Nekompatibilita Windows 10 a starých programů
« Odpověď #141 kdy: 02. 03. 2017, 03:06:27 »
@jpu: Se ted bavim s MS SW. Potrebuju zmemnsit oddil a ten Disk Manager asi psal nejaky dvojity gnius. Kliknu, reknu Shrink: "Querrying volume for shrinkable place". Nakonec za 5 minut naskoci dialog, nacvakam cislo, odeslu: "Parametr incorrect" a ta sracka se zavre a smytec. Tak znovu: kliknu, reknu Shrink: "Querrying volume for shrinkable place" a zase 5 minut v zadeki. Opravdu, MS SW je nejlepsi.

Z toho si nic nedělej. Zbrusu nový dlaždicoidní výplod MS (čistá nová instalace) se pro změnu neumí svým vlastním zálohovacím programem zazálohovat.

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-update/windows-10-system-image-backup-0x80780038-error/c8376bf9-8bad-4c87-9ebf-1620be550aa5

To muselo dát hodně přemýšlení takhle to dokurvit. A ta inteligentní chybová hláška, no prostě paráda.


j

Re:Nekompatibilita Windows 10 a starých programů
« Odpověď #143 kdy: 02. 03. 2017, 07:52:15 »
...
Na to je nejlepsi wsusoffline, si to predstav, vpodstate blbej script ... a udela to, co M$ nezvladne ani za dny, behem par minut (nalezeni a stazeni VSECH aktualizaci) ... a zazrak, dokonce kdyz to zaskrtnes, tak ty restarty a opakovany instalace dela zcela sam, takze u toho jak kkt nemusis sedet.

spasitel

Re:Nekompatibilita Windows 10 a starých programů
« Odpověď #144 kdy: 02. 03. 2017, 07:53:28 »
Po dlouhym case jsem opet zavital na root a nestacim se divit, co to tady je za voly, kteri kurvi kazdou diskuzi.

to jpu: ty jses nejak mimo, placas ani nevis co, slovenskej MS troll, nechapu, proc lezes na linuxovy fora
to Jardo: uz jsi si nasel holku nebo porad honis ptaka pod stolem?
to cumil: takovej debil jako ty by nemel lezt mezi spolecnost, protoze se neumis vyjadrovat a muzes byt pro spolecnost nebezpecnej

PS: Bezte si hrat a MacOS rulez!

Michal Kovacic

Re:Nekompatibilita Windows 10 a starých programů
« Odpověď #145 kdy: 02. 03. 2017, 08:29:28 »
Je naprosto fascinující, jak se většina diskusí změní v okamziku, kdy se v ni objeví některé "známe" jméno... za ta léta co tohle čtu jsem se mnoho dověděl ale přestávám sledovat tok v okamžiku, kdy se zde objeví kdokoli typu 'j...', čumil, Ivan a par dalších.

Nicméně, jenom abych pochopil motivaci - považujete anonymní nadávky a znevazovani diskutujicich za legraci nebo sport nebo vlastně proč? Moc dik...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nekompatibilita Windows 10 a starých programů
« Odpověď #146 kdy: 02. 03. 2017, 08:48:17 »
@Lol Phirae: Uzasne! A takove jednoduche a primocare reseni, ktere hned kazdeho napadne....

@jpu: Jiste, Widle jsou mnohem lepsi, s temi si clovek vyhraje. Jsem ted preklonoval Widle 7 z odchazejiciho disku na jiny. Samozrejme s pomoci nastroju z Linuxu a widloutility ktera nebyla od MS. Mimojine jsem na tom disku pak uklidil asi 20 GB docasnych souboru. Tricet let tu ta sracka smrdi a jeste si po te dobe po sobe neumi uklidit na disku, navic ma docasne soubory rozptylene po nekolika adresarich!

To ale jeste nic neni. Resil jsem pred par tydny jine W7, ktere nenabootovaly po zapnuti celodiskove komprese. Takovy mensi bug ve Widlich 7. A v tom stroji je 64 GB SSD, pulka z toho byly docasne soubory! Opravdu OS pro BFU - ten to obratne vyresi zapnutim komprese a ziska cihlu.

jpu

Re:Nekompatibilita Windows 10 a starých programů
« Odpověď #147 kdy: 02. 03. 2017, 09:01:45 »
vy ste ako jehovisti. aj ti sa snazia ludi presvedcit na ich vieru, tak ako to robite vy v pripade linuxu. Takych fanatikov ako ich je na roote, clovek len tak nestretne.  ;D

j

Re:Nekompatibilita Windows 10 a starých programů
« Odpověď #148 kdy: 02. 03. 2017, 09:04:50 »
2JardaP: A to si jste pripocti to, ze kazda jedna appka si zavadi temp vlastni, nainstalujes nv drivery ... a hned mas c:\nvidia ... hromady tempu najdes v user profilu ... nejuzasnejsi sou pak ty, ktery se naserou do roaming, to aby se to pekne pri kazdym prihlaseni a odhlaseni hodinu syncovalo na sit.

Lol Phirae

Re:Nekompatibilita Windows 10 a starých programů
« Odpověď #149 kdy: 02. 03. 2017, 10:33:16 »
@Lol Phirae: Uzasne! A takove jednoduche a primocare reseni, ktere hned kazdeho napadne....

Řešení mimochodem nefunguje, protože ta věc je tak debilní, že si nastaví ukládání stínových kopií z toho oddílu pro zálohování na to C:\ které se zálohuje, čímž se to jaksi zacyklí a samozřejmě nemůže nikdy fungovat. Takže řešením je triviální příkaz

Kód: [Vybrat]
vssadmin resize shadowstorage /for:E /on:E /maxsize=unbounded
což samozřejmě napadne každého debila.

 ;D ;D ;D :D :D :D :o :o :o