TouchScreen na Linuxu

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
TouchScreen na Linuxu
« kdy: 24. 02. 2017, 11:36:25 »
Ahoj....
dostalo se mi pod ruky několik starších Touchscreenů TM 150
http://image.ec21.com/image/steven0406/oimg_GC01398379_CA01398457/TM-150_POS_Touch_Monitor.jpg

existuje způsob na desktopu s Debianem 8, jsem ochoten nasadit i jinou distribuci...rozchodit Touchscreen?

díky
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TouchScreen na Linuxu
« Odpověď #1 kdy: 24. 02. 2017, 11:59:56 »
Celkem mě překvapuje, že to nejede samo, ale jinak výrobce dodává drivery i pro linux... http://support.elotouch.com/Download/Drivers/DriverDownload/default.aspx

Activator

Re:TouchScreen na Linuxu
« Odpověď #2 kdy: 24. 02. 2017, 12:02:32 »
To nevypada na Elotouch spise na Adlink. Jestli to je od Adlinku tak tezko. Samotny driver maji na strance jen pro windows i kdyz se chlubi podporou linuxu. Ale to maji spise zabundlovane v tom jejich LabView softu. Kdyz ti to staci pro windows tak tady:
http://www.adlinktech.com/PD/web/PD_detail.php?pid=1413 a kdyz se ti nechce registrovat tak pomuze http://bugmenot.com/view/adlinktech.com

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TouchScreen na Linuxu
« Odpověď #3 kdy: 24. 02. 2017, 12:39:25 »
No podle obrázků to bude spíš Elotouch... ale stoprocentně to taky netvrdím... google na to najde milióny nesmyslů...

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TouchScreen na Linuxu
« Odpověď #4 kdy: 24. 02. 2017, 13:03:21 »
hoši díky za tipy....
mam ten monitor připojen na COM a vypadá to, že ten ELO driver bude komunikovat jen po USB. Jdu koupit USB A-male <-> A-male
a vyzkousim, ten ELO driver
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TouchScreen na Linuxu
« Odpověď #5 kdy: 24. 02. 2017, 15:18:40 »
hoši právě jsem zapojil monitor s USB kabelem a zkusil touch na obrazovku.....woooow...fachčí! už jen vykalibrovat
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TouchScreen na Linuxu
« Odpověď #6 kdy: 24. 02. 2017, 17:24:36 »
@ZAJDAN: A ted si predstav tu rozkos az si zapojis i ty ostatni!

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TouchScreen na Linuxu
« Odpověď #7 kdy: 24. 02. 2017, 18:19:49 »
@ZAJDAN: A ted si predstav tu rozkos az si zapojis i ty ostatni!
:) zatím ale není rozkos ani z toho jednoho
na kalibraci jsem pouzil xinput-calibrator a vystup ulozil do
/usr/share/X11/xorg.conf.d/99-calibration.conf
rebootnul, ale souradnice stale rozhozene.....zacinam mit podezdreni, zda s tim muze souviset driver GPU
v desktopu je Radeon serie X 1000, ale zadnej driver jsem nenasadil...necham jsem to defaultni co nainstaloval debian 8
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Re:TouchScreen na Linuxu
« Odpověď #8 kdy: 24. 02. 2017, 18:43:46 »
Nepoužíva Adlink stále snímač od 3M
a  radič  od Penmount? a označuje ho ako 3M.

Pelnmount sú  riadni exoti. Musí sa im napísať e-mail, kde napíšete distribúciu  a jej verziu a verziu jadra  a za tri dni dodajú proprietárny ovládač pre túto kombináciu, ktorý  funguje. Akurát  zistiť, že je to Penmount mi trvalo pri RS232 radiči na konfigurovateľnom RS242/RS422/RS485 porte mesiac...

k tomu configu, /etc/X12/xorg.conf môže "prebyť ten Váš config"

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TouchScreen na Linuxu
« Odpověď #9 kdy: 24. 02. 2017, 18:56:52 »
k tomu configu, /etc/X12/xorg.conf môže "prebyť ten Váš config"
xorg.conf vubec nemam..spis nejaky jiny conf pro X11 by mohl pachat tyto trable
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TouchScreen na Linuxu
« Odpověď #10 kdy: 24. 02. 2017, 19:03:57 »
co je jeste zvlastni:
Kód: [Vybrat]
xinput list
⎡ Virtual core pointer                    id=2 [master pointer  (3)]
⎜   ↳ Virtual core XTEST pointer              id=4 [slave  pointer  (2)]
⎜   ↳ SIGMACHIP USB Keyboard                  id=9 [slave  pointer  (2)]
⎜   ↳ USB Optical Mouse                        id=10 [slave  pointer  (2)]
⎜   ↳ eGalax Inc. USB TouchController          id=11 [slave  pointer  (2)]
⎜   ↳ eGalax Inc. USB TouchController          id=12 [slave  pointer  (2)]
⎣ Virtual core keyboard                    id=3 [master keyboard (2)]
    ↳ Virtual core XTEST keyboard              id=5 [slave  keyboard (3)]
    ↳ Power Button                            id=6 [slave  keyboard (3)]
    ↳ Power Button                            id=7 [slave  keyboard (3)]
    ↳ SIGMACHIP USB Keyboard                  id=8 [slave  keyboard (3)]
eGalax Inc. USB TouchController je tam 2x
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Re:TouchScreen na Linuxu
« Odpověď #11 kdy: 13. 06. 2018, 23:26:59 »
Náhodou jsem v googlu zakopl o tohle vlákno na rootu a domnívám se, že to téma je nadále aktuální. Svůj aktuální pohled na věc jsem popsal zde. A možná ho budu zanedlouho aktualizovat ;-)