Lepší upltatnění - PHP nebo Python?

Werner

Re:Lepší upltatnění - PHP nebo Python?
« Odpověď #30 kdy: 17. 02. 2017, 18:34:36 »
Nejen PHP je na blogísky, to Django také. Na jednoduché věci super věc, ale jakmile chce člověk víc, tak není šance. Pro začátek ale fajn a  později můžete použít něco lepšího.

No jo, třeba takovej Instagram, to je jenom takovej blogísek....


javaman ()

Re:Lepší upltatnění - PHP nebo Python?
« Odpověď #31 kdy: 17. 02. 2017, 18:38:08 »
Tak určitě vzali Django a rozjeli na tom Instagram :D

Kit

Re:Lepší upltatnění - PHP nebo Python?
« Odpověď #32 kdy: 17. 02. 2017, 19:04:32 »
Kvalitní frameworky jsou hlavní výhoda pythonu. PHPkaři v minulosti až moc ujížděli na návrhových vzorech a různých javismech. Moderní PHP moc neznám.
V posledních pár letech jsem po velmi dlouhé odmlce k PHP trochu přičichnul a dost mě překvapilo, jak silně konverguje k Javě. Nevím zda je to úplně šťastná volba.

Podoba programů v PHP a v Javě je skutečně výrazná. Rozdíl je v tom, že PHP je mnohem variabilnější, což je samozřejmě dvojsečné. Na druhou stranu není zvykem dělat v PHP tolik zbytečností jako v Javě, například práce s kolekcemi je mnohem jednodušší a pružnější.

čumil

Re:Lepší upltatnění - PHP nebo Python?
« Odpověď #33 kdy: 17. 02. 2017, 19:17:57 »
Na webhosting s PHP si můžeš dát tak leda osobní blog ve wordpressu.

To není pravda. Může na tom běžet cokoli.

Může, ale profík to neudělá. Na blogísek to klidně použij.

Jak mi vysvětlil jeden známý, mít firmu co produkuje PHP aplikace je dobrý obchodní plán, protože vždycky sežene velmi levné programátory.

I ten vývoj jde v PHP o něco rychleji, takže celkově je ten výsledný produkt levnější a konkurenceschopnější.

jak si na to prisel?

Python kod by mel byt kratsi a citelnejsi
A PHP web frameworky proti  Django/Flask taky nic moc

A nejlepší a nejrychlejší je stejně Java, takže nevím, co tu vůbec řešít s nějakými paskvily.
Nejrychlejší je assembler.
a kdes na to přišel králi matematických důkazů a uteklejch čoklů ? :D
co když ti řeknu že takřka nikdo nedokáže napsat rychlejší ASM kód než dnešní kompilery (gcc, clang ...)?
Jediný zrychlení můžeš vymáčknout SIMD instrukcema ... zatím.

javaman ()

Re:Lepší upltatnění - PHP nebo Python?
« Odpověď #34 kdy: 17. 02. 2017, 19:24:11 »
Nebuď na zboje zlej, dyť to tam potom psal ;D S tím se dá celkem souhlasit. Takový běžný programování, no.


ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lepší upltatnění - PHP nebo Python?
« Odpověď #35 kdy: 17. 02. 2017, 19:35:05 »
Pokud chceš dělat webové aplikace, tak se lépe uplatníš s PHP, protože běhá skoro všude. Pokud však chceš dělat desktopové aplikace nebo CLI skripty, mnohem lepší bude Python.

Čím to teda je, že jsem PHP dávno opustil a dělám (nejen) webové věci v Pythonu? ;)

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lepší upltatnění - PHP nebo Python?
« Odpověď #36 kdy: 17. 02. 2017, 19:37:07 »
Jak mi vysvětlil jeden známý, mít firmu co produkuje PHP aplikace je dobrý obchodní plán, protože vždycky sežene velmi levné programátory.

I ten vývoj jde v PHP o něco rychleji, takže celkově je ten výsledný produkt levnější a konkurenceschopnější.

V PHP rychleji oproti Pythonu? No to jistě. To co udělám v Pythonu za 14 dní to mi trvalo v PHP 3+ měsíce a navíc samé bezpečnostní problémy.

Kit

Re:Lepší upltatnění - PHP nebo Python?
« Odpověď #37 kdy: 17. 02. 2017, 19:49:10 »
I ten vývoj jde v PHP o něco rychleji, takže celkově je ten výsledný produkt levnější a konkurenceschopnější.

V PHP rychleji oproti Pythonu? No to jistě. To co udělám v Pythonu za 14 dní to mi trvalo v PHP 3+ měsíce a navíc samé bezpečnostní problémy.

Tak proč sis ty bezpečnostní problémy do toho PHP dával? Nedávej je tam. Budeš mít pokoj a zkrátíš dobu vývoje.

javaman ()

Re:Lepší upltatnění - PHP nebo Python?
« Odpověď #38 kdy: 17. 02. 2017, 19:58:10 »
I ten vývoj jde v PHP o něco rychleji, takže celkově je ten výsledný produkt levnější a konkurenceschopnější.

V PHP rychleji oproti Pythonu? No to jistě. To co udělám v Pythonu za 14 dní to mi trvalo v PHP 3+ měsíce a navíc samé bezpečnostní problémy.

Tak proč sis ty bezpečnostní problémy do toho PHP dával? Nedávej je tam. Budeš mít pokoj a zkrátíš dobu vývoje.

Ne každý dělá jen svoje domácí projekty. Normální lidi vemou pořádný FW, třeba jako Spring a na tom to postaví. Za týden mám to, co ty bys dělal půl roku.

Werner

Re:Lepší upltatnění - PHP nebo Python?
« Odpověď #39 kdy: 17. 02. 2017, 20:32:03 »
I ten vývoj jde v PHP o něco rychleji, takže celkově je ten výsledný produkt levnější a konkurenceschopnější.

V PHP rychleji oproti Pythonu? No to jistě. To co udělám v Pythonu za 14 dní to mi trvalo v PHP 3+ měsíce a navíc samé bezpečnostní problémy.

Tak proč sis ty bezpečnostní problémy do toho PHP dával? Nedávej je tam. Budeš mít pokoj a zkrátíš dobu vývoje.
Bezpečnostní problémy jsou inherentní součást PHP, nemusí je tam dávat. Než začneš psát nesmysly, zkus si něco v PHP napsat, a nemyslim Hello World ale webovou aplikaci (klidně i menší).

Kit

Re:Lepší upltatnění - PHP nebo Python?
« Odpověď #40 kdy: 17. 02. 2017, 20:44:36 »
Bezpečnostní problémy jsou inherentní součást PHP, nemusí je tam dávat. Než začneš psát nesmysly, zkus si něco v PHP napsat, a nemyslim Hello World ale webovou aplikaci (klidně i menší).

Místo nesmyslů zkus raději ty bezpečnostní problémy popsat trochu blíže. Ale nedávej sem nic z toho, co se nepoužívá, protože když je někdo blb, tak ty bezpečnostní problémy udělá v každém jazyce.

MOSKYT

Re:Lepší upltatnění - PHP nebo Python?
« Odpověď #41 kdy: 18. 02. 2017, 10:19:35 »
PHP nema jednu jedinou vec kterou by mu mohl Python zavidet.

Kit

Re:Lepší upltatnění - PHP nebo Python?
« Odpověď #42 kdy: 18. 02. 2017, 10:47:56 »
PHP nema jednu jedinou vec kterou by mu mohl Python zavidet.

Interface? Volitelné typování parametrů funkce? Heredoc?

javaman ()

Re:Lepší upltatnění - PHP nebo Python?
« Odpověď #43 kdy: 18. 02. 2017, 13:34:31 »
PHP nema jednu jedinou vec kterou by mu mohl Python zavidet.

Interface? Volitelné typování parametrů funkce? Heredoc?

+1

karel

Re:Lepší upltatnění - PHP nebo Python?
« Odpověď #44 kdy: 18. 02. 2017, 14:06:20 »
Obojí, každý jazyk je dobrý na něco jiného. Nemá smysl věnovat se jen jednomu, je dobré umět více jazyků