IPv6 Orange DSL

irdkwnsic

IPv6 Orange DSL
« kdy: 15. 02. 2017, 21:28:28 »
Dobrý večer,

má niekto skúsenosti s implementáciou IPv6 v sieti operátora Orange SK? Akým spôsobom sú prideľované adresy?

Zatiaľ som našel iba to, že je pridelený prefix /56 (nie statický WTF!?) a IPv4 konektivita je zabezpečená pomocou technológie Dual-Stack Lite.


Ondro

Re:IPv6 Orange DSL
« Odpověď #1 kdy: 15. 02. 2017, 22:02:20 »
Neviem ako to maju riesene. Priznam sa, ze neviem ani ako su na tom s IPv6 ostatny ISP.
Viem jednu vec, ze  Orange by som nechcel ako ISP. Su to velky spekulanti. Osobne by som sa pozrel po inom ISP.

Cerstvy pripad z pred tyzdna-jeden chlapik presiel s DSL k nim od ineho ISP a musel si zobrat od nich aj router, lebo ten stary, co mal mu nezapoja, ze musi mat router od nich.

Uz len preto, ze za pevny rozsah IPv6 chcu poplatok by som sa im vyhol.

Re:IPv6 Orange DSL
« Odpověď #2 kdy: 16. 02. 2017, 09:33:34 »
Cerstvy pripad z pred tyzdna-jeden chlapik presiel s DSL k nim od ineho ISP a musel si zobrat od nich aj router, lebo ten stary, co mal mu nezapoja, ze musi mat router od nich.
A nemůže to být třeba tím, že ten starý modem nepodporoval DS-Lite  (a možná ani IPv6)? Pak by byl požadavek na výměnu routeru legitimní.

Slovak

Re:IPv6 Orange DSL
« Odpověď #3 kdy: 16. 02. 2017, 11:37:21 »
Do Orange som prechadzal pred 3 rokmi a nebol problem s mojim starym routrom (okrem toho ze to bol zmrd ktory blbol ale nahradil som ho dalsim vlastnym) a nikto ma nenutil si brat ich routre po cele 2 roky a nieco navyse (do minuleho augusta). Cize treba skor zistit ci naozaj nema nejaky stary/nevhodny router.

OT: to s tou l.p.ta je vtipna kontrolna otazka :D asi by mala byt aj j.v.man

iwk

Re:IPv6 Orange DSL
« Odpověď #4 kdy: 16. 02. 2017, 12:02:23 »


DN

Re:IPv6 Orange DSL
« Odpověď #5 kdy: 16. 02. 2017, 17:45:40 »
Neviem ako to maju riesene. Priznam sa, ze neviem ani ako su na tom s IPv6 ostatny ISP.
Viem jednu vec, ze  Orange by som nechcel ako ISP. Su to velky spekulanti. Osobne by som sa pozrel po inom ISP.

Cerstvy pripad z pred tyzdna-jeden chlapik presiel s DSL k nim od ineho ISP a musel si zobrat od nich aj router, lebo ten stary, co mal mu nezapoja, ze musi mat router od nich.

Uz len preto, ze za pevny rozsah IPv6 chcu poplatok by som sa im vyhol.

Tento prispevok si zaradujem do zoznamu najvacsich off-topicov pre tento rok.

efwerfg

Re:IPv6 Orange DSL
« Odpověď #6 kdy: 16. 02. 2017, 18:29:36 »
co ta zaujima ohladne implementacie, na vsetko si si v podstate odpovedal sam

ipv6 prefix je dynamicky a dovod HGW od orange-u pre kompatibilita s dslite technologiou ako bolo spominane

Ondro

Re:IPv6 Orange DSL
« Odpověď #7 kdy: 16. 02. 2017, 23:07:06 »
A nemůže to být třeba tím, že ten starý modem nepodporoval DS-Lite  (a možná ani IPv6)? Pak by byl požadavek na výměnu routeru legitimní.
To neviem.
Router sa bez problemov spojil s dslamom a v logu hlasil chybu mena a hesla pricom meno a heslo bolo spravne. Potom to uz chlapik sam riesil s podporou. Overim u dotycneho, aky dovod nemoznosti pouzitia stareho routra(a nutnosti pouzitia ich routra) mu na podpore povedali. Potom mi to hovoril, ten dovod sa mi zdal absurdny a uz si ho presne nepametam.