SUID, chroot jail pro Steam apod

mul

SUID, chroot jail pro Steam apod
« kdy: 08. 02. 2017, 01:27:05 »
Po nedavno uverejnene zpravicce o pezpecnostni chybe ve Steam-u uvazuji, ze podobne programy "na hrani" (i doslova - steam, wine) oddelim od zbytku systemu.

Bud bych mohl pouzit ruzne formy chrootu/jail. Ale napadlo me pouzit SUID na jineho, neprivilegovaneho uzivatele, ktery bude vlastnit jen slozky programum urcene.

Vidite nejake problemy v tomto reseni? Nebo radsi nejakou tu formu chrootu?

Podobne bych mohl udelat pro prohlizec, spotify, skype..a system by mel byt bezpecny od proprietarniho balastu. (ok, drivery, fw a TPM si nechte)

Je toto reseni udrzitelne? (update mi premaze suid binarky)

Diky


mul


LukasK

Re:SUID, chroot jail pro Steam apod
« Odpověď #2 kdy: 08. 02. 2017, 08:22:54 »
Já bych zkusil AppArmor. Tím na úrovni jádra nastavíš, co ta binárka může dělat a co nesmí. Včetně přístupu ke konkrétním souborům nebo k síti.

mul

Re:SUID, chroot jail pro Steam apod
« Odpověď #3 kdy: 08. 02. 2017, 08:46:59 »
Já bych zkusil AppArmor. Tím na úrovni jádra nastavíš, co ta binárka může dělat a co nesmí. Včetně přístupu ke konkrétním souborům nebo k síti.

AppArmor mam. Na zacatecnicke urovni - co bezi samo (ma profil) mam, zda se, ze pro slozitejsi veci - chromium, steam - profily nejsou.

SB

Re:SUID, chroot jail pro Steam apod
« Odpověď #4 kdy: 09. 02. 2017, 12:21:12 »
Zkoušel jsem spustit Steam pomocí xhost + gksu (či tak něco), to jelo, ale pak se mi nepodařilo ve Steamu ze seznamu spustit jednotlivé hry. V čem je chyba?


Sten

Re:SUID, chroot jail pro Steam apod
« Odpověď #5 kdy: 09. 02. 2017, 13:36:52 »
Nejspíš nemají právo používat 3D akceleraci. Návod na zprovoznění

#

Re:SUID, chroot jail pro Steam apod
« Odpověď #6 kdy: 09. 02. 2017, 17:58:18 »
Firejail koukam profil pro steam ma - https://github.com/netblue30/firejail/blob/master/etc/steam.profile - nezkousel jsem.

#

Re:SUID, chroot jail pro Steam apod
« Odpověď #7 kdy: 09. 02. 2017, 18:00:33 »
Tak Limbo vali v poho pod firejail steam.