Klávesnica ThinkPad - jedna citlivá klávesa

Klávesnica ThinkPad - jedna citlivá klávesa
« kdy: 03. 02. 2017, 18:17:42 »
Ahojte, dnes som obdržal repasovaný ThinkPad T410. Celkom fajn stroj, ale má takú "malú" vadu - klávesa H je príliš citlivá. Stačí držať trackpoint a pritom sa "samo" stláča H. Skúsil som vybrať čapičku H a J, pod čapičkou je červená gumená membrána. Tej H membrány sa stačí dotknúť, J treba stlačiť až dole (tak ako to má byť). Klávesnica vyzerá ako úplne nová.
Nemáte niekto nejaký trik, ako to zlepšiť, aby som nemusel prechádzať reklamačnou tortúrou? Mimochodom, môj štvrtý thinkpad a tretí problém s klávesnicou :-\


nobody(ten pravej)

Re:Klávesnica ThinkPad - jedna citlivá klávesa
« Odpověď #1 kdy: 03. 02. 2017, 20:29:53 »
sice sem thinkpadackou nemel rozdelanou, ale obavam se ze mas proste prorazenou mebranu, pokud neni vypadla/zlomena na mechanika ale zlobi primo ten cervenej mebranospinac...

takze reklamace... btw: kde si to kupoval? ja mam teda uz 4 Thinkpad repasy (stale od jednoho prodejce) a s klavesnici ani s nicim jinym krome 1x IDE HDD vymenen v ramci zaruky), nebyl problem zadnej, jen teda na jedne sem blbe vyrval space (pod kterej mi zapadl bordel) a zlomil si(vlastni blbosti) jeden ten krizovej-mechaniskus, po vymene slape zas ok :)

Re:Klávesnica ThinkPad - jedna citlivá klávesa
« Odpověď #2 kdy: 03. 02. 2017, 20:59:17 »
Prvý kus som kupoval od hej.sk (ten som vrátil po chvíli kvôli nesprávnemu popisu), druhý z malého e-shopu , tretí z Rakúska - tieto boli nové. Je možné, že som nejaký ešte vynechal. Tento repas... Počkám si ako dopadne reklamácia, nerád by som im poškodil meno hovadinou. Malá nápoveda - pôsobia aj v ČR.
Problémy som mal aj s baterkou, a to viac krát. A na každom jednom (na tom novom repase ešte neviem) som mal problém s náhodným samovoľným pohybom kurzoru. Asi som zle vyberal modely, alebo mám proste smolu... Snáď budem mať viac šťastia s T410.

k

Re:Klávesnica ThinkPad - jedna citlivá klávesa
« Odpověď #3 kdy: 03. 02. 2017, 21:25:03 »
neslo by reklamovat jenom klavesnici? vymontovani je snadne

Re:Klávesnica ThinkPad - jedna citlivá klávesa
« Odpověď #4 kdy: 03. 02. 2017, 21:27:37 »
To im aj navrhnem. Keďže som to nekúpil z obchodu z nášho mesta, musím to poslať poštou alebo kuriérom. Poslať iba klávesnicu bude lacnejšie a jednoduchšie.