Náhrada za VoIP klient X-Lite

Koblih

Náhrada za VoIP klient X-Lite
« kdy: 10. 01. 2011, 19:46:55 »
Jsem v Linuxu začátečník, přešel jsem nedávno na Ubuntu a hledám náhradu za VoIP klienta. Ve Widlích jsem používal X-Lite, ale v Linuxu jsem nic podobného nenašel. Poradíte mi 100% funkčního a jednoduchého klienta? Mám 802.cz.


Jakub D.

Re: Náhrada za VoIP klient X-Lite
« Odpověď #1 kdy: 10. 01. 2011, 20:04:48 »
XLite je take pro Linux, nicmene ve starsi verzi a pod 64bit jsem jej pod openSUSE nerozjel. Alternativy jsou Twinkle (velmi dobry, doporucuji), Linphone a SIP Communicator.

Jenda

Re: Náhrada za VoIP klient X-Lite
« Odpověď #2 kdy: 10. 01. 2011, 22:32:53 »
802.cz používám s Linphone. Funguje, a to jsem za NATem :-(

faha

Re: Náhrada za VoIP klient X-Lite
« Odpověď #3 kdy: 10. 01. 2011, 22:37:27 »
qutecom(drive wengophone), v repu ubuntu by to melo byt

Koblih

Re: Náhrada za VoIP klient X-Lite
« Odpověď #4 kdy: 12. 01. 2011, 22:00:36 »
Tak jsem zkusil ten Qutecom a vypadá výborně. Jen na 802.cz mi nějak zlobí zvuk - volaný mě na druhé straně neslyší, ale já jeho jo. On mě teda trochu slyší, ale je to prý strašně trhané a nesrozumitelné. Neporadíte? Díky.


faha

Re: Náhrada za VoIP klient X-Lite
« Odpověď #5 kdy: 13. 01. 2011, 07:10:36 »
myslism, ze je tam nekde "schuffle" pro zvyseni citlivosti mikrofonu(hnedka na ten hlavni aplikaci, dole se da rozbalit nastaveni audio) nebo se snad da pouzit jeste mic boost, ale nejsem v tom zadne odbornik, nicmene, aplikace fungovala v KDE3 i KDE4 bez problemu.

Tak jsem zkusil ten Qutecom a vypadá výborně. Jen na 802.cz mi nějak zlobí zvuk - volaný mě na druhé straně neslyší, ale já jeho jo. On mě teda trochu slyší, ale je to prý strašně trhané a nesrozumitelné. Neporadíte? Díky.

qk

Re: Náhrada za VoIP klient X-Lite
« Odpověď #6 kdy: 13. 01. 2011, 10:44:16 »
To ze je to trhane je spis problem se siti ci protokolem nebo necim podobnym nez mikrofonem. My jsme meli poblem, kdyz u taty byl prilis maly upload - on mne pak slysel dobre, ale ja jeho trhane... Musel si zvednout tarif a uz to bezelo bez problemu. Vzhledem k tomu, ze uz tam bezelo Xlite, tak bych si zkousel hrat s nastavenim

myslism, ze je tam nekde "schuffle" pro zvyseni citlivosti mikrofonu(hnedka na ten hlavni aplikaci, dole se da rozbalit nastaveni audio) nebo se snad da pouzit jeste mic boost, ale nejsem v tom zadne odbornik, nicmene, aplikace fungovala v KDE3 i KDE4 bez problemu.

Tak jsem zkusil ten Qutecom a vypadá výborně. Jen na 802.cz mi nějak zlobí zvuk - volaný mě na druhé straně neslyší, ale já jeho jo. On mě teda trochu slyší, ale je to prý strašně trhané a nesrozumitelné. Neporadíte? Díky.

Koblih

Re: Náhrada za VoIP klient X-Lite
« Odpověď #7 kdy: 13. 01. 2011, 11:52:30 »
No, nakonec to spíš vypadá na problém v Ubuntu. Protože to stejně zlobí i se Skype. Předtím to ve Windows nezlobilo, ale že by byl problém se zvukovkou?

Re: Náhrada za VoIP klient X-Lite
« Odpověď #8 kdy: 14. 01. 2011, 18:08:29 »
V Ubuntu už je Ekiga, pokud se nemýlím. Software pro VoIP sleduji a píši o nich na svém blogu.

Jaký telefon si vybrat pro voice over IP – výběr softwaru a hardwaru pro telefonování

George

Re: Náhrada za VoIP klient X-Lite
« Odpověď #9 kdy: 07. 03. 2011, 19:07:26 »
Jen bych se chtěl zeptat na radu. Provozuji Twinkle na Ubuntu 10.04. Připojuji se k SIP providerovi 802.cz. Jsem za NATem (domácí WiFi router - který má na WAN veřejnou IP). Můj problém je následující. hovor se vždy pokaždé bez problémů sestaví z obou stran, ale vždy jenom já slyším protějšek. On mě neslyší. Nevíte kde může být zrada ? Druhá strana vždy slyší tak jednu slabiku z posledního slova ve větě.

díky za help.

alfi

  • ****
  • 324
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Náhrada za VoIP klient X-Lite
« Odpověď #10 kdy: 08. 03. 2011, 10:11:24 »
Můj problém je následující. hovor se vždy pokaždé bez problémů sestaví z obou stran, ale vždy jenom já slyším protějšek. On mě neslyší. Nevíte kde může být zrada ? Druhá strana vždy slyší tak jednu slabiku z posledního slova ve větě.
pomalá/přetížená linka na uploadu? :-)
jak se chovají jiná čísla, příp. pevná/mobilní síť nezávislá na internetu?