Vypínání zvuku v konzoli

xmms

• 148
    • Zobrazit profil
Vypínání zvuku v konzoli
« kdy: 10. 01. 2011, 01:02:16 »
Mám suse 11.3, GNOME a přehrávání zvuku funguje tak nějak dobře. Ale po přepnutí do konzole pomocí alt-f se mi přehrávání zastaví a po přihlášení se zvuk opětovně spustí a pokračuje. Tedy zvuk zůstane pozastavený až do přihlášení.

Kde můžu hledat problém? Chci, aby to hrálo pořád bez jediného seknutí.

dustin

Re: Vypínání zvuku v konzoli
« Odpověď #1 kdy: 10. 01. 2011, 11:15:50 »
To vypadá na problém s pulseaudiem spouštěným v sešně - tedy po odhlášení se server pulseadio vypne a máš smůlu. Buď bych přenastavil pulseaudio tak, aby se spouštělo jako normální služba po startu, nebo systém překonfiguroval na čistou alsu. Obojí nebude úplně triviální. Holt chceš po "moderním desktopu", aby se choval jako server :-)

xmms

• 148
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 10. 01. 2011, 13:50:56 »
Ale já jsem se neodhlásil. To je na tom to divné. Hudbu spouštím v GNOME a po přepnutí do konzole se ten zvuk pozastaví. V přehrávání pokračuje buď po přihlášení do konzole nebo po opětovném přepnutí do grafiky. V minulé instalaci to tak nedělalo, ale teď nevím co je jinak a proč to takhle blbne.

dustin

« Odpověď #3 kdy: 10. 01. 2011, 14:23:30 »
A zkusil jsi jiný přehrávač, třeba nějaký konzolový? Při přepnutí do konzole se mohou grafické softy zastavit (třeba ovladač jim neodpovídá).

xmms

• 148
    • Zobrazit profil
Re:Vypínání zvuku v konzoli
« Odpověď #4 kdy: 31. 12. 2011, 05:41:34 »
Už to najednou funguje samo od sebe ani nevím proč. BTW co je s datumem v tomhle vlákně?