Hardware s HDMI pro zobrazení streamu ze Synology

flack

Hardware s HDMI pro zobrazení streamu ze Synology
« kdy: 18. 01. 2017, 13:14:36 »
Zdravim Vas, potreboval by som poradit je dost mozne, ze poznate  vhodny HW na tento ucel.

V malickej dielne su IP kamery a ich zaznam sa nahrava na synology nas. Je tu poziadavka aby na vystavajucom televizore, bezal stream z kamier. Samotne synology je len NAS a ku kameram sa pristupuje z weboveho prehliadaca. Je mozne pristupovat ku kamere aj priamo cez prehliadac na ich IP adresu, ale to by clovek musel mat otvorene vsetky kamery v taboch ci oknach. Synology ma na to jednotne rozhranie a obsluha si uz zvykla.  Takze potrebujem hardware, ktory bude zobrazovat na monitore webovu stranku prave toho synology. Na tento ucel podla mna postacuje raspberry ci banana. Kamery su 3 v buducnosti ich bude viac no najviac vsak 6.

Aky hw by ste zvolili vy? nic ine sa od toho neocakava, len pasivne zobrazenie kamier. Doteraz na to doticna osoba pouzivala notebook(ale uz prisla na to, ze je to nepohodlne ak na tom notebooku chce este nieco robit a nema tak zamestnancov na ociach).
« Poslední změna: 19. 01. 2017, 07:13:46 od Petr Krčmář »


flack

Re:Aky HW s HDMI vystupom pre zobrazovanie streamu kamier zo synology
« Odpověď #1 kdy: 18. 01. 2017, 13:18:20 »
Len dodam, ze hw okrem hdmi portu potrebuje aj sietove rozhranie teda eth pripadne wifi(len ako zaloha), USB port pre keyboard+mouse.

kolemjdouci

Re:Aky HW s HDMI vystupom pre zobrazovanie streamu kamier zo synology
« Odpověď #2 kdy: 18. 01. 2017, 13:42:36 »
Asi bych šel cestou nejmenšího odporu a to mi přijde nejvhodnější zmíněný RPi. Stojí to par kaček a můžeš ho mít "nalepené" zezadu a napájet ho z USB TV.

flack

Re:Aky HW s HDMI vystupom pre zobrazovanie streamu kamier zo synology
« Odpověď #3 kdy: 18. 01. 2017, 13:49:56 »
Niesom si isty ci dana TV ma USB port, ale overim si to. Kazdopadne dakujem za hint.

Tie banana Pi maju skutocny sata port. Tak je to trocha lakave, aby som sa vyhol problemu  zivotnosti SD kariet. Ale prvotna prevadzka bude pravdepodobne bezat prave s SD karty. V minulosti som ale pocul/cital o nie tak celkom fungujucej grafike na banana.

kolemjdouci

Re:Aky HW s HDMI vystupom pre zobrazovanie streamu kamier zo synology
« Odpověď #4 kdy: 18. 01. 2017, 13:58:17 »
Co si pamatuji tak Synology má vyloženě svojí www adresu na které to běží a bude to jen zobrazovat na TV nic víc se tam dít nebude. Životnosti karty bych se neobával jednou se zapne a pomalu pojede nonostop a kdyby náhodou došlo k chybě na disku dnes je to otázka desetikorun (mam od vydání RPi2 s SD kartou a jede mi na tom od začátku openelec bez jediné chyby). Jo a pokud by jsi šel do RPi3 už má v sobě i WiFi, které jsi zmínil ale tomu bych se pro přenos videa snažil vyhnout.
Teď mě napadlo co místo TV nějaký LED projektor :-)


flack

Re:Aky HW s HDMI vystupom pre zobrazovanie streamu kamier zo synology
« Odpověď #5 kdy: 18. 01. 2017, 14:25:32 »
Tak tak presne ako hovoris ma synology ma www adresu na ktorej pobezi priamo rozhranie tych kamier(Surveillance).
Tiez si myslim ze SD karta postaci na beh. Okrem toho mu mozem nachystat zaloznu SDkartu, ktoru si bude vediet vymenit aj sam.

To wifi beriem skutocne len ako doplnok, uz tak je ta wifi mizerna.

LED projektor nebude, majitel dielne prisiel s touto ideou po tom co si uvedomil ze ma doma v garazi televizor co pouzivali v domacnosti, tak ze si tam vyrobi nan drziak. A bude aspon vidiet kolko aut prislo do arealu a tak..

Dzavy

Re:Aky HW s HDMI vystupom pre zobrazovanie streamu kamier zo synology
« Odpověď #6 kdy: 18. 01. 2017, 14:44:02 »
A pripojit tu TV primo jako externi monitor k tomu notebooku? To bude pro tu "obsluhu" asi nejvic user friendly...

flack

Re:Aky HW s HDMI vystupom pre zobrazovanie streamu kamier zo synology
« Odpověď #7 kdy: 18. 01. 2017, 14:49:15 »
Dzavy: neblaazni :D nepotrebujem aby mi zvonil stale telefon, ze nieco nejde ako ma. Okrem toho kto by chcel na stole este dalsi kabel. Takto to bude na stene, nebude sa tam nic browsovat len tie kamery. Pozriem len ako to cele automatizovat, aby nebola nutnost pouzivat vobec mys.

kolemjdouci

Re:Aky HW s HDMI vystupom pre zobrazovanie streamu kamier zo synology
« Odpověď #8 kdy: 18. 01. 2017, 19:16:31 »
Automatizovat to pujde po startu systemu se spusti www s definovanou adresou a aby obsluha nelezla na jine www se da zakazat.

Rada

Re:Hardware s HDMI pro zobrazení streamu ze Synology
« Odpověď #9 kdy: 19. 01. 2017, 12:29:11 »
Než RPi bych raději zvolil Odroid C2.

Cek

Re:Hardware s HDMI pro zobrazení streamu ze Synology
« Odpověď #10 kdy: 19. 01. 2017, 12:47:25 »
No, nebo koupit malinko chytrejsi televizi, ktera by to mohla zobrazit sama, kdyz uz to jede stejne pres webovou stranku ;-) Ethernotovy port, interni prohlizec a URAAAA!!!! Jenom zjistit jestli ma spravne pluginy aby to zobrazila a je to....

flack

Re:Hardware s HDMI pro zobrazení streamu ze Synology
« Odpověď #11 kdy: 19. 01. 2017, 18:03:21 »
Než RPi bych raději zvolil Odroid C2.
Pouvazujem aj nad touto moznostou, len co sa obzriem na cenu a dostupnost.

flack

Re:Hardware s HDMI pro zobrazení streamu ze Synology
« Odpověď #12 kdy: 19. 01. 2017, 18:09:02 »
No, nebo koupit malinko chytrejsi televizi, ktera by to mohla zobrazit sama, kdyz uz to jede stejne pres webovou stranku ;-) Ethernotovy port, interni prohlizec a URAAAA!!!! Jenom zjistit jestli ma spravne pluginy aby to zobrazila a je to....

Za cenu tej SMART TV na tento ucel to predsa nestoji. Okrem toho SMART TV nieje ziatial vyhra, nedoladeny software v tychto TV je odstrasujuci+ nemat nad tym kontrolu. Verim ze su telky co su odladene, ale co si budeme rozpravat je to boom.  Okrem toho situacia je uz dana, TV existuje a hlada vyuzitie. Kupovat dalsiu, lebo ma webovy prehliadac:D fakt neeee a silno pochybujem ze by si taku SMART TV nejak zautomatizoval aby po starte nabehol prehliadac a rovno sa prihlasil do WWW toho Synology.

j

Re:Hardware s HDMI pro zobrazení streamu ze Synology
« Odpověď #13 kdy: 19. 01. 2017, 20:00:15 »
Na smart TV zapomen, zcela jiste narazis na problem typu "zrovna tenhle format videa to neumi". Na RPI bych se vykaslal, to je hracka nadoma, nemluve o tom, ze pri delsim provozu budes resit ze chcipa. Kup neco na tema http://xtreamer.net/

romanz

Re:Hardware s HDMI pro zobrazení streamu ze Synology
« Odpověď #14 kdy: 19. 01. 2017, 20:33:50 »
no RPI mam rad, ale na tohle je to myslim slaby..  resp. vyzkousej si to na nejaky plecce s linuxem jestli to bude chodit...  Synology surveilance pouziva nejakej plugin do browseru bez kteryho to nejde - a taky je to pomerne narocny..  mame na Synology 9 kamer a beznej kancelarskej komp s integrovanou kartou to moc dobre nedava...