[LinuxMint 18] Náhodné vypínanie externého monitoru

k1298534

Zdravím,

mám Linux Mint 18 a náhodne v priebehu 5 až 10 minút dochádza k vypinániu externého monitora do pohotovostného režimu. Monitor je pripojený cez kábel DVI-HDMI k notebooku, pričom sa následne po vypnutí externého monitoru desktop prepne len na displej notebooku ktorý sa nastaví ako primárny. Po vypnutí a zapnutí externého monitora sa desktop prepne znova do režimu dvoch monitorov a externý sa nastaví ako primárny. Po pár minútach sa ale jav opakuje a znova sa vypne. Na ntb je používaný Intel HD 4600 a vo windowse ani biose tento problém nevzniká, týka sa len LM18. Skúšal som cez xset -dpms vypnúť display power management, ale nič sa nezmenilo.

Ak máte nejaké nápady ako ten problém odstrániť, budem vďačný.


Prommisse

Re:[LinuxMint 18] Náhodné vypínanie externého monitoru
« Odpověď #1 kdy: 05. 01. 2017, 06:25:25 »
Měl jsem podobný problém. A pomohl update kernelu na nejnovější verzi.

k1298534

Re:[LinuxMint 18] Náhodné vypínanie externého monitoru
« Odpověď #2 kdy: 05. 01. 2017, 10:09:46 »
Dik za odpoved, mozem vyskusam aj novy kernel, ale zistil som ze problem je skor v ovladacoch na integrovany intel hd4600, pretoze na dedikovanej nvidia grafike sa problem neobjavuje. Zatial som zo zaujimavosti vyskusal iba odinstalovat balik Xserver-xor-video-intel so starymi intel ovladacmi a monitor sa prekvapujuco vypinat prestal, ale po urcitej dobe pri praci v desktope zacalo pre zmenu dochadzat k dost rusivym obrazovym defektom, ktore sa stratia az po odlogovani resp. restarte xserveru. Skusim teda este upgradnut intel ovladace, Xorg a pripadne aj kernel a hadam sa problem vyriesi...