Levné SIM karty pro IoT

poiuztrewq

Re:Levné SIM karty pro IoT
« Odpověď #15 kdy: 02. 01. 2017, 11:30:48 »
Trochu OT.

Mám jednu fostilní simku od t-mobile kterou používám velmi zřídka, cca 5-10 hovorů do roka. A aby mi ji nezrušili, tak si každoročně musím dobít kredit za dvě stovky, oni se připomínají včas smskou. Není to žádný tarif, je to obyč anonymní simka.

A já jsem přemýšlel že bych nějakou takovou simku strčil možná někdy do nějakého GMS modulu. Když koukám na ten machine tarif od O2, tak tam nejlevnější přijde na 19KČS měsíčně + volání a smsky. Tohle by, předpokládám, stálo 200/12=16,6666KČS které by mohl pak GSM modul navíc prokomunikovat. Mohlo by to takto jednoduše fungovat, nebo tam můžou mít nějakou "pojistku" která takové aplikaci zabraňuje?

160KČS
???
???
???


Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Levné SIM karty pro IoT
« Odpověď #16 kdy: 02. 01. 2017, 16:51:03 »
Je vícero operátorů co účtují 1 MB / 1 Kč. Problém ale často bývá v minimální konzumaci/dobíjení nebo účtovací jednotce.

Netbox je postpaid, účtuje po bitech a nemá minimální plnění, jen je potřeba si hlídat aby karta byla používaná, tj. v každém měsíci byla použita nějaká placená služba, stačí třeba za 1 Kč (jinak se karta deaktivuje a naúčtuje se 50 Kč)

Kaktus je předplacenka, má minimální dobití 50 Kč, data účtuje po 100 kB, je otázka jak moc agresivně uzavírá účtovací jednotku.

To sou asi dvě nejvýhodnější nabídky, u ostatních je díky minimální dobíjení nebo minimální konzumaci do toho nacpat minimálně 30 Kč měsíčně nebo je nesmyslně vysoká jednotková cena dat.

krallinuxu1

Re:Simkarty pro IOT
« Odpověď #17 kdy: 02. 01. 2017, 17:03:08 »
I kdyby jel jen 2MB tak dá pořád 2,4USD, tedy asi 60kč!!!!.

0,4 + 2×0,6 je 2,4 od kdy?
No jo matematik ... tak tedy 1,6USD, což situaci vůbec nemění ... .

krallinuxu1

Re:Levné SIM karty pro IoT
« Odpověď #18 kdy: 02. 01. 2017, 17:12:13 »
Netbox je postpaid, účtuje po bitech a nemá minimální plnění, jen je potřeba si hlídat aby karta byla používaná, tj. v každém měsíci byla použita nějaká placená služba, stačí třeba za 1 Kč (jinak se karta deaktivuje a naúčtuje se 50 Kč)
V ceníku maji tarifikaci "1 + 1 MB". Nevíte co to znamená? Aby to nevyšlo draho.
To sou asi dvě nejvýhodnější nabídky, u ostatních je díky minimální dobíjení nebo minimální konzumaci do toho nacpat minimálně 30 Kč měsíčně nebo je nesmyslně vysoká jednotková cena dat.
Tvrdíš, že neni nic pod třicet. Tak bych znovu zmínil ten tmobile internet. Dobíjíš jedno uročně 200, tedy 16,6kč tě to stojí měsíčně. A dáš 0,4kč za 1mb

Sten

Re:Simkarty pro IOT
« Odpověď #19 kdy: 02. 01. 2017, 22:36:28 »
No jo matematik ... tak tedy 1,6USD, což situaci vůbec nemění ... .

Vůbec. Až na to, že je to najednou levnější, než každých 6 měsíců dobíjet.

Možná by ses tu matematiku mohl začít učit ty, co myslíš?


krallinuxu1

Re:Simkarty pro IOT
« Odpověď #20 kdy: 02. 01. 2017, 23:02:01 »
No jo matematik ... tak tedy 1,6USD, což situaci vůbec nemění ... .

Vůbec. Až na to, že je to najednou levnější, než každých 6 měsíců dobíjet.

Možná by ses tu matematiku mohl začít učit ty, co myslíš?
1,6USD je nějakých odhadem nějakých 40kč. A výše jsem několikrát zmínil t-mobile který: "dobíjíš jednou ročně 200, tedy 16,6kč tě to stojí měsíčně když to rozpočítáš. A dáš 0,4kč za 1mb (pochopitelně to odčítaji z toho kreditu)".

Tak že nemáš pravdu, že "musíš každých 6 měsíců dobíjet" - tmobile má rok a to už je akceptovatelé. A pa je to sice "najednou levnější", ale pořád za víc než dvakrát tolik než ten tmobile. A jestli něco stojí zbytečně o sto procent víc, nebo o dvěstě víc je jedno protože to dobrovolně zaplatí jen hlupák.

No vidíš jak se to otočí. Teď máš zase problém ty a kromě matematiky je to i čtení a logika. A nebo možná nečteš, nemyslíš a jen reaguješ ... a nechápeš co znamená rok a nerozumíš jaký je rozdíl mezi 16,6 a 40.

Kolemjdouci

Re:Levné SIM karty pro IoT
« Odpověď #21 kdy: 03. 01. 2017, 08:04:08 »
Nechapu co porad resite. Napsal jsem Vam "VF "Nulový tarif na míru"". Koukl se vubec nekdo na to? Pausal 0,- (nula)! Plati se jen spotrebovana data. Sam pouzivam u 23 zarizeni jiz nekolik let.

Re:Levné SIM karty pro IoT
« Odpověď #22 kdy: 03. 01. 2017, 12:56:38 »
Nulový tarif na míru od VF není úplně ideálním řešením, protože:
1. se těžko získává (není oficiálně v nabídce)
2. oficiálně neumožňuje účtování po kB (jde k němu aktivovat Připojení na den, Na týden a Flexidata, příp. balíčky 500+ MB; nic z toho není vhodné pro přenos do 10 MB měsíčně); neoficiálně by možná účtování po kB aktivovat šlo (zkuste otravovat VF infolinku)
3. účtování po kB už ani není v ceníku, takže těžko říct, kolik si účtují dneska, ale kdysi dávno stával kilobyte tuším 0,06 Kč. To je 614,4 Kč za 10 MB.

Docela drahá sranda.

krallinuxu1

Re:Levné SIM karty pro IoT
« Odpověď #23 kdy: 03. 01. 2017, 16:31:50 »
Nechapu co porad resite. Napsal jsem Vam "VF "Nulový tarif na míru"". Koukl se vubec nekdo na to? Pausal 0,- (nula)! Plati se jen spotrebovana data. Sam pouzivam u 23 zarizeni jiz nekolik let.
Pausal 0,- (nula)! jen že data jsou tak drahá (drahá)! že se reálně vyplatí pro lidi co potřebují odesílat maximálně v řádech stovek kB a to jen za podmínky že by se to podařilo aktivovat.

Tomáš Prášek

Re:Levné SIM karty pro IoT
« Odpověď #24 kdy: 21. 12. 2017, 08:13:57 »
Mám řešení!!

https://www.thingsmobile.com/private/plans

1Mb 3kč a podpora více jak 150 zemí světa...
Sms také 3kč, co vy na to?

serf

Re:Levné SIM karty pro IoT
« Odpověď #25 kdy: 21. 12. 2017, 09:05:30 »
Mám řešení!!

https://www.thingsmobile.com/private/plans

1Mb 3kč a podpora více jak 150 zemí světa...
Sms také 3kč, co vy na to?

mno pro někoho kdo ovládá pomocí sms trochu častěji jsou 3kč za sms dost...

SB

Re:Levné SIM karty pro IoT
« Odpověď #26 kdy: 21. 12. 2017, 14:37:30 »
Vzhledem k tomu, že SMS vychází asi 6000x dráž než data, asi to na SMS nebude. Koneckonců proč komunikovat přes SMS, která má negarantované zpoždění.

Skvělé, ale nevidím tam přímočaré objednání.

Mirek

Re:Levné SIM karty pro IoT
« Odpověď #27 kdy: 30. 11. 2018, 22:55:03 »
Zdar, nějaké nové tipy od minule?

Varianta 1: datové přenosy

Varianta 2: SMS

Díky

Mirek

Re:Levné SIM karty pro IoT
« Odpověď #28 kdy: 30. 11. 2018, 23:08:33 »
Hledám něco nejdříve na nějaké to domácí bastlení a experimenty (2x SIM), potom se uvidí. Narazil jsem na:

1. Hologram Maker Edition: $0.60 měsíčně fee + $0.40 za MB (účtováno po 1 kB) + SMS $0.18, první SIM zdarma

2. Thinkgspeak: SIM bez kreditu EUR3 / s kreditem EUR 12 je za EUR 12. Poštovné EUR 15 USD :-O EUR 0.24/MB při  < 2 MB/month

To je docela bída...

alfi

  • ****
  • 324
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Levné SIM karty pro IoT
« Odpověď #29 kdy: 01. 12. 2018, 08:11:23 »
To ty české za cca 1Kč/MB jsou pořád lepší než 8Kč/MB, ne?

Např. Odorik - útrata min 20Kč/měs, od 100 Kč se neúčtuje, 0,7Kč/MB, v EU roamingu dokonce jen 0,25Kč/MB, kredit je společný i pro více SIM - stačí hlídat jednou. Nepoužívaná karta jde až na půl roku uspat bez plateb :-)

Dneska vychází nejlíp ten EU roaming, tj. dovézt kartu ze zahraničí. Většinou tam ale mají podmínku, že karta musí  být aspoň občas "doma", jinak hrozí příplatkama..