Pracovní vývoj admina Linuxu

Kit

Re:Pracovní vývoj admina Linuxu
« Odpověď #30 kdy: 30. 12. 2016, 13:14:28 »
Dneska jsem na procházce knihkupectvími narazil na knížku o kódování hacků v Minecraftu. Píše se v ní, že ternární operátor je nejsložitější konstrukce v Javě!

Jak pro koho. Někteří programátoři ji nezvládají. Používaji if s větví else a ještě deklaraci píší před blokem, aby se jim ta hodnota neztratila opuštěním scope.

Což je dobře, protože ternár je obvykle špatná volba.

Koukám, že ho také neovládáš.

Jasně, proto se big data dělají na čem? Na tom vašem nepoužitelném Sendmailu určitě ne 8)
Sice nevím, jak přesně souvisí big data s poštou, ale jsem si dost jistej, že i když sendmail už není nejpoužívanějším smtp serverem, rozhodně přes něj denně proteče denně dost dat na to, aby se jim říkalo BIG. Což bude něco svědčit i o jeho nepoužitelnosti. Zopakuju ti to po 150. To, že jsi debil a něčemu nerozumíš rozhodně neznamená, že je to debilní. Ostatně s tímto pohledem by byla debilní i Java, což je shodou okolností do značné míry pravda :D

Můžeš mi ukázat, kdo v posledních 15 letech používal Sendmail ve velkém? Ta sračka byla dobrá, když nebyly alternativy. To už ale dávno neplatí. Možná jen neumíš administrovat, což se dá docela čekat. Jakou knihu o administraci jsi četl naposledy a kdy? 1993?

Vůbec jsi nepochopil, o čem je řeč, jakou souvislost má linuxový admin se Sendmailem. Nech to raději plavat.


javaman ()

Re:Pracovní vývoj admina Linuxu
« Odpověď #31 kdy: 30. 12. 2016, 13:39:47 »
Dokonce používám i else 8)

...a co na to kolegové? ;D

To jsem fakt nepochopil, ale pokud jste oba špatní admini, tak to celkem smysl dává.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pracovní vývoj admina Linuxu
« Odpověď #32 kdy: 30. 12. 2016, 13:47:23 »
Dokonce používám i else 8)

...a co na to kolegové? ;D

To jsem fakt nepochopil, ale pokud jste oba špatní admini, tak to celkem smysl dává.
Ne, opravdu nemluv, když nevíš co říkáš... vlastně si raději zašij pusu, protože ty nikdy nevíš, co říkáš :D

javaman ()

Re:Pracovní vývoj admina Linuxu
« Odpověď #33 kdy: 30. 12. 2016, 13:49:51 »
Myslím, že je to úplně jasný. Pokud bych měl server, tobě bych ho určitě nesvěřil. A pokud bych dělal SW, tak bych určitě nezval Kita, který akorát výmýšlí nesmysly. Kreativita je super, ale když mu chybí k tomu logika, dopadá to takhle.

Nemusím to vůbec říkat, stačí se podívat, co tu píšete 8)

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pracovní vývoj admina Linuxu
« Odpověď #34 kdy: 30. 12. 2016, 13:55:45 »
Myslím, že je to úplně jasný. Pokud bych měl server, tobě bych ho určitě nesvěřil. A pokud bych dělal SW, tak bych určitě nezval Kita, který akorát výmýšlí nesmysly. Kreativita je super, ale když mu chybí k tomu logika, dopadá to takhle.

Nemusím to vůbec říkat, stačí se podívat, co tu píšete 8)
No jo, chlapče... pokud by jsi měl server... jenže ty ho nemáš. A pokud by jsi dělal SW... jenže neděláš... Pokud by jsi měl jen špetku inteligence, mohl jsi něčím být, ale taky nemáš... co s tebou? No co, necháme si tě. Jako šašek jsi docela dobrej.


Re:Pracovní vývoj admina Linuxu
« Odpověď #35 kdy: 30. 12. 2016, 14:45:16 »
Myslím, že je to úplně jasný. Pokud bych měl server, tobě bych ho určitě nesvěřil. A pokud bych dělal SW, tak bych určitě nezval Kita, který akorát výmýšlí nesmysly. Kreativita je super, ale když mu chybí k tomu logika, dopadá to takhle.

Nemusím to vůbec říkat, stačí se podívat, co tu píšete 8)
No jo, chlapče... pokud by jsi měl server... jenže ty ho nemáš. A pokud by jsi dělal SW... jenže neděláš... Pokud by jsi měl jen špetku inteligence, mohl jsi něčím být, ale taky nemáš... co s tebou? No co, necháme si tě. Jako šašek jsi docela dobrej.

Mluvciho prezidenta by mohl delat!

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pracovní vývoj admina Linuxu
« Odpověď #36 kdy: 30. 12. 2016, 16:03:19 »
Myslím, že je to úplně jasný. Pokud bych měl server, tobě bych ho určitě nesvěřil. A pokud bych dělal SW, tak bych určitě nezval Kita, který akorát výmýšlí nesmysly. Kreativita je super, ale když mu chybí k tomu logika, dopadá to takhle.

Nemusím to vůbec říkat, stačí se podívat, co tu píšete 8)
No jo, chlapče... pokud by jsi měl server... jenže ty ho nemáš. A pokud by jsi dělal SW... jenže neděláš... Pokud by jsi měl jen špetku inteligence, mohl jsi něčím být, ale taky nemáš... co s tebou? No co, necháme si tě. Jako šašek jsi docela dobrej.

Mluvciho prezidenta by mohl delat!
No u nás vlastně i toho prezidenta, ne?

5nobody

Re:Pracovní vývoj admina Linuxu
« Odpověď #37 kdy: 31. 12. 2016, 03:07:33 »
Dělám admina linuxu, a trošku mě překvapuje vždy ten vývoj v práci. Přijdu tam, makám 2-3 měsíce fakt naplno, ale vlastně jsem +- k ničemu. Po 3 měsících jsem +- použitelný, po půl roce zvládám věci vést sám a iniciativně, a přibližně za rok se dostávám do fáze, kdy se nudím.

Věci, které mi na začátku trvaly 3 dny, nyní zvládám za 20 minut. Přijdou mi 3 požadavky denně, a věc co by nováček či junior dělal týden udělám za hodinu. Té práce tolik není a já se začínám nudit a uvažovat o změně.

Ve výsledku v průměru vystřídám 1 práci za rok a personalisti se na mě dívají jako na vraha.

Teď jsem v jedné práci rok a vidím, že se nudím, prostě mě to nebaví.

Stále uvažuji co s tím.

Tak si najdi nějaké adminování na dálku, na živnosťák, něco, co můžeš vykonávat při současném jobu, kde se už nudíš. Za pár let budeš mít X jobů a X platů. Ideální :D Vím, o čem mluvím - měl jsem full time job, pak sem si udělal živnosťák a postupem času nabral 2 klienty (firmy). Dá se to.

Re:Pracovní vývoj admina Linuxu
« Odpověď #38 kdy: 01. 01. 2017, 12:09:12 »
Ve výsledku v průměru vystřídám 1 práci za rok a personalisti se na mě dívají jako na vraha.

Stále uvažuji co s tím.
A proc si nehledas praci odpovidajici tve zjevne genialite? Jestli ses tak dobrej a zamestnavatelum to dokazes tak ti urcite najdou misto na vedouci pozici kde se nudit nebudes ... Ale ono spis jen tak kecas a vyhovuje ti, ze ses jednookej kral mezi slepejma novackama co dokaze udelat nejaky ten zakladni skript. ... Jinak si to tezko vysvetlit.

Re:Pracovní vývoj admina linuxu
« Odpověď #39 kdy: 01. 01. 2017, 12:13:20 »
Časté střídání je ale vždy dobré, protože to znamená, že nejsi lopata. Změna práce je ta nejlepší inspirace.
Clovek ktery casto meni praci ma nejaky problem a tak na nej koukaji i zamestnavatele a v jejich ocich klesa. Neni to zadna vyhoda. Vem to rozumne, platil bys jako zamestnavatel draha skoleni cloveku ktery pravdepodobne do roka utece? Pocital bys s takovym clovekem jako kmenovim zamestnancem? Neutika nahodou protoze ma nejake osobnostni problemy a nikdo s nim nevydrzi?

Takovy clovek se hodi nekde k lopate ... jedno kde zacne kopat a pak zkonci a bude pokracovat dalsi lopatak na kterem nezalezi.
« Poslední změna: 01. 01. 2017, 12:19:17 od vana-hb »

Re:Pracovní vývoj admina linuxu
« Odpověď #40 kdy: 01. 01. 2017, 12:19:56 »
Časté střídání je ale vždy dobré, protože to znamená, že nejsi lopata. Změna práce je ta nejlepší inspirace.
Clovek ktery casto meni praci ma nejaky problem a tak na nej koukaji i zamestnavatele a v jejich ocich klesa. Neni to zadna vyhoda. Vem to rozumne, platil bys jako zamestnavatel draha skoleni cloveku ktery pravdepodobne do roka utece? Pocital bys s takovym clovekem jako kmenovim zamestnancem? Neutika nahodou protoze ma nejake osobnostni problemy a nikdo s nim nevydrzi?

Takovy clovek se hodi nekde k lopate ... jedno kde zacne kopat a pak skonci a bude pokracovat dalsi lopatak na kterem nezalezi.

javaman ()

Re:Pracovní vývoj admina Linuxu
« Odpověď #41 kdy: 01. 01. 2017, 13:32:10 »
Ve výsledku v průměru vystřídám 1 práci za rok a personalisti se na mě dívají jako na vraha.

Stále uvažuji co s tím.
A proc si nehledas praci odpovidajici tve zjevne genialite? Jestli ses tak dobrej a zamestnavatelum to dokazes tak ti urcite najdou misto na vedouci pozici kde se nudit nebudes ... Ale ono spis jen tak kecas a vyhovuje ti, ze ses jednookej kral mezi slepejma novackama co dokaze udelat nejaky ten zakladni skript. ... Jinak si to tezko vysvetlit.

Třeba protože to není tak lehké? Najít práci pro lopaty s Javou za 90 není problém. Jenže když jsi na ní moc dobrý, tak máš dělat co? Takže kecat vůbec nemusí, jen prostě pracovní trh je asi jako naše školství. Když jsi hloupý a snaživý, tak tam budeš spokojený.

Časté střídání je ale vždy dobré, protože to znamená, že nejsi lopata. Změna práce je ta nejlepší inspirace.
Clovek ktery casto meni praci ma nejaky problem a tak na nej koukaji i zamestnavatele a v jejich ocich klesa. Neni to zadna vyhoda. Vem to rozumne, platil bys jako zamestnavatel draha skoleni cloveku ktery pravdepodobne do roka utece? Pocital bys s takovym clovekem jako kmenovim zamestnancem? Neutika nahodou protoze ma nejake osobnostni problemy a nikdo s nim nevydrzi?

Takovy clovek se hodi nekde k lopate ... jedno kde zacne kopat a pak zkonci a bude pokracovat dalsi lopatak na kterem nezalezi.

Ano, problém najít dobrou práci. Takže je to znamení, které je potřeba správně interpretovat. A hlavně, nejsem lopata, která si nechá za sto tisíc srát na hlavu. Myslíš si, že když platíš takové drobné, že mě vlastníš? To těžko, na to máš blbečky v saku, kteří žijí jen ze své pozice.

A jestli bych s někým takovým počítal? Těžko říct, ale pokud chci špičkového odborníka, který dokáže to, co ani 20 lopat, tak prostě moc na výběr nemám. Kmenový zaměstnanci jsou lopaťácký výmysl. Mi nedávno někdo tvrdil, že tolik peněz, kolik chci, nemají právě ani jejich kmenoví zaměstnanci. A co já stím? Stejně jsem daleko lepší, takže kmen nekmen.

Osobnostní problémy? Pokud jsi nejlepší, tak s tebou samozřejmě nikdo to tempo nevydrží. Já dělám běžně práce za celé týmy, takže asi těžko si budu rozumět s lopatou, která ani netestuje a poučuje mě s tím, co jí říkali ve škole.

koss43

  • ***
  • 120
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pracovní vývoj admina linuxu
« Odpověď #42 kdy: 01. 01. 2017, 13:39:19 »
Časté střídání je ale vždy dobré, protože to znamená, že nejsi lopata. Změna práce je ta nejlepší inspirace.
Clovek ktery casto meni praci ma nejaky problem a tak na nej koukaji i zamestnavatele a v jejich ocich klesa. Neni to zadna vyhoda. Vem to rozumne, platil bys jako zamestnavatel draha skoleni cloveku ktery pravdepodobne do roka utece? Pocital bys s takovym clovekem jako kmenovim zamestnancem? Neutika nahodou protoze ma nejake osobnostni problemy a nikdo s nim nevydrzi?

Takovy clovek se hodi nekde k lopate ... jedno kde zacne kopat a pak zkonci a bude pokracovat dalsi lopatak na kterem nezalezi.

To mi přijde takový český pohled. Žil jsem v UK, a nikdo se na vás divně nedívá, když budete měnit práci co rok. To je prostě normální, ne každý zaměstnavatel je schopen a ochoten si člověka dlouhodobě držet.

Já jsem třeba v aktuálním zaměstnání +- spokojen, jasně koukám se kolem na nabídky, ale nic extra lepšího nevidím, takže setrvávám.

Dost kladně se na tom podepsalo - a to vidím hodně, že mám značné zkušenosti s vyjednáváním platu. Takže jsem si vyjednal poměrně dobrou mzdu do začátku. Na druhou stranu zaměstnavatel je byrokratický moloch, takže člověk se dokáže prosadit až postupem let, prostě to trvá a výsledky ohledně zvyšování platu jsou nejisté.

U všech zaměstnavatelů, kde jsem si vyjednal nízkou mzdu jsem dlouho nevydržel, prostě mě to demotivovalo, navíc to byly špatní zaměstnavatelé. Vidím to podobně i u známých, ti co práce střídali často, tak když najednou dostali dobré podmínky, firemní auto, bonusy tak o změně tolik neuvažují, jako když byly ve firmě, kde se báli, zda-li vůbec dostanou zaplaceno a četné přesčasy se neproplácely.

Kolikrát mě přijde zvláštní, jak fluktuace u zaměstnavatelů je takové tabu. Jeden zaměstnavatel najme na pozici třeba 4-10 lidí, než tu pozici dlouhodobě obsadí třeba na 10 let. Mnohem líp jsou na tom velké korporáty, kde uspěje téměř každý a dostane dobré prachy, ale o tom se nemluví. V ČR si někteří pod start-upem považují projekt, kde nebudou lidem platit, na to každej kašle dělat pro takovou firmu.

javaman ()

Re:Pracovní vývoj admina linuxu
« Odpověď #43 kdy: 01. 01. 2017, 13:44:23 »

U všech zaměstnavatelů, kde jsem si vyjednal nízkou mzdu jsem dlouho nevydržel, prostě mě to demotivovalo, navíc to byly špatní zaměstnavatelé.

V ČR si někteří pod start-upem považují projekt, kde nebudou lidem platit, na to každej kašle dělat pro takovou firmu.

Přesně tak. Ryba smrdí od hlavy a pokud je na pohovoru blbeček, který nabízí malé peníze, tak rychle utíkat. Prostě kvalitní zaměstnanci jsou to nejdůležitější, co si můžou koupit. A oni kupují hovna. To je jako kupovat levné buřty. Cena dobrá, ale co asi bude uvnitř...

Oni si kolikrát myslí, že prostě jejich debilní nápad vemeš za svůj a budeš na tom makat s nima :D Až budou slavní, tak se to všechno vrátí. To je možná dobrý, když je ti tak 17 a nic moc neumíš.

Re:Pracovní vývoj admina linuxu
« Odpověď #44 kdy: 01. 01. 2017, 18:15:20 »
Časté střídání je ale vždy dobré, protože to znamená, že nejsi lopata. Změna práce je ta nejlepší inspirace.
Clovek ktery casto meni praci ma nejaky problem a tak na nej koukaji i zamestnavatele a v jejich ocich klesa. Neni to zadna vyhoda. Vem to rozumne, platil bys jako zamestnavatel draha skoleni cloveku ktery pravdepodobne do roka utece? Pocital bys s takovym clovekem jako kmenovim zamestnancem? Neutika nahodou protoze ma nejake osobnostni problemy a nikdo s nim nevydrzi?

Takovy clovek se hodi nekde k lopate ... jedno kde zacne kopat a pak zkonci a bude pokracovat dalsi lopatak na kterem nezalezi.

To mi přijde takový český pohled. Žil jsem v UK, a nikdo se na vás divně nedívá, když budete měnit práci co rok. To je prostě normální, ne každý zaměstnavatel je schopen a ochoten si člověka dlouhodobě držet.
Opravdu? Žils v UK? No vidíš, já žil na Novém Zealandu, v Irsku a v UK ... znamená to něco konkrétního? Asi ne protože opět záleží na práci. Někde to vadí a někde ne. To je jak napsat, že řidiči kamionů se maji dobře a v UK jeden řídils ... .

A celé to, neni to spíš ekonomický pohled? Pokud si bude zaměstnavatel zaměstnance vážit a bude vidět možnou budoucnost tak nebude mít problém ho financovat a platit mu drahá školení. Ale když přijde člověk co vystřílad pět prací po roce, že chce zaplatit dvěstě tisíc za různá školení a certifikace a zaměstnavatel si uvědomí, že ten člověk bude za pár měsíců pryč tak proč by to platil? Na druhou stranu je to problém i pro zaměstnavatele který prostě někoho s těma certifikacema potřebuje, ale nehce to platit každý rok znovu ... . Takového co zap ár měsíců uteče prostě posadí někam kde na tom nebude záležet. Čistě ekonomika a logika.

Něco jiného je člověk najmutý na vyřešení nějakého problému, ale to tazatel neni. tazatel stagnuje a pořád dokola si řeší svoje skripty nebo co.
« Poslední změna: 01. 01. 2017, 18:19:55 od vana-hb »