skryt linuxove partitions v pruzkumniku windows

helikaon

skryt linuxove partitions v pruzkumniku windows
« kdy: 07. 01. 2011, 07:57:38 »
Ahoj,
chtel jsem se zeptat, jde nejak (paklize ano, tak jak?) skryt linux partitions z pruzkumnika windows xp professional?
Mam dualboot a nechci aby se me to ptalo porad 'do you want to format' kdyz na to omylem kliknu. Resp. desim se ze bych se nekdy 'uklik' a dal ano.

diky za pripadne rady, pekny den vsem


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: skryt linuxove partitions v pruzkumniku windows
« Odpověď #1 kdy: 07. 01. 2011, 08:03:44 »
Pokud neprovozujete Widle pod adminem, tak to stejne nenaformatujete. Navic existuje vysoka sance, ze Widle ani nedokazi zbourat linuxovy oddil. Widle byly na cizi oddily vzdycky spatne a bouraji je typicky akorat omylem.

B

Re: skryt linuxove partitions v pruzkumniku windows
« Odpověď #2 kdy: 07. 01. 2011, 08:07:02 »
Dobrý den,

odpověď, kterou hledáte, naleznete zde:
Kód: [Vybrat]
http://www.worldstart.com/hide-drives-and-partitions/

helikaon

Re: skryt linuxove partitions v pruzkumniku windows
« Odpověď #3 kdy: 07. 01. 2011, 11:59:37 »
Moc dekuji za link, to je presne co jsem potreboval! Nejsem ve windows uz prilis zdatny, protoze na nich prakticky poslednich 5 let nedelam v praci ani doma - ale preci jen nechal jsem si dualboot, nekdy se to hodi....

pekny den vsem  :)

X125

Re: skryt linuxove partitions v pruzkumniku windows
« Odpověď #4 kdy: 07. 01. 2011, 13:29:17 »
Linuxové patrišny naformátované na ext3 Win nevidí, tak není co řešit. Přesně tak to mám udělané, aby na dualbootu uživatelé z Win nemohli nic na Linuxu zmršit.


Mmad

Re: skryt linuxove partitions v pruzkumniku windows
« Odpověď #5 kdy: 07. 01. 2011, 19:32:54 »
Problém bývá jinde - Widle Lin partišny vidí, ale neumí je číst (nevědí jak). Formát tabulky rozdělení disku je jaksi daný a všem systémům známý :) . Proto je chtějí formátovat (aby je přečetly). Jo, v takovou chvíli není vhod mít nainstalovaný ext2fs.dll.