Root se načítá bez CSS

v

Root se načítá bez CSS
« kdy: 13. 12. 2016, 07:55:58 »
viz předmět, dle firefoxu


to je jedno

Root se načítá bez CSS
« Odpověď #1 kdy: 13. 12. 2016, 07:58:49 »
Přišel jsem na root a vybaflo na mne (mimo vzhledu zjevně bez CSS):

 Že vy si v prohlížeči blokujete reklamy?

    Vypněte prosím AdBlock alespoň při brouzdání na Root.cz. Bez příjmů z reklam to neutáhneme.

           Jak a proč vypnout AdBlock

    A nebo nás podpořte! Reklamy vám z Root.cz zmizí, dostanete e‑book zdarma a můžeme zajít i na pivo.

           Chci se stát podporovatelem


Adblock nepoužívám (sám mám reklamy jinde), toto nařčení mě tedy skoro uráží :-)

Dále když jsem chtěl napsat tento příspěvek, musel jsem schválit vyjímku pro nesprávný certifikát, myslel jsem, že zrovna root může mít SSL v pořádku, místo osočování pravidelných čtenářů, co občas i na reklamu kliknou :-), neprávem...
« Poslední změna: 13. 12. 2016, 08:32:35 od Petr Krčmář »

Re:Root AdBlock
« Odpověď #2 kdy: 13. 12. 2016, 08:12:29 »
Všechno to spolu souvisí, na některých doménách Rootu jsou propadlé certifikáty Let's Encrypt. Asi nezafungovala automatická obnova. Mail redakci už jsem poslal.

spacek

Re:Root AdBlock
« Odpověď #3 kdy: 13. 12. 2016, 08:13:57 »
U me to same. OS Bunsenlabs (Debian), prohlizec Google Chrome, zadne doplnky (ani blokovaci).

Petr

Re:Root AdBlock
« Odpověď #4 kdy: 13. 12. 2016, 08:15:32 »
Úplně stejně to naskočilo i mě. Vzhled jak z 90 let (přemýšlím, zda to nakonec není lepší), hlášení od adblocku přestože jsem ho nikdy neměl a při vstupu na fórum nutnost schválit bezpečnostní vyjímku. Fórum má ale vzhled normální.


romanio

Re:Root AdBlock
« Odpověď #5 kdy: 13. 12. 2016, 08:19:24 »
Dnes ráno to samé, včera normální zobrazení. Nic neblokuji, na jiných serverech reklamy vidím, IE 11.

Martin

Re:Root AdBlock
« Odpověď #6 kdy: 13. 12. 2016, 08:30:50 »
No, koukam ze nejsem sam :)

Re:Root AdBlock
« Odpověď #7 kdy: 13. 12. 2016, 08:32:22 »
Je to tak, jak píše Filip Jirsák. Vypršely certifikáty na některých serverech, bohužel tam zjevně zazlobil cron a nepostaral se o prodloužení. Bude to za chvíli opravené. Ta chyba s AdBlockem s tím přímo souvisí, protože se nepodařilo načíst skript, který to zjišťuje. Vydržte, za pár minut Roota uzdravíme.

Update: Už to funguje. Ještě to zkontrolujeme a přidáme do monitoringu.

lum

Re:Root AdBlock
« Odpověď #8 kdy: 13. 12. 2016, 09:09:35 »
Všechno to spolu souvisí, na některých doménách Rootu jsou propadlé certifikáty Let's Encrypt. Asi nezafungovala automatická obnova. Mail redakci už jsem poslal.

Hodilo by se pak v nejakem clanku o tom, jak je  Let's Encrypt bajecne zminit i toto chovani  ;)

Re:Root se načítá bez CSS
« Odpověď #9 kdy: 13. 12. 2016, 09:14:57 »
Zmínil jsem to v mnoha článcích i přednáškách – certifikáty LE mají od začátku platnost 90 dnů, to je známá věc. Výhoda je ovšem v tom, že se proces obnovy dá krásně automatizovat. Že může selhat cron ale není chyba LE. Chyba je v tom, že naši admini nemonitorovali dobu platnosti certifikátů (já to na svých serverech dělám), což se teď změnilo.

Re:Root se načítá bez CSS
« Odpověď #10 kdy: 13. 12. 2016, 09:23:17 »
Bylo by zajímavé popsat, co vlastně selhalo. Že by selhal samotný cron, to mi připadá hodně nepravděpodobné, takže se spíš obnovovací skript spustil, ale z nějakého důvodu selhal. Pokud je to některý z oficiálních skriptů, určitě to bude zajímat i ostatní, aby věděli, na co si dát pozor. Přeci jen to automatické obnovování certifikátů je v ekosystému novinka a bude nějakou chvíli trvat, než se projde pár slepých cest a budou všeobecně známa doporučení, na co si dát pozor.

SB

Re:Root AdBlock
« Odpověď #11 kdy: 13. 12. 2016, 09:57:51 »
...Ta chyba s AdBlockem s tím přímo souvisí, protože se nepodařilo načíst skript, který to zjišťuje...

Tomu nerozumím - když nefunguje zjišťování adblocku, tak proč stránka hlásí blokování? Co je to za funkcionalitu?

Re:Root se načítá bez CSS
« Odpověď #12 kdy: 13. 12. 2016, 10:05:18 »
Jde jen o to, že ve stránce ten objekt je a buď se ukáže nebo ne. Když se to rozbilo, protože se nenačítalo nic kromě samotného HTML, tak tam ten objekt zůstal viditelný a nebylo nic, co by ho schovalo – což obvykle dělá CSS.

le

Re:Root se načítá bez CSS
« Odpověď #13 kdy: 13. 12. 2016, 12:11:30 »
si to proste shrnme... amaterismus