Repasovaný notebook do 5 000

nobody(ten pravej)

Re:Repasovaný notebook do 5 000
« Odpověď #45 kdy: 18. 12. 2016, 16:58:50 »
To jsou tak debilní "vylepšení", [...]co model to jiná klávesnice[...]
Mas prakticke zkusenosti? pokud totiz ocekavas normalni klavesnice tak Thinkpad <?20 by te prave prekvapil tim ze bys misto ESC neustale mackal F1, misto F1 bys mackal F2 apod.... dlouhou doby sem psal na te ala X201, nejdriv Thinkpad T42, pak Thinkpad T60, prechod na X220 byl b pohode a snadneji se ted prechazi mezi jinejma klavesnicema :)

nobody(ten pravej)

« Odpověď #46 kdy: 18. 12. 2016, 17:05:05 »
@ByCzech: A uz jsi videl HP s vypinacem tam, kde clovek po zvyku ceka Esc? Navic hodne citlivym vypinacem.
videl sem uchylnej Asus UX303 co ma Power tlacitko na druhe strane nez ESC, tedy v miste kde ostatni notebooky maji casto Delete, to vymejslel fakt magor ;)
pak na HP Elitebook nevim koho napadlo udelat SipkaNahoru/Dolu polovicni kdy obe klavesy maji dohromady stejnou vysku jako Vlevo/Vpravo, takze nejde o obracene T (ktere aspon ma ten UX303 i kdyz take skoro polovicni )

« Odpověď #47 kdy: 19. 12. 2016, 16:38:28 »
A za tenhle kretenismus zmineny v poslednim postu nekdo jako dostane vyplatu? Jako ok, pokud jeho pracovnim ukolem je vymyslet jak nasrat zakaznika tak fajn, to si prachy zaslouzi. Ja podruhe jebnout do vypinace misto backspace tak to prohodim oknem.

Bacha X220 uz ma zkriplenou klavesnici, tim myslim dvakrat vyssi Insert, zatimco Delete je nekde mimo. Uz to proste neni normalni klavesnice.
Kecas vole, bud si ten notebook s necim pletes nebo jsi ho nikdy nevidel. X220 stejne jako T420 jsou s posledni pouzitelnou klaveskou. a Insert tam ma normalni velikost. Delete ma dvojitou. Neni to problem. Vim to, protoze zrovna z T420 pisu.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

cagoule

« Odpověď #48 kdy: 25. 12. 2016, 14:02:37 »
Dobry den, nechci zakladat uplne nove tema proto se zeptam zde.
Mohli byste doporucit kde koupit repasovany Thinkpad ?
Popripade popsat osobni zkusenosti ?
Predem diky za pomoc

robotron

« Odpověď #49 kdy: 25. 12. 2016, 15:22:30 »
Koupil jsem vyse jednoznacne pravym nobodym doporucovanej X201 od ImportPC. Zkusenost: funkcne zda se komplet OK, baterka velmi dobra (~4h pri napul rozsvicenem displeji a prehravani MP3 donekonecna). Kryt trochu poskrabanej (stav byl "A"), ale jeste to docela jde a nabizeji i fotografovani konkretniho kusu pred koupi.

Nejvetsi asi nevyhoda je intenzivni *puch* od pravdepodobne dymkovyho tabaku, z drivejsi zkusenosti s podobnou elektronikou vim, ze to umejt ani vysmradit v radu jednotek mesicu ci kratkych let nejde (mozna by pomohlo letni UV, pak ale asi odejdou i natery na krytu). Dale pak, ze inzerovana "pocestena klavesnice" je nemecka, coz, pravda, neni lez, ale vnimam to trochu jako problem. (Ne pro sebe, na nemeckou jsem byl zvyklej od ruznejch PC-XT od detstvi, ale konkretni notes je pro male devcatko a asi bude treba trochu skoleni.)

Nicmene, i s nevyhodami vyse jsem s koupi docela spokojen, ba dokonce uvazuju o druhym kusu pro sebe. Ale pred koupi jeste kontaktuju ImportPC a zeptam se, jak je to s tim smradem aspon, jestli to misto foceni muzou treba ocuchat. Pokud teda nejsou sami klub dymkaru.

dustin

« Odpověď #50 kdy: 25. 12. 2016, 16:39:23 »
Těsně před vánoci jsem kupoval x230 u ImportPC přímo v Tachově a nikde jsem kouř necítil. Asi bohužel smůla na konkrétní model.

Low cost prostředí, ale výborný profi přístup. Tak to mám rád.

robotron

« Odpověď #51 kdy: 25. 12. 2016, 16:47:35 »
Těsně před vánoci jsem kupoval x230 u ImportPC přímo v Tachově a nikde jsem kouř necítil. Asi bohužel smůla na konkrétní model.

To rad ctu, zvysuje to pravdepodobnost, ze u toho bafal akorat user.

nobody(ten pravej)

« Odpověď #52 kdy: 25. 12. 2016, 21:40:41 »
[...]Kryt trochu poskrabanej (stav byl "A"), ale jeste to docela jde a nabizeji i fotografovani konkretniho kusu pred koupi.
tak chapu A stav, B stav muze bejt poskrabanej vic, nebo i LCD... pak maj jeste A+ coz uz by melo byt i bez "trochu skrabancu" :) prave to fotografovani delaj dost kvalitne, takze se tam da najit kazdej skrabanecek predem a vim co kupuju :)

Nejvetsi asi nevyhoda je intenzivni *puch* od pravdepodobne dymkovyho tabaku
no proslo mi od nich rukama pocita 9 kousku a zadnej nikdy zadnej puch, takze asi smutna nahoda :(

ze inzerovana "pocestena klavesnice" je nemecka
nejsou ceske polepky nebo ze zaklad je nemeckej?
jinak do x201 davaj i primo ceske pri dokoupeni, ale nejsou ted skladem:
https://www.importpc.cz/lenovo-cz-klavesnice-pro-thinkpad-x200-x201-fru-42t3757.html
ja si tak dokupoval do X220 ceskou klavesnici, mel sem svedskou a pro US pouzivani nic moc, a CZ ma oproti US pro me lepsi rozlozeni a velkej enter :)

robotron

« Odpověď #53 kdy: 25. 12. 2016, 23:21:10 »
zaklad je nemeckej?

Zaklad je nemeckej. Lec nejakej Nemec uz dosti metropolitniho strihu, takze na nekterejch klavesach je az 6 znaku, coz uz je teda ulet. Coby buran z vychodu jsem zvyklej, ze na klavesach jsou 2..4 znaky, ale vic, z toho uz mi jde hlava kolem -- popravde mi to pripada blbejsi, nez psat treba na CS v mape US, nebo naopak. Pro devce, ktere ma prvni pocitac, to bude trochu vorech, ale tak jsou v zivote horsi veci. Treba pochopit system shiftu na ZX-Spectru taky nebyl zadnej med.

Rikam, celkove je to s prodejcem zatim spise v urovni spokojenost, uvidime jeste, co pak odepisou a podle toho se rozhodnu, zda jim nasypat prachy za dalsi podobnej (chtel bych neco pracovne pouzitelnejsiho misto Appla Air, kteryho v praci po vyhozeny vystajlovany stabajzne z obchodu nikdo nepouzival, anzto se trochu bali jej linuxizovat), nebo to timto pokusem ukoncit.

« Odpověď #54 kdy: 26. 12. 2016, 23:06:07 »
Mam x201 z import pc. Stav ok, funguje jak ma, slabsi baterka vydrzi asi hodku kdyz se toho moc nedeje, klavesnici mam bez ceskych znaku u cisel ale vic jsem ji nezkoumal. Zkusenosti s nima mam dobry, reklamace bez problemu. Bral jsem tam vic noteboooku a nekolik desktopu.

Konkretne k te x201 na importu maji nehorazne predrazeny dock ktery koupis na ebay za min nez polovic. Bral jsem ho nekde z anglie. Ta cena importu je hamba.

Cemu bych se obloukem vyhnul je gigacomputer. Bral jsem tam tri repasy. Desktop ktery vypadal jak ze spadl z kamionu, notebook ktery uz po prevzeti nesel a dalsi desktop ktery v zasade fungoval ale byla to desna slepenice z dilu kterych se potrebovali zbavit po uklidu skladu. V desktopu byl namontovan na jednom sroubu notebookovy disk ... .
« Poslední změna: 26. 12. 2016, 23:09:58 od vana-hb »

cagoule

« Odpověď #55 kdy: 27. 12. 2016, 07:43:38 »
Dekuji za zkusenosti.
Poslal jsem zadost o nafoceni jedne x201 a pokud bude v prijatelnem stavu asi koupim u importpc.

nobody(ten pravej)

« Odpověď #56 kdy: 29. 12. 2016, 04:59:00 »
Zaklad je nemeckej [...] na nekterejch klavesach je az 6 znaku [...]
[...] dalsi podobnej (chtel bych neco pracovne pouzitelnejsiho misto Appla Air [...]
Ja tam vidim max 4 znaky a to jen na tech co jsou zaroven numblock :) skoda ze sis to nenechal nafotit jestli to mas jinak nez na tehle foto, sam si nechavam nafotit abych vedel co kupuju...

jestli budes chtit neco podobneho ale novejsi, tak X220, je to v podstate to same ale o generaci vejs CPU, jde tam max 16GB RAM, jde tam mSATA SSD, verze s i7 ma USB3...
nebo pokud bys odskocil od te X201/X220 klavesnice k chickletove ktere mas na apple... tak pres lowend nastupce x230i (je tam i3 cpu), pres s i5 plnokrevnou X230 s IPS az treba k nove T440p se zarukou 3roky ;)

nobody(ten pravej)

« Odpověď #57 kdy: 29. 12. 2016, 05:00:43 »
Dekuji za zkusenosti.
Poslal jsem zadost o nafoceni jedne x201 a pokud bude v prijatelnem stavu asi koupim u importpc.
psal sem to pretim, ale radeji zopakuju :) dej u kosiku slevovej kupon KSTATE a mas 3% slevu a postovne zadarmo ;)

chinkpad

« Odpověď #58 kdy: 29. 12. 2016, 06:06:08 »
Zkousel nekdo objednavat pres ebay?
Pres ebay.com se to asi nevyplati kvuli doprave a clu ale co  ebay.de a .co.uk?

videl jsem tam x220 tablet s i7 za nizsi ceny nez v CR  i5 x220 bez tabletu

marty

« Odpověď #59 kdy: 29. 12. 2016, 07:22:23 »
Koukám, že tady si to začalo žít vlastním životem.