Práce a život Praha vs Brno

m

Re:Práce a život Praha vs Brno
« Odpověď #195 kdy: 05. 03. 2018, 08:52:03 »
v okoli olomouce ? vtipalku. Hanacke nareci je celkem vyrazne a se spisovnou cestinou nema moc spolecne.

Mimochodem ten vyzkum byl nekdy pred 40 lety a jeho zavery jsou uz dost mimo vzhledem k tomu ze cestina je stale zivy jazyk.


alshajmr

Re:Práce a život Praha vs Brno
« Odpověď #196 kdy: 05. 03. 2018, 09:27:00 »
V Praze se drzi Drahosovci a milovnici EU. V Brne se drzi vychodnaci a stahuje se tam svoloc co mluvi polocesky.

V praze se česky nemluví, vííííííííííĎ?

Podle výzkumu, který dělali jazykovědci, se nejpisovnější češtinou mluví v oblasti okolo Olomouce. Naopak Pražská hatmatilka nemá s češtinou zas tak moc společného.

(poznámka - fakt nejsem z Olomouce :-) )
Jasně hanacké "Su z Olomóóce." a jejjich nářečí ... .

v.sp

Re:Práce a život Praha vs Brno
« Odpověď #197 kdy: 05. 03. 2018, 10:59:58 »
S nejmenším přízvukem se mluví tam, kde jsou call centra (ta závislost je samozřejmě opačná): Liberec, Hradec.
Ale spisovnost je něco jiného.

Digi

Re:Práce a život Praha vs Brno
« Odpověď #198 kdy: 05. 03. 2018, 12:44:11 »
Když se vrátím k tématu, tak jsem brnák. Praha má určitě větší vybavenost služeb, kultury, hobby atd.
Třeba v brně nic jako třeba Paralelní Polis není (možná dobře  :D), Hackerspace byl v Praze taky dřív, apod.
V Brně je jedna akvaristika, od té doby co nemá konkurenci, šla mírně dolů, cenama na eshopu konkurovat taky nechce a pak akvaristika v Hornbachu. V Praze jich je víc a liší se i cílovou skupinou. To je jen ukázka z jednoho koníčku.

Do Prahy jde hodně peněz a jde to poznat, třeba dopravní infrastruktura Brna je nic moc - nádraží, velký městský okruh v nedohlednu, atd. V Brně se na komunální politice akorát hodně mele a krade, to je ale všude stejný. Řekl bych, že v brně jsou politici fakt největší slibotechny.

Digi

Re:Práce a život Praha vs Brno
« Odpověď #199 kdy: 05. 03. 2018, 13:10:03 »
BTW, nevšiml jsem si, že je to z 2016. Proč se nezamykaj starý témata?


alshajmr

Re:Práce a život Praha vs Brno
« Odpověď #200 kdy: 05. 03. 2018, 13:15:48 »
BTW, nevšiml jsem si, že je to z 2016. Proč se nezamykaj starý témata?
zamykani relevantnich temat je jedna z nejvetsich blvosti ktreroi nekdo vymyslel.

Digi

Re:Práce a život Praha vs Brno
« Odpověď #201 kdy: 05. 03. 2018, 13:45:07 »
BTW, nevšiml jsem si, že je to z 2016. Proč se nezamykaj starý témata?
zamykani relevantnich temat je jedna z nejvetsich blvosti ktreroi nekdo vymyslel.
Relevantní možná, ale to číms to oživil byl jen výblitek stupidních hospodských keců. Právě kvůli trollům jako ty by se mělo zamykat.

alshajmr

Re:Práce a život Praha vs Brno
« Odpověď #202 kdy: 05. 03. 2018, 14:02:25 »
BTW, nevšiml jsem si, že je to z 2016. Proč se nezamykaj starý témata?
zamykani relevantnich temat je jedna z nejvetsich blvosti ktreroi nekdo vymyslel.
Relevantní možná, ale to číms to oživil byl jen výblitek stupidních hospodských keců. Právě kvůli trollům jako ty by se mělo zamykat.
troll ses ty a ja nic neozivil. Zadadne reaguji jen v prehledu poslednich temat.

Digi

Re:Práce a život Praha vs Brno
« Odpověď #203 kdy: 05. 03. 2018, 14:56:46 »
BTW, nevšiml jsem si, že je to z 2016. Proč se nezamykaj starý témata?
zamykani relevantnich temat je jedna z nejvetsich blvosti ktreroi nekdo vymyslel.
Relevantní možná, ale to číms to oživil byl jen výblitek stupidních hospodských keců. Právě kvůli trollům jako ty by se mělo zamykat.
troll ses ty a ja nic neozivil. Zadadne reaguji jen v prehledu poslednich temat.


A ten příspěvek po 2 letech #193 od alshajmr je od koho? bez komentáře

.

Re:Práce a život Praha vs Brno
« Odpověď #204 kdy: 05. 03. 2018, 15:37:44 »
Když se vrátím k tématu, tak jsem brnák. Praha má určitě větší vybavenost služeb, kultury, hobby atd.
Třeba v brně nic jako třeba Paralelní Polis není (možná dobře  :D), Hackerspace byl v Praze taky dřív, apod.
V Brně je jedna akvaristika, od té doby co nemá konkurenci, šla mírně dolů, cenama na eshopu konkurovat taky nechce a pak akvaristika v Hornbachu. V Praze jich je víc a liší se i cílovou skupinou. To je jen ukázka z jednoho koníčku.

Do Prahy jde hodně peněz a jde to poznat, třeba dopravní infrastruktura Brna je nic moc - nádraží, velký městský okruh v nedohlednu, atd. V Brně se na komunální politice akorát hodně mele a krade, to je ale všude stejný. Řekl bych, že v brně jsou politici fakt největší slibotechny.
S tou akvaristikou jsi mne překvapil. Jen stručný dotaz akvaristika brno mi vyhodí 20 obchodů na google mapách. Ne vše je top třída, ale přece jen, v době kdy jsem se jí věnoval intenzivněji (5-10 let zpět) bylo v Brně minimálně 5 velmi dobrých obchodů s velkým výběrem. Některé možná zanikly, některé možná omezily sortiment, ale mluvit jenom o jednom? Já sám jich pár náhodně navštěvuji.

BTW, který jsi měl na mysli? Dík.

ppp

Re:Práce a život Praha vs Brno
« Odpověď #205 kdy: 06. 03. 2018, 05:09:57 »
pracuji v Brně jako programátor. Všiměte si času v kolik posílám post a to běžím za 10 min. z baráku na příměstský vlak. To snad jen k té dopravě na pracoviště - všude daleko MHD než vás autobus dotřepe na cílovou zastávku přes 3 přestupy někde v průmyslové-office zóně na druhém konci "města" , než zaparkujete.. Práce spíš takový lopaťárny, firmy nic moc. Srovnejte si pražský a brněnský ABB (vypínače+rozvaděče vs robotika) pražský a brněnský SIEMENS firmy jako FEI nebo Honeywell tam mají spíš výrobu a tu lopaťárnu.
Vzduch hrozný, hlavně kolem "tepen" Lidické, Mendlák, Úvoz, městský okruh...
Bydlení drahé - nájem myslím, možnost něco koupit tj. byt nebo domek bez vsávání 4:30 asi stejně reálná jak v Praze. Plný hospody a kavárny studentů a slováků beroucích peníze nevím kde - co šroubují globálně ceny nahoru.
Lituju toho že jsem do Brna šel ale už tady mám přítelkyni a práci, raději snad CB, LBRC, Olomouc

alshajmr

Re:Práce a život Praha vs Brno
« Odpověď #206 kdy: 06. 03. 2018, 07:04:21 »
BTW, nevšiml jsem si, že je to z 2016. Proč se nezamykaj starý témata?
zamykani relevantnich temat je jedna z nejvetsich blvosti ktreroi nekdo vymyslel.
Relevantní možná, ale to číms to oživil byl jen výblitek stupidních hospodských keců. Právě kvůli trollům jako ty by se mělo zamykat.
výblitek stupidních hospodských kecův... to se ale bavis o celem foru.

Digi

Re:Práce a život Praha vs Brno
« Odpověď #207 kdy: 06. 03. 2018, 10:46:09 »
Když se vrátím k tématu, tak jsem brnák. Praha má určitě větší vybavenost služeb, kultury, hobby atd.
Třeba v brně nic jako třeba Paralelní Polis není (možná dobře  :D), Hackerspace byl v Praze taky dřív, apod.
V Brně je jedna akvaristika, od té doby co nemá konkurenci, šla mírně dolů, cenama na eshopu konkurovat taky nechce a pak akvaristika v Hornbachu. V Praze jich je víc a liší se i cílovou skupinou. To je jen ukázka z jednoho koníčku.

Do Prahy jde hodně peněz a jde to poznat, třeba dopravní infrastruktura Brna je nic moc - nádraží, velký městský okruh v nedohlednu, atd. V Brně se na komunální politice akorát hodně mele a krade, to je ale všude stejný. Řekl bych, že v brně jsou politici fakt největší slibotechny.
S tou akvaristikou jsi mne překvapil. Jen stručný dotaz akvaristika brno mi vyhodí 20 obchodů na google mapách. Ne vše je top třída, ale přece jen, v době kdy jsem se jí věnoval intenzivněji (5-10 let zpět) bylo v Brně minimálně 5 velmi dobrých obchodů s velkým výběrem. Některé možná zanikly, některé možná omezily sortiment, ale mluvit jenom o jednom? Já sám jich pár náhodně navštěvuji.

BTW, který jsi měl na mysli? Dík.


Asi máš pravdu , některý jsem opomněl, ale když projdu ten seznam co mi hodí google:
AquaVala na merhautce je hlavně mořská akvaristika (tu nedělám), ale počítá se
Akva-tera.cz je jen eshop bez prodejny
pak několik zverimexů který odmítám počítat  ;)
Akvarius Minařík, tam jsem byl jen jednou
pak byla akvaristika na Táborské co už dlouho není a já myslel tu stále nejlepší Sklorex
takže není jedna ale tak 3, tedy čistě akvaristika bez hromady blbostí pro psy.

V Praze mají Zoo braník, sice asi zverimex ale dobrá nabídka,Stockl,Carassius,atd
ale hlavně a co mi v Brně chybí je něco jako Showroom Aquascape.cz, tedy ty japonský předraženosti  ;D




Digi

Re:Práce a život Praha vs Brno
« Odpověď #208 kdy: 06. 03. 2018, 10:52:28 »
MHD v Brně mě taky štve, ale byl jsem v Soluni, což je město menší jak Praha ale výrazně větší jak Brno (teda metropolitní oblast) a nic jinýho než autobusy tam nejezdí. Žádný šaliny, trolejbusy, pozor mají rozestavěný metro. A ten systém jízdních řádů jsem tam vůbec nepochopil.  ;D