Design patterny pre biznis triedy

Kit

Re:Design patterny pre biznis triedy
« Odpověď #15 kdy: 05. 12. 2016, 23:18:24 »
Ještě jeden zajímavý přístup - hexagonal architecture.


Jano

Re:Design patterny pre biznis triedy
« Odpověď #16 kdy: 05. 12. 2016, 23:42:34 »
Analytické modelování informačních systémů pomocí UML v praxi - Ilja Kraval
https://www.goodreads.com/book/show/7874765-analytick-modelov-n-informa-n-ch-syst-m-pomoc-uml-v-praxi
bolo by super keby bol niekde aspon obsah

http://www.objects.cz/kniha_am/kniha_am.php vyzera ze sa da vypytat satarmo(tm)

andy

Re:Design patterny pre biznis triedy
« Odpověď #17 kdy: 06. 12. 2016, 14:47:17 »
Kit pozeram tak narychlo tu architekturu, ale mam pocit, ze tak vyzera v podstate kazda modernejsia viacvrstvova apka. Mozno citam zle clanky, ale nevidim dovod, aby to malo nejaky specialny nazov. V dnesnej dobe sa integruje vsetko so vsetkym..

Kit

Re:Design patterny pre biznis triedy
« Odpověď #18 kdy: 06. 12. 2016, 15:23:09 »
Kit pozeram tak narychlo tu architekturu, ale mam pocit, ze tak vyzera v podstate kazda modernejsia viacvrstvova apka. Mozno citam zle clanky, ale nevidim dovod, aby to malo nejaky specialny nazov. V dnesnej dobe sa integruje vsetko so vsetkym..

Rozdíl je hlavně v tom, že business logika je zcela oddělena od datových zdrojů, je na nich nezávislá. Netuší, odkud data dostává a komu posílá výsledek. Vše, tedy vstupy, výstupy, databáze, mailová služba, ... se musí injektovat. Velmi dobře se to testuje.

O integraci se tedy nejedná, naopak ty vazby mezi komponentami jsou velmi volné. Podstatná je definice rozhraní a vrstva adaptérů.

Zdroj: http://fideloper.com/hexagonal-architecture

andy

Re:Design patterny pre biznis triedy
« Odpověď #19 kdy: 06. 12. 2016, 18:15:31 »
Klasicke spring aplikacie to presne takto mavaju. V triedach iba interfacy a vsetko nainjektovane. Sice tam casto byva zamontovane ORM, ale da sa to akoby oddelit aj v ramci aplikacie (mne sa paci napr spring data). S tym testovanim suhlasim, ale to su zakladne principy testovatelneho kodu.


Kit

Re:Design patterny pre biznis triedy
« Odpověď #20 kdy: 06. 12. 2016, 18:43:39 »
Řekl bych, že ty nejlepší postupy tady byly zmíněny. Nezbývá tedy, než je uvést do praxe.

Hlavně v tom nehledej složitosti. Ta správná architektura je jednoduchá.

andy

Re:Design patterny pre biznis triedy
« Odpověď #21 kdy: 06. 12. 2016, 21:40:44 »
Kit ale ja som nehladal nic o design patternoch ani o ddd. Kaslite na to, nieco som nasiel skrze bpm..

javaman ()

Re:Design patterny pre biznis triedy
« Odpověď #22 kdy: 06. 12. 2016, 21:42:44 »
Asi hledáš knihu:
Citace
Vlastní ERP za 21 dní

Petr

Re:Design patterny pre biznis triedy
« Odpověď #23 kdy: 07. 12. 2016, 15:12:50 »
Priznam se, ze mi z otazky neni jasne, jestli je to mysleno hodne high-level - skoro jak postavit firmu anebo low-level - jak naprogramovat neco.

Na analyzu nejake domeny ve firme je business analytik. Hledas nejake patterny pro nej anebo pro programatora?

alda

Re:Design patterny pre biznis triedy
« Odpověď #24 kdy: 07. 12. 2016, 15:59:32 »
Take se mi zda, ze mu chcete nanutit kod ale dle mne hleda neco z oblasti Business Process Management.

Na tuto oblast jsme meli udelanony SW, ktery mapoval veskere bussines procesy ve firme, definoval pojmy....