Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?

nobody(ten pravej)

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #60 kdy: 06. 12. 2016, 18:31:37 »
[...]7rada klavesnice az na drobnosti totozna s tema co delalo IBM [...]
Drobnosti... :D Jo, okecáváš to hezky. Nic to nemění na to, že ta tvoje brutálně dobrá klávesnice má namačkané všechny klávesy u sebe[...]
Ano drobnosti a to takove ze ESC je/neni dvojitej a DEL je/neni dvojitej, s tim souvisi ze pri jedno ESC (puvodni) je F1 prvni v poradi a pri dvojitem DEL (nove) je INS vedle... provedenim jde ale o totozne klavesnice
IBM klavesnice: http://www.notebookreview.com/assets/3073.jpg
Lenovo klavesnice: http://techdadreview.com/wp-content/uploads/2011/09/T420-keyboard.jpg
a pro zasmani Asus: https://www.asus.com/websites/global/products/7QOyYET5rtB4JsG2/img/p2_3_img.png
nekomu se asi na Asus placane s dementnima mezerama a malej stisk pise dobre, nekdo ale neni masochista ;)

X201, X220, T420 (a dalsi) maji misto podsvetleni klavesnice lampicku ThinkLight, stejnou jako mel napr IBM Thinkpad T42
narozdil od podsvetlene klavesnice lampicka osvetluje i napr list papiru polozeny u notebooku ;)

na tve pozadavky nebudu reagovat, protoze ja bych ti mohl napsat sve pozadavky co zas nesplni to tvoje reseni a opra du me to pretahovani nebavi ;) tak jen strucne T420 pokud bys nechtel USB3 nebo T420s pokud bys nechtel dlouhou vydrz... otazka  co mi nabidnes ty za model s IPS LCD, s minimalne 3(lepe s 5) fyzickejma tlacitkama u touchpadu, s trackpointem, s NE-chickletovou 7radou klavesnici + politelnou + osvetlene lampickou, s portem na dockstation, s moznosti osadit mSATA nebo WWAN, snadno rozebiratelne, chasi i lcd s vyztuhou na bazi slitiny magnezia... ;)



j

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #62 kdy: 06. 12. 2016, 19:53:08 »
...
A ve kterym stoleti zijes? Protoze vsechny lenova uz slusnych par let maji exaktne takovou klavesnici, jako odkazujes ten Asus. Jo, a novinka poslednich dnu ... vyklapeci eth port ... ten urcite vydrzi ... tak 10x pouzit.

Pricemz Fka projistotu uz nefungujou bydefault, ale opacne ...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #63 kdy: 06. 12. 2016, 20:45:43 »
@j: Vysledek applizace notebooku. BTW, pristi generace notebooku Lenovo bude mit Ethernet port na externim bazmeku, ktery se bude pripojovat na vyklapeci konektor, kde bude veskera konektivita, vcetne sluchatek. Pripojit bude mozne vzdy jen jeden bazmek, takze treba kvuli VOIP hovoru se budes muset odpojit od site, aby sis pripojil sluchatka.

nobody(ten pravej)

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #64 kdy: 06. 12. 2016, 21:09:16 »
...
A ve kterym stoleti zijes? Protoze vsechny lenova uz slusnych par let maji exaktne takovou klavesnici, jako odkazujes ten Asus. Jo, a novinka poslednich dnu ... vyklapeci eth port ... ten urcite vydrzi ... tak 10x pouzit.

Pricemz Fka projistotu uz nefungujou bydefault, ale opacne ...

jecko vem si zapomenute leky na uklidneni... X220/T420 jsou z tohoto stoleti, resp. 5let starej model
a dalsi vec co ti unikla je ze ja zastaval racionalnost koupeni takoveho repasu(prevazne kvuli klavesnici ale i dalsim vecem), prave pred nakupem noveho modelu tedy i noveho Thinkpadu...
zamerne tedy (za sebe) nedoporucuju ani X230 protoze u tricitkove rady prave doslo k te zmene klavesnice...


Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #65 kdy: 06. 12. 2016, 21:46:42 »
[...]7rada klavesnice az na drobnosti totozna s tema co delalo IBM [...]
Drobnosti... :D Jo, okecáváš to hezky. Nic to nemění na to, že ta tvoje brutálně dobrá klávesnice má namačkané všechny klávesy u sebe[...]
Ano drobnosti a to takove ze ESC je/neni dvojitej a DEL je/neni dvojitej, s tim souvisi ze pri jedno ESC (puvodni) je F1 prvni v poradi a pri dvojitem DEL (nove) je INS vedle... provedenim jde ale o totozne klavesnice
IBM klavesnice: http://www.notebookreview.com/assets/3073.jpg
Lenovo klavesnice: http://techdadreview.com/wp-content/uploads/2011/09/T420-keyboard.jpg
a pro zasmani Asus: https://www.asus.com/websites/global/products/7QOyYET5rtB4JsG2/img/p2_3_img.png
nekomu se asi na Asus placane s dementnima mezerama a malej stisk pise dobre, nekdo ale neni masochista ;)

X201, X220, T420 (a dalsi) maji misto podsvetleni klavesnice lampicku ThinkLight, stejnou jako mel napr IBM Thinkpad T42
narozdil od podsvetlene klavesnice lampicka osvetluje i napr list papiru polozeny u notebooku ;)

na tve pozadavky nebudu reagovat, protoze ja bych ti mohl napsat sve pozadavky co zas nesplni to tvoje reseni a opra du me to pretahovani nebavi ;) tak jen strucne T420 pokud bys nechtel USB3 nebo T420s pokud bys nechtel dlouhou vydrz... otazka  co mi nabidnes ty za model s IPS LCD, s minimalne 3(lepe s 5) fyzickejma tlacitkama u touchpadu, s trackpointem, s NE-chickletovou 7radou klavesnici + politelnou + osvetlene lampickou, s portem na dockstation, s moznosti osadit mSATA nebo WWAN, snadno rozebiratelne, chasi i lcd s vyztuhou na bazi slitiny magnezia... ;)

Doporučuji ti vylézt z jeskyně ;)

Takže vlastně řešení nemáš, super. Protože i USB 3 i výdrž chci. Doporučovat (a vyzdvihovat!) lampičkové řešení je... minimálně úsměvné :) (Nehledě na další negativa) Vtipné je, že i kdybych zvolil tebou odkazované repasy, tak se dostanu aspoň na 12 tisíc (protože člověk si musí půlku věcí vyměnit, že...) s roční zárukou a celkově horšími parametry... a to se vyplatí!!  ;D

...
A ve kterym stoleti zijes? Protoze vsechny lenova uz slusnych par let maji exaktne takovou klavesnici, jako odkazujes ten Asus. Jo, a novinka poslednich dnu ... vyklapeci eth port ... ten urcite vydrzi ... tak 10x pouzit.

Pricemz Fka projistotu uz nefungujou bydefault, ale opacne ...

jecko vem si zapomenute leky na uklidneni... X220/T420 jsou z tohoto stoleti, resp. 5let starej model
a dalsi vec co ti unikla je ze ja zastaval racionalnost koupeni takoveho repasu(prevazne kvuli klavesnici ale i dalsim vecem), prave pred nakupem noveho modelu tedy i noveho Thinkpadu...
zamerne tedy (za sebe) nedoporucuju ani X230 protoze u tricitkove rady prave doslo k te zmene klavesnice...

Nobody, to byla od j asi spíš řečnická, řekl bych ;) A ano, je to 5 let starý model, tudíž koupě je (pokud zájemce není takový fanatik do starých Thinkpadů, jakým jsi očividně ty) absolutně iracionální. Vždyť je to VE VŠEM horší (oukej, pomineme-li klávesnici, která se ti zdá tak úžasná), vždyť už jen provozní vlastnosti jsou šílené... Btw fakt jsi takový čuník, že si liješ pití do klávesnice?

nobody(ten pravej)

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #66 kdy: 06. 12. 2016, 22:13:28 »
Takže vlastně řešení nemáš, super. Protože i USB 3 i výdrž chci. Doporučovat (a vyzdvihovat!) lampičkové řešení je... minimálně úsměvné :) (Nehledě na další negativa) Vtipné je, že i kdybych zvolil tebou odkazované repasy, tak se dostanu aspoň na 12 tisíc (protože člověk si musí půlku věcí vyměnit, že...) s roční zárukou a celkově horšími parametry... a to se vyplatí!!  ;D
a ty mas reseni na me pozadavky? rocni zaruka? to budes kupovat na firmu? protoze X220/T420 repas se logicky kupuje s 2roky zarukou... rok zaruka byla u NEJLEVNEJSIHO reseni v podobe X201, tedy jako nouzovka co je ale porad konstrukcne mnohem kvalitnejsi nez nejakej novej plastak...

Nobody, to byla od j asi spíš řečnická, řekl bych ;)
jcko hlavne nepochopil ze ja zastavam thinkpad klavesnice pred zmenou, jinak by mi nepsal ze po zmene je to take na h0vno, coz si ocividne z me reakce zas nepochopil ty (nebo se jen tam blbe tvaris :)

[...] Vždyť je to VE VŠEM horší (oukej, pomineme-li klávesnici, která se ti zdá tak úžasná)[...]
klavesnice a touchpad s fyzickejma tlacitkama a ostatni viz me (recnicke) pozadavky... kazdopadne ta klavesnice je z meho pohledu pro cloveka co hodne pise to nejdulezitejsi, protoze ji pouziva PORAD, ty ses ale takovej ten pripad co vyzaduje nabusene auto bez airbagu a nasadi pro styk s vozovkou nejhorsi mozne zprasene smedske pneumatiky...

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #67 kdy: 06. 12. 2016, 22:41:29 »
Oukej, tak mi dej odkaz na nějaký obchod, kde to teď seženu tak, jak říkáš - s dvouletou zárukou. Ať si tu cenu teda nějak vyjasníme.

Já mám řešení - vylez z jeskyně. A jen tak mimochodem, notebooky, které doporučuji, mají kovové šasi ;)


Jéčko hlavně pochopil, že se s tebou nemá smysl bavit.


Ano, z mého pohledu je klávesnice taky důležitá, proto mám ten Zenbook. Píšu víc než dost.
Ne, já jsem takový člověk, co si vezme auto, které vyhovuje jeho požadavkům, neškudlí každou korunu jen proto, aby ušetřil, a pneumatiky použije takové, aby byl zážitek z jízdy co nejlepší ;) Nehledě na to, že bych rád, aby splňovalo dnešní standardy (tzn. nežralo víc jak dvakrát tolik paliva, bylo bezpečnější, pohodlnější a zbytečně neřvalo ;) ). Ale jo, jezdi si si klidně v trabantu. :)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #68 kdy: 06. 12. 2016, 23:03:07 »
Ano, z mého pohledu je klávesnice taky důležitá,

Skoda, ze to za dulezite nepovazuji vyrobci.

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #69 kdy: 06. 12. 2016, 23:07:00 »
Tak dneska je v módě je prasit... A dělat čím dál nižší... třeba s tou na MacBooku... na plovoucí od Lenova ale nemá

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #70 kdy: 06. 12. 2016, 23:37:46 »
Jeste stesti, ze Apple nedela treba pracky nebo auta. Vsichni by po nich zacali kopirovat a nedalo by se tim jezdit nebo prat.

https://www.youtube.com/watch?v=Sn276Zk5B40

nobody(ten pravej)

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #71 kdy: 06. 12. 2016, 23:46:03 »
Oukej, tak mi dej odkaz na nějaký obchod, kde to teď seženu tak, jak říkáš - s dvouletou zárukou. Ať si tu cenu teda nějak vyjasníme.
az mi das tip na novej model dle mejch pozadavku co jsem uvedl, staci aby splnoval vetsinu, nemusi vse jako si pozadoval ty po me ;)


Já mám řešení - vylez z jeskyně. A jen tak mimochodem, notebooky, které doporučuji, mají kovové šasi ;)
je rozdil oplechovanej plast: http://www.ultrabookreview.com/4274-asus-zenbook-ux303ln-review/
a magnesiove vyzstuzeni: https://ae01.alicdn.com/kf/HTB19juhKFXXXXa6XXXXq6xXFXXXT/Brand-New-100-original-Lenovo-Thinkpad-T420-T420I-montherboard-board-font-b-Magnesium-b-font-font.jpg


[...] Ne, já jsem takový člověk [...] neškudlí každou korunu jen proto, aby ušetřil[...]
ale tazatel je student, kterej casto skudli kazdou korunu... proto sem navrhoval i tu X201 ktera by mu mohla zatim stacit a udelala lepsi sluzbu nez 2x drahej a pritom 2x pomalejsi plastak...
pokud jde o me, tak vyzaduju kvalitu a kvalitni klavesnici, proto mam X220 IPS Tablet s dockstation, 16GB RAM, SSD, Dell IPS externi monitor...

balki

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #72 kdy: 06. 12. 2016, 23:53:49 »
Jeste stesti, ze Apple nedela treba pracky nebo auta. Vsichni by po nich zacali kopirovat a nedalo by se tim jezdit nebo prat.

https://www.youtube.com/watch?v=Sn276Zk5B40

Ziiiiiv.
Flamebait vyzera takto: "Napisane z mojho macbook pro, pocitaca pre solventnych."

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #73 kdy: 06. 12. 2016, 23:59:28 »
Panove, serte na to. Tazatel je sice student, ale student, ktery to tu uz nejakou dobu asi vubec necte, zatimco vy se tu porad hadate.


Flamebait vyzera takto: "Napisane z mojho macbook pro, pocitaca pre solventnych."

Blahopreji k solventnosti. V kombinaci s nizkymi naroky na kvalitu klavesnice umoznuje koupi predrazeneho designoveho zbozi.

davkol

Re:Vyžaduje studium na SSŠVT vlastní notebook?
« Odpověď #74 kdy: 07. 12. 2016, 00:02:54 »
Cikáda je lopata, potřebuje podsvícenou klávesnici a z nějakého záhadného důvodu s placatými tlačítky.