Kodi pre seniorov

ZufalySynacik

Kodi pre seniorov
« kdy: 18. 11. 2016, 20:37:14 »
Zdravím, riešim problém s nastavením kodi pre rodičov. Na všetkých tv používam ako klientov na prehrávanie z nasu rôzne mini dosky (raspberry 2/3, orangepi). Výkon mi postačuje, prehrá to všetko čo chcem a hdmi cec funguje na oboch. Všetky zložky pridávam do knižnice kde používam neoficiálny doplnok ktorý sťahuje popis k filmom v českom jazyku z csfd a obal z imdb. Problém je, že napríklad keď neidentifikuje niektorú časť seriálu v knižnici sa nezobrazuje.
Osobne radšej prechádzam zložky cez možnosť "Súbory" kde je celá adresárová štruktúra taká ako som ju v nasku vytvoril a popisy a obrázky sa zobrazujú aj tak z knižnice. Problém je, že rodičom to vysvetľujem už viac ako rok a aj tak niekedy kliknú na seriály cez knižnicu a potom mi volajú, alebo pod vplyvom rozbíjajú diaľkové.
Existuje teda v kodi nejaká možnosť ako skryť knižnicu, alebo ju musím prestať používať ? (rád by som ju zachoval aj keď len pre efekt obalov). Momentálne som nastavil automatické otváranie "Videá" po štarte a povedal som im aby vždy najprv vybrali súbory - automatické otvorenie až potiaľ sa mi nepodarilo nastaviť. No aj v tom úvodnom menu sa zobrazujú časti knižnice Filmy, Seriály ktoré tiež niekedy otvoria...
Prípadne nepozná niekto nejakú jednoduchú tému pre "seniorov" ? Pochybujem, že to ešte nikoho nenapadlo.


nobody(ten pravej)

Re:Kodi pre seniorov
« Odpověď #1 kdy: 19. 11. 2016, 00:46:14 »
zkousel si v nastaveni zrusit "ukazovat jmena z knihovny" ?

nobody(ten pravej)

Re:Kodi pre seniorov
« Odpověď #2 kdy: 19. 11. 2016, 00:52:06 »
presneji Nastaveni/Video/SeznamSouboru/NahraditNazvySouboruZaNazvyVKnihovne
schovat Filmy pak v Nastaveni/Vzhled/Motiv/Nastaveni/UvodniObrazovka/Skryt*