Kompletní záloha disku

Re:Kompletní záloha disku
« Odpověď #30 kdy: 21. 11. 2016, 13:03:48 »
Podle toho, co tu pan Screemy píše, tak bych si nepřidělával práci s časově a prostorově náročnými zálohami a zálohu rozdělil na 2 části - systém a data. Systém se dá jednou za čas zazálohovat ddčkem (nebo obdobně), data se mění pořád, takže zálohovat přírůstkově, aniž by bylo třeba něco odmontovávat.
Deja-dup dělá moc často celkové zálohy, nepodařilo se mi to dokopat na přírůstkové, proto bych doporučil spíše nástroj duplicity.

Jsem pro, mam to podobne.

Dalsi pekna prirustkova varianta je borg


had

Re:Kompletní záloha disku
« Odpověď #31 kdy: 21. 11. 2016, 21:14:29 »
ahoj.
já taky z deja-dupu přešel - a to na UrBackup přes raspberry... pecka... a systém neřeším.. když mám konfigurace uložené, tak aspoň oživím systém na stanici :)

Re:Kompletní záloha disku
« Odpověď #32 kdy: 22. 11. 2016, 10:46:06 »
ahoj.
já taky z deja-dupu přešel - a to na UrBackup přes raspberry... pecka... a systém neřeším.. když mám konfigurace uložené, tak aspoň oživím systém na stanici :)

Ahoj,

jak jsem studoval urbackup ... jak přesně na tom funguješ?

V síti máš raspi kde běží server a na stanici client? vše se zalohuje pomoci toho serveru?

Děkuji za osvětlení případně rady jak na to, tohle mě zatím připadá jeko nejlepší varianta :-)
Když chceš, dokážeš vše!

had

Re:Kompletní záloha disku
« Odpověď #33 kdy: 22. 11. 2016, 23:01:49 »
Ahoj.
ze stránek už oficiálně stahneš balíček pro RPi a nainstaluješ. zeptá se to tuším jen na cestu pro zálohy. po spuštění služby urbackupsrv se můžeš připojit na lokální web IP:55414 a donastavit si zbytek (já nedělám třeba full zálohu disku pomocí image - pouze soubory).
pak si stahuju klienta pro linux/windows a spustím lokálně a počkám pár minut než si server v lokální síťi mašinu najde. (mělo by to jít i ze serveru status->add new client)
a nakonce konkrétnímu klientovi v settings přidám jednotlivé adresáře co chci zálohovat v sekci Default directories to backup: adr1;adr2...
internetový backup jsem nezkoušel,
nový urbackup se mi hodně líbí svojí jednoduchostí a funkčností. chyby verze 1.x jsou odstraněny (lokální cache neúměrně rostla atp..)
pokud budeš chtít poradit napiš...

had

Re:Kompletní záloha disku
« Odpověď #34 kdy: 22. 11. 2016, 23:08:09 »
Ahoj.
ze stránek už oficiálně stahneš balíček pro RPi a nainstaluješ. zeptá se to tuším jen na cestu pro zálohy. po spuštění služby urbackupsrv se můžeš připojit na lokální web IP:55414 a donastavit si zbytek (já nedělám třeba full zálohu disku pomocí image - pouze soubory).
pak si stahuju klienta pro linux/windows a spustím lokálně a počkám pár minut než si server v lokální síťi mašinu najde. (mělo by to jít i ze serveru status->add new client)
a nakonce konkrétnímu klientovi v settings přidám jednotlivé adresáře co chci zálohovat v sekci Default directories to backup: adr1;adr2...
internetový backup jsem nezkoušel,
nový urbackup se mi hodně líbí svojí jednoduchostí a funkčností. chyby verze 1.x jsou odstraněny (lokální cache neúměrně rostla atp..)
pokud budeš chtít poradit napiš...

a jen vypíchnu - UrBackup umí jak samotné soubory (několikárt denně třeba) tak celý disk - třeba 1x měsíčně. jak pro linux, tak widle a mac... jen je to už potřeba na tux trochu ručně dodladit... jo a klasicky si nech při chybě posílat maily. protože si zvykneš že to jede na pozadí aniž bys to kontroloval   ;)


Re:Kompletní záloha disku
« Odpověď #35 kdy: 23. 11. 2016, 08:56:54 »
Ahoj.
ze stránek už oficiálně stahneš balíček pro RPi a nainstaluješ. zeptá se to tuším jen na cestu pro zálohy. po spuštění služby urbackupsrv se můžeš připojit na lokální web IP:55414 a donastavit si zbytek (já nedělám třeba full zálohu disku pomocí image - pouze soubory).
pak si stahuju klienta pro linux/windows a spustím lokálně a počkám pár minut než si server v lokální síťi mašinu najde. (mělo by to jít i ze serveru status->add new client)
a nakonce konkrétnímu klientovi v settings přidám jednotlivé adresáře co chci zálohovat v sekci Default directories to backup: adr1;adr2...
internetový backup jsem nezkoušel,
nový urbackup se mi hodně líbí svojí jednoduchostí a funkčností. chyby verze 1.x jsou odstraněny (lokální cache neúměrně rostla atp..)
pokud budeš chtít poradit napiš...

a jen vypíchnu - UrBackup umí jak samotné soubory (několikárt denně třeba) tak celý disk - třeba 1x měsíčně. jak pro linux, tak widle a mac... jen je to už potřeba na tux trochu ručně dodladit... jo a klasicky si nech při chybě posílat maily. protože si zvykneš že to jede na pozadí aniž bys to kontroloval   ;)

Skvělé, to je to co přesně hledám! :-) Ještě jednou děkuji a děkuji i za případnou nabídku pomoci! :)
Když chceš, dokážeš vše!