No zřejmě ty algoritmy nahrávacích společností moc kvalitní nebudou. Zřejmě vycházejí z nějakého vzorku z daného díla a ten se vyhledává, kvůli rychlosti. Možná jde jen o nějaký právní důvod, zrcadlový obraz možná není chráněn podle amerického práva.
Od boje za svobodu slova jsme u pirátění filmů? A to jsme teprve na druhé stránce diskuze. To šlo nějak rychle.
No pokud musíte své názory skrývat, tak svobodu slova nemáte. O svobodě slova ta otázka být nemůže.
Pokud je to o skrývání názorů před _jakoukoliv_ cenzurou, tak to samozřejmě o svobodě slova je. Otázka, jestli svobodu slova máme nebo nemáme je o svobodě slova, ať už je odpověď jakákoliv.
Ano, jistě, je dobré se tomu vzepřít, a za svobodu slova bojovat. Obávám se ale, že nějaké filtry stačit nebudou. Ale to je OT. Dnes řešíme filtry. I ty mohou pomoci.
Možná by se měl vyvinout nějaký protokol, který by se sám učil, poslal by kontrolní zprávu, zašuměný náhled, pokud by došel, poslal by zašuměnou zprávu, konec, pokud by náhled nedošel, změnil by šum a postup by opakoval. Problém by asi byl, že cenzurní algoritmus by se časem naučil posílat potvrzovací zprávy ...
Další možnost je zahlcení cenzurního algoritmu. Prakticky by se posílala trénovací množina, která by ho naučila například vyhledávat svastiky v korunách stromů, tím pádem by se choval jako paranoik, vždy by nějakou našel a odstranil všechny fotografie, na kterých by byl strom, nebo tráva. Postupně by si svastiky vybíral ze šumu, a nepropustil by nic, jakmile by se adaptoval a paranoi se zbavil, globální automatický distribuovaný inteligentní coach (GADIC) by vygeneroval jinou trénovací množinu a zase z cenzurního algoritmu udělal paranoika.