Práce na IČ s variabilní složkou

PragoBrava

Práce na IČ s variabilní složkou
« kdy: 05. 11. 2016, 11:16:24 »
Mam zajimavou nabidku, ktera mi umozni se v IT zase o neco posunout a hlavne poznat neco pro me zajimaveho. Jedna z prerekvizit je zalozeni ICA. Je tu nekdo kdo by se podelil o sve zkusenosti z pozice OSVC s fondem 40h/tydne/firma a mel ve mzde var. slozku ktera cini cca 20% mesicniho platu?

« Poslední změna: 07. 11. 2016, 08:59:02 od Petr Krčmář »


hu

Re:Prace na ICO s var. slozkou
« Odpověď #1 kdy: 05. 11. 2016, 11:50:30 »
Mam zajimavou nabidku, ktera mi umozni se v IT zase o neco posunout a hlavne poznat neco pro me zajimaveho. Jedna z prerekvizit je zalozeni ICA. Je tu nekdo kdo by se podelil o sve zkusenosti z pozice OSVC s fondem 40h/tydne/firma a mel ve mzde var. slozku ktera cini cca 20% mesicniho platu?

Tvl, to je formulace, prej založení IČA... Žádnou mzdu dostávat nebudeš a jaký podmínky si dohodneš ve smlouvě se zákazníkem, je tvoje věc. Na co se proboha ptáš? Jestli je to košer? Není, snažej se tě natlačit do Švarcu, patrně protože nejsou dostatečně bonitní, aby si mohli dovolit platit zaměstnance.

javaman ((

Re:Prace na ICO s var. slozkou
« Odpověď #2 kdy: 05. 11. 2016, 12:03:56 »
Sis to asi trochu poplet :D Ty přece nebudeš podnikatel. Tohle bude spíše švarc, který je nelegální. Radši se něco nového nauč a tím se posuneš.

Lol Phirae

Re:Prace na ICO s var. slozkou
« Odpověď #3 kdy: 05. 11. 2016, 12:14:53 »
O 2 měsíce později: Ty svině vykořisťovatelské mi nedávají prémie a říkají mi, že nemám žádný nárok na dovolenou. Co mám dělat?!?

 ;D ;D ;D

PragoBrava

Re:Prace na ICO s var. slozkou
« Odpověď #4 kdy: 05. 11. 2016, 12:17:52 »
Citace
Tvl, to je formulace, prej založení IČA...
zivnostaku, sorry...

Ptam se jestli je to obecne dobrej krok. Neni zadna novinka, ze firma ma svoje zamestnance najmute jako OSVC. Ti pak chodej normalne do prace, kde si bezne odpracuji 40h/tydne a na konci mesice zamestnavateli vystavi fakturu. Firma tim tak usetri a zamestnanec dostane vic penez, protoze nema tak vysoke odvody coz se mi zda pomerne zajimave. Takto z toho ocividne profituji obe strany.  A ted v cem je teda zakopanej pes? Kdyz teda ted pominu Svarc... A hlavne takto tam aktualne lidi zamestnavaji :/


javaman ((

Re:Prace na ICO s var. slozkou
« Odpověď #5 kdy: 05. 11. 2016, 12:23:27 »
To je nějakej vtip? Tak je nahlaš a dostanou pokutu :D

Nebo chceš být také podvodník jako oni?

Problém je v tom, že si hraješ na podnikatele, takže nemáš žádná práva zaměstnace, ale zároveň makáš jak nějaký blbec na HPP. Výhody to žádné nemá. Když IČO, tak třeba tři hodiny denně.

hu

Re:Prace na ICO s var. slozkou
« Odpověď #6 kdy: 05. 11. 2016, 12:30:30 »
A hlavne takto tam aktualne lidi zamestnavaji :/

Jestli si tuhle formu vynucujou, tak není o co stát. Jiná by byla, kdyby dávali mezi HPP a externí spoluprací vybrat.

hu

Re:Prace na ICO s var. slozkou
« Odpověď #7 kdy: 05. 11. 2016, 12:31:37 »
To je nějakej vtip? Tak je nahlaš a dostanou pokutu :D

Proč by to proboha dělal, copak je to Bureš?

javaman ((

Re:Prace na ICO s var. slozkou
« Odpověď #8 kdy: 05. 11. 2016, 12:39:11 »
To je nějakej vtip? Tak je nahlaš a dostanou pokutu :D

Proč by to proboha dělal, copak je to Bureš?

Protože je to nelegální, ale všude to dělají. Takže já přijdu na pohovor a oni mi rovnou řeknou, že HPP nemají. Jako sorry, tohle jestli jsou běžné praktiky, tak je někde chyba. Když IČO, tak chci mít pořádné podmínky a ne HPP shit. Prostě čím dříve tihle hajzlové skončí, tím lepší trh bude. A nebo ať je to legální, když je to tak super a ničemu to nevadí.

atarist

Re:Prace na ICO s var. slozkou
« Odpověď #9 kdy: 05. 11. 2016, 12:53:09 »
Citace
Tvl, to je formulace, prej založení IČA...
zivnostaku, sorry...

Ptam se jestli je to obecne dobrej krok. Neni zadna novinka, ze firma ma svoje zamestnance najmute jako OSVC. Ti pak chodej normalne do prace, kde si bezne odpracuji 40h/tydne a na konci mesice zamestnavateli vystavi fakturu. Firma tim tak usetri a zamestnanec dostane vic penez, protoze nema tak vysoke odvody coz se mi zda pomerne zajimave. Takto z toho ocividne profituji obe strany.  A ted v cem je teda zakopanej pes? Kdyz teda ted pominu Svarc... A hlavne takto tam aktualne lidi zamestnavaji :/

Takto - i pokud s tím nemáš morální problém (a je fakt, že proč bys vlastně měl, když se podíváme na to, jak tady ne-funguje nejenom daňový systém), tak je tady riziko, že prostě přijde kontrola a bude prudit. Je to totiž už dost hluboko v šedé zóně z hlediska našich zákonů.

Re:Prace na ICO s var. slozkou
« Odpověď #10 kdy: 05. 11. 2016, 15:52:37 »
pro zamysleni se podivej treba sem: http://mladypodnikatel.cz/ze-zamestnani-na-volnou-nohu-t30595

pocitej, ze na zivnost potrebujes mit realne dvojnasobek mzdy aby se ti to vyplatilo.
neznas:
- nemocenska, hlidacenka
- dovolena
- svatky
- placena skoleni, cestaky
...

Neni zlato vse co se trpiti.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

NeHrabiš

Re:Prace na ICO s var. slozkou
« Odpověď #11 kdy: 05. 11. 2016, 16:08:18 »
Pokud máš koule podnikej. V opačném případě buď otrokem jiného podnikatele, nebo se nech jak poslední nula zaměstnat ve státní správě.

javaman ((

Re:Prace na ICO s var. slozkou
« Odpověď #12 kdy: 05. 11. 2016, 16:17:07 »
Podnikání je pro lopaty, které nic neumí.

Státní správa je náhodou pecka. Nikdo řešeší, co se kupuje a můžeš tam mít prostředí, který jinde nedovolí, protože se to nemá jak vrátit.

Takže jsi to trochu otočil. 8)

I See Sharp

Re:Prace na ICO s var. slozkou
« Odpověď #13 kdy: 05. 11. 2016, 17:17:45 »
no , tak zalezi cisto len na tebe , ale skus porozmyslat o tom ci sa ti ta praca pozdava aj ked ti nedaju tu az 20% variabilnu odmenu.